Як віртуозно писати гидоти: практичне керівництво для початківців мерзотників

5

Зараз у Мережі «плаває» стільки негативу… Деколи бачиш, що одні люди виливають на інші цілі цебри помиїв, навіть не усвідомлюючи, що, поливаючи інших брудом, вони виставляють напоказ свою ущербність. А між тим, гидоти в Інтернеті – це теж текст, а, значить, предмет нашого з Вами інтересу. Боротися з хамством, зневагою і злістю – справа невдячна, а от зробити цей негатив витонченим і витонченим – задачка дуже навіть цікава. Отже, влаштовуйтеся зручніше, сьогодні ми з Вами розглянемо, як писати гидоти, щоб це виглядало красиво і елегантно, щоб Вас сприймали як віртуозного негідника (або ідеальну стерву, в залежності від статі) і ніколи не «скидали» з рахунків.

Для тих, хто не хоче писати гидоти

Якщо Ви моральний і неконфліктна людина, яка шанує норми моралі і не збирається вступати в школу «палацових інтриг», але при цьому хоче захистити себе від нападок бажаючих самоствердитися за чужий рахунок, то Вам буде корисна стаття «Як поставити на місце вискочку: суворі бої епістолярного жанру».

У цій статті описані основні контр-прийоми, які дозволять Вам звести нанівець більшу частину випадів зарозумілих вискочок і вийти з будь-якої конфліктної Інтернет-ситуації з піднятою головою і збереженням почуття власної гідності.

Навіщо писати гидоти

Перше, з чим варто визначитися, навіщо це потрібно, взагалі, писати гидоти. І в цьому відношенні люди діляться на два великі табори, для яких:

 • Гидота — це реакція
 • Гидота — це спосіб досягнення мети
 • Суть проста. Для перших писати гидоти – це, свого роду, форма протесту. Наприклад, один блогер викрив іншого в крадіжці контенту, пішов до нього на блог і почав «гадити». Малоймовірно, що від таких «привітань» злодій одумається, вибачиться і буде жалкувати все життя.

  Другі ж ніколи не відкривають свої карти відразу. Вони вивчають обстановку, і використовують свій чорний епістолярний потенціал виключно, щоб домогтися чого-небудь. Наприклад, другий тип людей, у тому ж випадку, почне писати хостеру або в супорт пошукових систем, але буде робити це не так, як це зробив би перший тип, та про це трохи нижче.

  Як писати гидоти: психологічні основи

  Головне правило, яке раз і назавжди варто засвоїти кожному, хто планує писати гидоти в довгостроковій перспективі:

  Ні в якому разі не писати гидоти в поривах емоцій.

  Якщо Вас захльостує гнів, злість, заздрість, якщо Вас щось дратує, то або заспокойте себе, або перечекайте. Коли Ви починаєте писати на «гарячу голову», Ви не мисліть тверезо, у Вас кажуть Ваші почуття, і, як результат, в кращому випадку, Ви будете виглядати нерозумно, а в гіршому — Вас просто не будуть сприймати всерйоз.

  Отже, якщо вже ми з Вами збираємося писати гидоти, то робити це потрібно холоднокровно, на тверезу голову, підключаючи до справи виключно холодний розрахунок.

  Як писати гидоти: основні принципи

  Давайте розглянемо кілька основних принципів, які дозволять Вам писати гидоти зі змістом і для досягнення Ваших цілей.

  1. Знайдіть проблему

  У будь гидоти повинна бути закладена проблема. Якщо Ваша проблема диктується виключно Вашими емоціями, наприклад, якщо Вас зачепили, образили, принизили або образили, то з боку це виглядає не більш, ніж каприз дитини, і Вас просто не будуть сприймати всерйоз.

  Отже, основний принцип написання гидот – це об’єктивна проблема. Якщо її немає, то її потрібно знайти або придумати. Об’єктивна – значить торкається не тільки Вас і кривдника, але і когось ще. В такому випадку суспільству буде складніше запідозрити зв’язок, це по-перше, а по-друге, можна дуже зручно замітати сліди.

  Зверніть увагу, гидоти пишуться, щоб їх бачило суспільство (інакше в них просто немає сенсу), отже, суспільство може стати на Ваш бік, або на бік Вашого опонента. У другому випадку Ви або будете в ідіотському становищі, або Вас не сприймуть серйозно, ось чому, перш ніж писати гидоти, потрібно підійти до цього питання грунтовно.

