Як з «попси» зробити «шедевр»

5

Кожен день на світ народжуються тисячі блогів. В цих блогах щодня з’являються десятки тисяч нових матеріалів. Або, постійте-ка… Може бути, не таких вже і нових? Борознячи простори Всесвітньої павутини, я звернув увагу на одну цікаву закономірність: люди мають властивість наслідувати один одному, і це наслідування часом носить масовий характер і проявляється у вигляді хвиль. У підсумку виходить, що одна і та ж тема мусолится в тисячах блогів, не завдаючи при цьому ніякої користі. Така тема називається попсою – модним віянням, що носять тимчасовий характер, але подхватываемым тисячами. Сьогодні ми з вами розглянемо один спосіб, як можна з «попси» зробити «шедевр», виділитися на тлі однотипних клонів і отримати визнання серед читачів.

Витоки «попси»

Щоб вникнути в тему, без зайвих абстракцій, давайте розглянемо ситуацію на конкретних прикладах. Блогінг зараз – модне віяння, але це аж ніяк не попса, оскільки має безліч форм, цілей, завдань і місій. Це як робота, покликання, спосіб допомагати людям, ділитися інформацією. Писати про блогінг – це віяння більш вузьке, але як і раніше, що має різні аудиторії читачів, цілі, завдання і рівень заглиблення у тему. Писати про те, як встановити один з найбільш популярних движків на хостинг, скажімо, WordPress, про що написано вже тисячу разів, – ось це вже попса в чистому вигляді.

Кожен раз, коли в блогінг приходить новачок, вибираючи тему блогінгу або заробітку в інтернеті, і починає писати (а вірніше, переписувати) речі, які до нього вже писали інші, він стає краплею в тій самій хвилі, яка знову і знову б’є інформаційним потоком в «берег» читачів.

Як результат, на світло з’являється ще один безликий ресурс, який не несе ніякої цінності для аудиторії: в топ по популярному запитом вибитися практично нереально, та й місця там мало, а людям читати на незнайомому ресурсі про те, про що можна дізнатися з авторитетних джерел, сенсу немає.

Хвилі попси характерні не тільки для початківців блогерів. Багато однорічні веб-майстри також нерідко уподібнюються модним віянням. Приміром, коли на світ з’явилася кнопка «+1» від Google, однакова інформація про те, як її встановити, розійшлася в сотнях примірників. Тепер уявіть собі читача, який підписаний на кілька десятків тематичних блогів. Як ви думаєте, наскільки йому буде приємно розгрібати завали однотипної інформації, що описує одне і те ж?

Рішення проблеми

Насправді, рішень може бути кілька. Одне з найбільш дієвих – це зняти з матеріалу кліше, розширити його, наповнити його додатковою інформацією. У випадку з блоґінгом, наприклад, перший крок був зроблений людьми, які у своїх матеріалах описали встановлення WordPress не на хостинг, а на Денвер, Ксамп і інші платформи.

Те ж саме і з кнопкою, якщо проаналізувати, як її можна використовувати, де встановлювати, які з установкою або версткою можуть виникнути проблеми і описати все це, то матеріал буде більш цінним і корисним для читачів, а читачі люблять корисні матеріали.

Другим варіантом вирішення проблеми може стати виклад матеріалу в нестандартному ключі. Це стосується будь-якої тематики блогу. По суті, не має ніякого значення, що говорять гуру і авторитетні люди у своїх областях. Якщо у Вас є своя точка зору, підкріплена аргументами і фактами, то кинувши виклик «сильним світу цього», Ви не тільки відзначився, але і викличете суспільний резонанс, а це вже не хухри-мухри.

Так, Вас можуть вважати неопереним вискочкою, дурнем, єретиком – ким завгодно, але Вас будуть знати, і якщо Ваша точка зору буде йти врозріз із загальноприйнятими засадами і, тим більше, якщо Ви виявитеся праві, то Вас будуть не тільки знати, але й поважати, і приймати всерйоз. Клеймо новачка – явище тимчасове, воно швидко проходить, а Ваше ім’я залишається. Головне в цьому випадку – не сперечатися зі здоровим глуздом, оскільки, по-перше, сперечатися з ним нецікаво, а по-друге, читачі можуть засумніватися у Вашій адекватності, а це вже явний перебір.

Перший пост на цьому блозі, вступна частина в копірайтинг, називається банально, але в ній я постарався викласти свій персональний погляд на створення текстів. Зараз, працюючи керівником відділу копірайтингу великої компанії, я все більше переконуюся, що я не помилився тоді, коли почав позиціонувати копірайтинг не просто як набір символів для веба (як багато хто звикли його називати), а як щось більше – як рішення проблем за допомогою текстів.

Зверніть увагу, багато блогери, які не бояться кидати виклик засадам, яких гноблять розлючені заздрісники в брудних коментарях, з часом підносяться і отримують заслужену славу, визнання і авторитет. А ті, хто просто плив за течією, так і продовжують з смутком дивитися на лічильники відвідувань, нарікаючи на несправедливість життя і виправдовуючи своє фіаско.

До речі, заздрість можна використовувати як потужний важіль для піднесення, про це я вже писав у статті «Заздрість в копірайтингу: плюси, мінуси, і як з нею боротися».

Головне

При створенні шедевра з попси, так і в будь-якому іншому матеріалі, головне – приносити щось своє, щось нове. Навіть якщо Ви не можете додати нічого нового, Ви можете наповнити матеріал своїм професійним стилем, написати з гумором, якщо це доречно, чи надихнути Ваших читачів мотивуючим текстом.

Виділяючись на тлі інших, Ви робите велику послугу не тільки собі, але і Вашим читачам, які постійно відчувають інформаційний голод. Унікальний і корисний контент – це делікатес, який цінується завжди.

Об’єктивний показник ефективності тексту, або чия думка має значення
«Мова професіонала» в копірайтингу: що це таке, і чому його так цінують замовники

Вам сподобаються

Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

6 факторів успіху світових топових блогерів

Як швидко придумати класну тему і написати на неї…

Як написати рекламний пост, щоб він не виглядав як…