Заздрість в копірайтингу: плюси, мінуси, і як з нею боротися

6

Заздрість – це цілком природне людське почуття. Можна називати це пороком, можна називати це природою, можна називати це як завгодно, але заздрість нікуди не від цього не дінеться. Копірайтери і блогери – теж люди, і ніщо людське їм не чуже. Навпаки, оскільки і перші, і другі самовиражаються через свої тексти, можна сказати, що вони перебувають у групі підвищеного ризику і найбільш схильні до впливу цього згубного почуття. Сьогоднішня стаття цілком присвячена заздрості. Ми розглянемо її природу, її переваги та недоліки для блогінгу і копірайтингу, а також відповімо на головне питання: як боротися із заздрістю.

Заздрість: природа і фізіологія

Заздрість – це реакція людського мозку на зовнішню інформацію. Фізіологічно вона протікає в передньої частини поясної звивини, області мозку, яка відіграє важливу роль при больових відчуттях.

Причин у заздрості може бути безліч, проте в кінцевому підсумку все зводиться до комплексу неповноцінності і кричущого відчуття тотальної несправедливості. Багато хто, і не раз звертали увагу на закрадывающиеся думки:

 • Його тексти – повна чухня! Все, що він пише – маячня сивої кобили! Я можу набагато краще! Але чому до нього вишикувалася черга замовників, і йому платять у десятки разів більше, ніж мені?
 • Все, що вона пише в блозі – бездарний лепет божевільних! Але чому в неї така висока відвідуваність, а до мене на блог ніхто не приходить?
 • Він не може і двох слів зв’язати разом, а вже вийшов в топ на біржі! Чому? Мене це бісить!
 • Я важко працюю по 10 годин на добу, а цей вискочка на кількох статтях заробляє більше за мене, так нечесно!

Як правило, така заздрість пов’язана з озлобленістю і обуренням. З кожним днем це почуття росте, і, якщо з ним нічого не робити, то можуть виникнути проблеми у вигляді неврозів і інших неприємностей.

Чорна заздрість, біла заздрість

Тільки що ми розглянули наочні приклади чорної заздрості. Чорна заздрість – це заздрість, яка породжує негативні емоції. Ці емоції руйнують людину зсередини і, як правило, якщо їх спрямувати не в те русло, призводять до ускладнень.

Як і у багатьох явищ цього світу, у чорної заздрості є і зворотна сторона – біла. На відміну від чорної, біла заздрість щиро визнає перевагу конкурента і дозволяє за нього радіти. При цьому виробляються позитивні емоції.

У випадку з білою заздрістю, думки формуються дещо по-іншому:

 • Він пише класні тексти, шкода, що мені до нього ще рости і рости.
 • Вона перетворила свій блог в по-справжньому потужний і якісний інформаційний джерело, я їй заздрю.
 • Його успіхи вражають! Він зміг пробитися в топ за такий короткий час.
 • У нього безумовно талант! Він може робити те, що роблять інші в п’ять разів швидше і продавати в три рази дорожче.

Плюси і мінуси заздрості

Про мінуси заздрості можна говорити досить довго. Вона:

 • руйнує зсередини
 • деморалізує
 • призводить до необдуманих вчинків
 • псує відносини з оточуючими
 • позбавляє сну
 • створює проблеми

І спотворює наше сприйняття в цілому. Нічого хорошого в цьому, звичайно, немає. Але давайте подивимося на заздрість під іншим кутом, з позитивної сторони. При грамотній реакції на заздрість, вона:

 • Робить людину сильнішою
 • Сприяє його розвитку
 • Розширює коло його контактів
 • Надихає
 • Збагачує

Зробити з мінуса плюс непросто, але можна. Про те, як змусити заздрість приносити позитивні плоди, а також як від неї позбутися, читайте далі…

Як позбутися від заздрості і змусити її працювати на позитив

Відразу варто відзначити, що заздрощів, особливо чорної, як правило, схильні слабкі люди. Причому слабкі в плані сили волі і духу. Коли людина починає свою заздрість приборкувати і направляти у потрібне русло, він стає сильнішим.

Давайте розглянемо ситуацію з реального життя.

Припустимо, є людина, яка, як і Ви, пише тексти. Про якість судити не будемо, але платять йому в 5 разів більше, ніж Вам, і Вас це зачіпає за живе.

Отже, що в цій ситуації можна зробити…

1. Проаналізуйте тексти і ситуацію Вашого конкурента. Від того, що Ви будете зеленіти, заздрячи і покриваючи жертву прокльонами, нічого не зміниться. Ви лише підірвете свою нервову систему, так нічого і не добившись.

Включаючи розум, а не почуття, Ви розвиваєтеся. Вже позитив. Крім того, аналізуючи, Ви звертаєте увагу на багато нюансів, які за звичайних обставин Ви проігнорували.

Детальніше про емоції і розум, а також сприйняття людини, можна прочитати у статті «Вплив тексту: вплив на читача через розум і почуття».

2. Наступіть на горло ображеної гордості і йдіть на контакт. Щиро визнайте перевагу Вашого конкурента. Попросіть його поділитися досвідом і знаннями. Як правило, при такому підході, людина Вам не відмовить і охоче поділиться з Вами інформацією. І хто знає, бути може, той, хто досі був заклятим ворогом, зможе стати хорошим другом.

Ви ж, при такому розкладі, і отримаєте інформацію, і розширення кола своїх контактів новим корисним знайомством.

3. Уявіть, що конкурент кинув виклик тим, що спровокував Вас на заздрість. Прийміть виклик і перевірте свої суперника. Виклик – це дуже сильне слово, особливо для людей з розвиненим самолюбством. В такому випадку мотивація і креативність починають зашкалювати, а заздрість опосередковано стає джерелом натхнення.

Детальніше про натхнення і шляхи його отримання можна дізнатися в статті «Де взяти натхнення: 5 вірних рад».

4. Якщо бойовий дух в дефіциті, спробуйте перевершити суперника в інших сферах. Наприклад, спеціалізуватися на суміжних напрямках. Якщо, скажімо, конкурента вважають асом рерайтингу, станьте експертом по seo-копірайтингу і займіть свою нішу.

5. Якщо Ви заздрите комусь і хочете цієї людини перевершити, придумайте що-небудь нове. Таким чином Ви самореализуетесь, відчуєте почуття власної значущості, збагачення себе і, як результат, перестанете заздрити.

Резюме: заздрість – це почуття, яке можна використовувати з користю, або яке підкладає Вам свиню і не дає спокою. В копірайтингу заздрість – це досить поширене явище, і вміння правильно на неї реагувати дозволить Вам добитися більшого успіху, завести нові корисні знайомства та реалізувати нові ідеї, які без почуття заздрості могли б Вам не прийти.

Копірайтинг: використовуємо конкурентів замовника для створення переконливих текстів
Постинг як форма копірайтингу, і як заробити на постінгу

Вам сподобаються

Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…