  2. Стати «жертвою»

  Якщо Ви бачите, як хтось сильний ображає когось слабшого, то, за замовчуванням, Ваші симпатії на боці того, кого ображають. В суспільстві все точно так само. Іншими словами, якщо Ви спровокуєте того, на кого Ви збираєтеся писати гидоти піддатися пориву почуттів і виплеснути на Вас всю злобу, то Вам навіть писати нічого не доведеться. Об’єкт зробить всю роботу за Вас і скомпрометує себе в очах громадськості, сприяючи досягненню Вашої мети.

  Ще один дуже тонкий образ – це образ споживача-жертви». Один не зовсім сумлінну американський торговий агент такими чорними методами заробляв шалені гроші, позбавляючись від конкурентів. Секрет його полягав у тому, що люди, по своїй натурі, вважають відгуки споживачів про товар більш об’єктивними, ніж опис самого товару. Отже, якщо у товару є негативні відгуки «чесних жертв», то такий товар виглядає менш привабливим в очах інших споживачів.

  3. Використовуйте псевдопохвалу

  Псевдопохвала – це один з моїх улюблених способів писати гидоти, і при цьому виходити сухим з води. Суть цього принципу полягає в тому, що Ви хвалите об’єкт, і при цьому, як би між справою, акцентуєте увагу на дуже великої проблеми або нестачі, яку Вам дуже хотілося б, щоб об’єкт вирішив.

  Просто ідеально, якщо така проблема є, але рішення не має. В такому випадку, гидота буде сприйнята громадськістю, а Ви просто будете входити до складу цієї общественнсти, спостерігаючи за подальшим розвитком подій. Писати гидоти таким чином дуже зручно, адже це дозволяє Вам не виділятися з натовпу, завдаючи при цьому потужні удари.

  4. Використовуйте доводи і трактуйте факти на користь інших

  Віртуозне написання гидот передбачає турботу про інтереси інших на користь Ваших інтересів. Іншими словами, якщо у Вас є факти, які можуть зганьбити об’єкт безпосередньо в Вашу користь, переведіть їх так, щоб вони паплюжили об’єкт на користь суспільства, в такому випадку суспільний резонанс буде набагато сильніше.

  Припустимо, Ви купили жуйку, а вона дістала з зуба дорогущу пломбу. Якщо Ви пишете про це прилюдно, людям буде цікаво почитати і посміятися. Але якщо Ви аргументовано довів, що у багатьох стався такий інцидент, не згадуючи себе, Ви налаштовуєте більшість проти виробника.

  5. Перетворіть серйозні речі на фарс

  Влаштовувати неподобство, коли все навколо підходять до питання серйозно – це мистецтво, яке вимагає тривалої тренування. Однак, доведену до досконалості, воно сприяє тому, що ніхто не сприймає Ваш об’єкт всерйоз, оскільки, завдяки Вам, у суспільства не виникає з об’єктом ніяких серйозних асоціацій.

  Цей спосіб писати гидоти, свого роду, – палиця о двох кінцях. Якщо Ви зазнаєте фіаско, то всерйоз сприймати не будуть вже Вас, тому використовувати цей принцип потрібно досить обережно.

  6. Розвивайте інтелект

  Чим вище рівень Вашого інтелекту, тим більше варіантів для маневру і контратаки у Вас є. Крім того, люди з високим інтелектом отримують величезне моральне (або аморальне, у кого як) задоволення від самого процесу сутички з гідним супротивником, особливо коли гидоти йдуть не в односторонньому порядку, а взаємні, коли один нападає, другий парирує і контратакує і так далі…

  Про те, як найбільш ефективно розвинути інтелект можна прочитати в статті «Як розвинути інтелект: 10 найефективніших способів»

  Висновки

  Писати гидоти – справа невдячна, оскільки всі Ваші зусилля в кінцевому підсумку можуть обернутися проти Вас. Тим не менш, якщо у Вас немає іншого виходу або ж шкурка варта вичинки, пам’ятайте, що гидоти ні в якому разі не можна писати під впливом емоцій і ніколи не варто йти в лоб. Краще виберіть обхідний шлях і використовуйте наведені в статті принципи, наносячи точкові удари і викликаючи сильний резонанс у громадськості.

  Чому одні копірайтери заробляють багато, інші – мало, а треті, взагалі, працюють собі у збиток
  Подвійний текстовий удар, або таємний секрет багатоточкового впливу на читача

  Вам сподобаються

  Як фрілансеру (копірайтеру) зробити портфоліо з нуля…

  Як написати забійний вайтпейпер (офіційний документ) для ICO і…

  Як я працюю з клієнтами: пошук, переговори, оплата…

  Хто був моїм вчителем, і 10 найважливіших уроків, які…