Згубний «почемумыкание», або як правильно описувати переваги компанії на сайті

5

Ненавиджу ремонт. Моторошне час, коли умиротворення комфортного життя летить під укіс, навколо віє холодом від обдертих стін без шпалер, секція зрушена на середину кімнати, забравши половину простору, а стаціонарні комп’ютери доводиться переносити з кімнати в кімнату, щоб випадково чим-небудь не заляпати. Бррр! З іншого боку, в сформованому положенні справ є і частка романтики: такий собі міський палеоліт, нові обставини і нехай невелике, але пригода…

Втім, сьогодні ми з Вами поговоримо не про це. Все частіше в текстах на сайтах я бачу підзаголовки в стилі а-ля «Чому ми?», під якими вставляються списки приблизно такого роду:

 • Ми компанія, що динамічно розвивається
 • Ми надаємо послуги найвищої якості
 • Ми використовуємо тільки передові технології
 • У нас працюють професіонали своєї справи
 • У нас індивідуальний підхід до кожного клієнта

І так далі… На перший погляд, начебто, текст і текст, що тут такого: всі так пишуть. Але давайте подивимося на цей текст уважніше. Передбачається, що в цьому списку виділяються конкурентні переваги. Конкурентні переваги – це те, що відрізняють компанію від інших.

А тепер скажіть мені, який адекватний конкурент стане писати:

 • Наша компанія стоїть на місці і не розвивається
 • Якість наших послуг – це повний треш
 • У нас самі задрыпанные технології та підходи архаїчні
 • У нас працюють тільки профани і дилетанти
 • Всіх клієнтів ми підводимо під одну гребінку

Саме! Ніхто так писати не стане. Ось і виходить, що описані в першому списку переваги – зовсім не переваги, оскільки про це ж пишуть і конкуренти.

Але і це ще не все

А тепер найцікавіше… Взагалі, вважається, що переваги компанії повинні допомагати споживачеві у виборі. Отже, вони повинні говорити споживачеві про те, що він отримує, обравши ту або іншу торгову марку. Однак коли компанії всюди кричать: «Ми…, ми це… а ще у нас… які ж ми молодці!», у споживача виникає логічне питання: «Стривайте-но, хлопці, а де ж тут я?»

Відсутність орієнтації на клієнта – ось найбільш поширена помилка, що допускається більшістю авторів текстів про переваги. При цьому особливі унікуми примудряються замість конкретики і доступності видавати верх «креативу», який вносить ще більшу плутанину. Наприклад:

 • Для своїх клієнтів ми з ливерки робимо фуагра
 • Ми клонируем себе для вирішення будь-яких завдань
 • Ми ігноруємо закони просторово-часового континіуму
 • Ми завжди робимо ставку на чорну кінь з допінгом успіху

І т. д. Втім, можна скільки завгодно обмусоливать недоліки. Давайте краще розглянемо, як правильно описувати переваги.

Як правильно описувати переваги компанії

Для початку, варто обмовитися, що є просто переваги, а є УТП (унікальна торгова пропозиція). По суті, це сама ударна вигода, яка виділяє компанію на тлі інших. Наприклад, якщо компанія є єдиним сертифікованим постачальником тих чи інших товарів від виробника, це, швидше за все, і буде її УТП.

До речі, знаєте, як відрізнити УТП від простої вигоди? Є дуже простий метод: якщо «перевернувши» Ваше УТП конкуренти можуть створити своє УТП, значить, Ваше УТП має право на життя.

Поширений приклад з копірайтингом: багато фірм, які займаються масовими поставками контенту, роблять своїм УТП високу оперативність роботи і дешевизну. Іншими словами, вони генерують текстову масу в рекордні терміни за низькими розцінками. У той же час, рекордні терміни і низька вартість для якісних текстів – це нонсенс, тому професійні копірайтери роблять складовими частинами свого УТП термін від декількох тижнів до декількох місяців і вартість — сотні і тисячі доларів. Обґрунтовується це об’ємом підготовчої роботи, яку потрібно провести.

Далі, що стосується блоку переваг… Рекомендується під главу кута ставити клієнта, замінивши «Ми» на «Ви». Парадокс: всі про це знають, але, чомусь, ніхто не робить.

Наприклад:

Ми використовуємо тільки передові технології

Змінюється на

Ви економите свій час, тому що ми використовуємо тільки передові технології

Крім того, чим більше конкретики буде в перевагах – тим сильніше вони будуть.

Наприклад:

Ми надаємо послуги найвищої якості

Змінюється на

Ви захищені як споживач. Якість наших послуг відповідає міжнародним стандартам якості ISO 0889.25 і ISO 0978.18. Крім того, гарантія на кожну нашу послугу становить 2 роки.

Вказівка відмінностей

Ще одна ефективна тактика – вказівка відмінностей «в лоб». Однак в такому разі потрібно також бути максимально конкретним. Наприклад:

Від конкурентів нас відрізняє те, що:

 • На території міста N у нашого банку і його партнерів встановлено понад 5 000 банкоматів, а значить, Ви не будете відчувати жодних проблем зі зняттям готівки.
 • У нашого банку налагоджені партнерські зв’язки з банками сусідніх держав, а це означає, що Ви зможете вільно виходити на суміжні ринки.

Підказка: наведений вище приклад можна посилити, поставивши другу частину (з вигодою) спочатку, а властивість банку – в кінець пропозиції, зв’язавши союзом «тому що».

Резюме

Отже, якщо Ви хочете описати переваги компанії, зробивши їх працюючим маркетинговим інструментом, а не просто захопленої одою, постарайтеся зробити їх конкретними і орієнтованими на споживача. Уникайте порожніх кліше і описуйте вигоди, супроводжуючи їх цифрами, фактами і кейсами.

Впевнений, Ваші переваги будуть самими ударними!

Щиро Ваш,