Як створити продає опис товару

5

Власний інтернет-магазин зараз може зробити будь-який бажаючий. В цьому немає нічого складного. Але коли справа доходить до опису товарів або послуг, то спостерігається дуже цікава тенденція. Більшість просто «передирають» тексти зі сторінок конкурентів, що називається, «для галочки». При цьому мало хто задається питанням, чи є в цьому хоч який-небудь сенс. Сьогодні ми розглянемо, як за допомогою опису товару (або послуги) можна спритно відбудуватися від конкурентів і перетворити навіть 500 символів в ефективний інструмент продажів. Ви готові? Тоді поїхали!

Опис товарів в інтернет-магазинах: стан справ

На сьогоднішній день переважна більшість інтернет-магазинів, неважливо, створених на унікальних «движки» або за допомогою розширень популярних CMS (Virtuemart для Joomla або WP e-Commerce для WordPress і т. д.), що мають однакову структуру. У цій структурі можна виділити два ключових елементи:

 • Короткий опис товару (на головній, в результатах пошуку, фільтрації і т. д.)
 • Повний опис товару (на сторінці картки товару)
 • Часто можна зустріти магазини, в яких опис товарів, взагалі, як така, відсутня. Є тільки заголовок, зображення і пара технічних характеристик. Це зовсім запущений випадок, його ми навіть не розглядаємо.

  Набагато частіше картина виглядає наступним чином: короткий і повний опису збігаються. При цьому практика показує, що збігаються вони не тільки в рамках одного магазину, але і всієї ніші в цілому.

  Мене розчулює обґрунтування такого підходу деяких моїх знайомих-підприємців: «Товар один і той же, нового про нього нічого не напишеш, нічого вигадати не можна».

  А тепер дивіться, яка цікава річ виходить:

  Припустимо, є підприємець Федя Пупкін, який продає мобільні телефони, і якась конкуруюча велика контора Сидоров Inc. Федя закуповує 10 одиниць техніки, а контора – 1000. Логічно припустити, що біля контори при таких великих оптових закупівлях ціна на товар може бути значно нижче, ніж у Феді.

  А тепер найцікавіше: опис, що біля контори, що у Феді – одне і те ж. Відмінність полягає лише в ціні. Як Ви думаєте, у кого зроблять замовлення переважна більшість споживачів? Питання риторичне.

  Секрет продає опису товару

  Для того щоб опис працювало на продажу, до нього потрібно підходити в першу чергу з точки зору маркетингу. Отже, треба писати про те, що важливо для цільової аудиторії. А цільову аудиторію хвилюють тільки її проблеми, вирішенням яких може стати товар, опис якого Ви складаєте.

  Ще раз:

  Споживачі купують не товар. Вони купують рішення проблеми, яким цей товар для них стає.

  Припустимо, вам потрібно написати опис товару для магазину сантехніки. Підійдемо до питання більш конкретно: Вам потрібно опис унітазу SOLO фірми KOLO. З одного боку, Ви можете написати технічні характеристики, такі як колір, габаритні розміри і інше, але це споживачеві мало чим допоможе.

  А тепер уявіть, що Ви провели невеликий аналіз і з’ясували, що цей унітаз дуже компактний і ідеально вписується в поєднані санітарні вузли квартир «хрущовської» забудови, залишаючи багато вільного місця. Більше того, Ви навіть зробили начерк планування ванної кімнати і наочно показали порівняння габаритів SOLO з габаритами інших унітазів. Бачите? У результаті споживач отримує можливість купити не тільки унітаз, але і вільне місце за ті ж гроші.

  Аналогічним чином справа йде з різними акціями, знижками та іншими спец. пропозиціями. Роблячи акценти на відчутну вигоду, Ви піднімаєте цінність товару в очах потенційного покупця, а, отже, і шанси на покупку. Ще більше цей шанс підвищує заклик до дії (продає опису товару зберігаються всі закони написання класичного продає тексту. Єдина відмінність — невеликий обсяг).

  Маленький нюанс:

  Постарайтеся в описі показувати не просто вигоди від придбання товару, а вигоди від придбання товару саме у Вас. Просто в кінцевому підсумку споживач (особливо це стосується слов’ян) все одно порівнює ціни, і буде дуже прикро, якщо Ваш текст допоможе людині визначитися з вибором моделі, але покупку цей чоловік зробить у конкурента за нижчою ціною. Щоб уникнути такого розкладу, зробіть Вашу пропозицію унікальним.

  Опис товару: найпоширеніша помилка

  Дуже часто потрапляючи на сторінку з карткою товару, можна споглядати велику «простирадло» з тексту, що описує історію продукту, його призначення з усіма супутніми ахами і охами, «заточеними» під пошукові системи. Інший варіант – сторінка категорії з довжелезним списком різних моделей і все тієї ж «простирадл» в кінці.

  Звичайно, оптимізація під пошукові системи — справа хороша, але тільки тоді, коли це не в збиток продають властивостями сторінки. Інакше розігрується наступний сценарій:

 • Відвідувач прийшов
 • Відвідувач поморщився
 • Відвідувач пішов
 • Питається: і толку бути лідером в результатах пошукової видачі, якщо показник відмов зашкалює?

  Повертаючись до нашого сантехнічного наприклад, уявіть, що Вам потрібна нова ванна. Навіщо Вам читати про те, де вона була вперше винайдена, як у ній класно лежати в холодний зимовий день або як її експлуатувати? Подумайте, чи буде Вам приємно, якщо Ваші очі на кожній сторінці буде чекати такий текст? Малоймовірно.

  Ось чому складаючи опис товару, поставте себе на місце Вашого читача. Чи буде йому корисний Ваш текст? Чи вирішить він проблему? Якщо так, то яку?

  Багато власників інтернет-магазинів можуть почати обурюватися, мовляв, у них тисячі найменувань, ще не вистачало писати опис для кожного або платити копірайтеру шалені гроші.

  А тепер уявіть, що кожен текст здатний принести як мінімум одну додаткову продаж, яка окуповує вкладені в цей текст гроші. Там, де одна продаж, там буде і дві, і три, і десять з часом. Але головна вигода в тому, що текст потрібно написати тільки один раз, а продажі він генерує постійно.

  Резюме

  Опис товару може стати дуже дієвим інструментом продажів, якщо до нього підійти з точки зору маркетингу. Але в цьому випадку варто пам’ятати, що текст статейного типу тут не підійде, тому що «родзинка» не в тому, щоб просто видати тематичну текстову масу, а в тому, щоб вирішити проблему покупця і відобразити це рішення в тексті.

  WireFrame – секретний інструмент копірайтера, який я постійно використовую, але про який багато хто навіть не здогадуються
  Що таке «портрет читача», або навіщо копірайтеру вміти «малювати»

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…