Якість тексту: як збільшити кількість символів без зайвої «води»

4

Якість тексту – це основний критерій, який визначає успішність і затребуваність копірайтера на ринку праці. Також якість тексту – це запорука успіху будь-якого поважаючого себе блогера. Але часто буває так, що є цінна інформація, яка буде цікава аудиторії, проте донести її можна в одному абзаці. Виходить дилема: і на статтю не тягне, та включати до складу іншого матеріалу шкода. Залишається третій варіант: розбавити «водичкою». Однак «вода» сильно погіршує якість тексту. Як бути? На це питання дасть відповідь сьогоднішня стаття. Влаштовуйтеся зручніше, сьогодні ми розглянемо, як збільшити кількість символів, не погіршуючи якість тексту і перетворити «воду» словесний нектар.

Коли кількість має сенс

Перше питання, яке виникає: навіщо взагалі гнатися за кількістю символів, коли стислість – сестра таланту? З одного боку, розумне зерно в цьому є, однак воно ніяк не стикується з меркантильними міркуваннями. Звичайно, професіонали можуть продати пару речень за сотні доларів, проте таких одиниці.

Більшість працює на біржах або пише в блогах, де розмір статті має далеко не останнє значення. А в першому випадку від кількості символів залежить гонорар. Отже, кількість символів відіграє вирішальну роль, коли:

 • Ви працюєте на біржі і отримуєте оплату посимвольную
 • Ви оптимізуєте матеріал для пошуковиків
 • Ви хочете, щоб стаття виглядала привабливо і об’ємно

Відразу варто обмовитися, що кількість символів не має ніякого сенсу в продають і рекламних текстах, оскільки при їх створенні використовуються зовсім інші принципи.

Інтереси читача і копірайтера

Порівняйте два речення:

 • «Вода» – це непотрібні слова, які нагромождают текст, і при цьому не несуть ніякого смислового навантаження.
 • Одна і та ж думка, передана різними словами в декількох реченнях, – це «вода».
 • Вони передають один і той же сенс, але при цьому відрізняються за структурою. Ви можете використовувати їх послідовно, вони будуть читатися і гармоніювати один з одним, однак користі цей тандем не буде нести ніякої, і якість тексту буде страждати.

  Читач не любить велика кількість символів, особливо в Інтернеті. Копірайтер не зацікавлений в низькому гонорар, особливо коли той залежить від кількості знаків. Наочно це можна побачити на графіках залежності трохи нижче. «Золота середина» — це компроміс, відправна точка для збільшення кількості символів без втрати якості.

  Як збільшити кількість символів, не втрачаючи якість тексту

  Як випливає з графіка, для того, щоб збільшити кількість символів безболісно, потрібно разом з цими символами привнести якусь цінність тексту. Давайте розглянемо, яким чином це можна зробити.

  а) Відповіді на супутні питання

  Жоден текст не може бути ідеально завершеним. Будь-яка Ваша стаття може бути доповнена подробицями, незалежно від того, про що Ви пишете. Скажімо, якщо Ви пишете текст про SEO-копірайтингу, то Ви можете торкнутися більше область SEO, надавши читачеві більше корисних даних.

  Єдиний нюанс, який варто врахувати в цьому випадку: постарайтеся уникати ситуацій, коли текст стає незакінченим і викликає масу запитань після прочитання. Щоб не ставити себе в незручне становище і не відводити себе і читача у нетрі, просто поставте запитання і дайте на нього відповідь у зрозумілій і доступній формі.

  б) Насичення тексту

  В одній з перших статей цього блогу «Копірайтинг: як спростити текст» я опублікував правило подвійного спрощення тексту, яке свідчить, що будь-який текст можна зменшити вдвічі без втрати сенсу.

  У цьому контексті працює і зворотне правило. Все, що потрібно – це додати більше фарб, але так, щоб це була не просто вода, а додаткова забарвлення слів і пропозицій. Уявіть собі будинок, сірий і нудний, але з непоганою внутрішньою обробкою. Якщо його пофарбувати в приємні кольори, то життя в ньому не зміниться, але з боку він буде виглядати більш привабливо.

  Приклад:

  Ваза стояла на столі.

  Сіре і просте речення. Наситимо його:

  Кришталева ваза стояла на старому, з рідкісними тріщинами, але застеленому чистою білою скатертиною столі.

  Для насичення годяться будь-які засоби мови (метафори, епітети, обороти і т. д.), головне – не перегинати палицю і не спотворювати зміст.

  в) Приклади, цитати та відгуки

  Приклади, цитати та відгуки – це те, що, безумовно, збільшить кількість знаків, не тільки не зіпсувавши якість тексту, але його додавши йому переконливості. Це цілком логічно: якщо Ви підтверджуєте сказане цитатою або наводите приклад, який демонструє Вашу правоту, то це значно збільшує ступінь довіри Ваших читачів.

  Резюме: у цій статті наведено три способи збільшення кількості символів в матеріалі, не погіршують якість тексту. Однак завжди варто пам’ятати, що головне в цих способів – це почуття міри.

  Методика створення досконалого рерайта, або як збільшити дохід з рерайтингу в 4 рази
  Страх: секретна зброя копірайтера, або як я збільшив ефективність свого тексту в 3.5 рази

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…