Як стати копірайтером?

6

Мабуть, «Як стати копірайтером?» – один з найбільш актуальних питань для новачків, які хочуть почати свій тернистий шлях в копірайтингу, але терзаються смутними сумнівами. Можна відповісти на це питання однозначно? З чого почати? Чи є «золотий» рецепт безпрограшного копірайтингу на всі випадки життя? Зараз з’ясуємо…

Якщо розглянути проблему більш детально, то можна помітити, що вихідний питання «Як стати копірайтером?» складається з декількох більш дрібних, але конкретних питань. Ці питання наступні:

 • Цікаво чи це особисто Вам?
 • Чи може будь-яка людина стати копірайтером?
 • Потрібно спеціальна освіта?
 • Що для цього необхідно?
 • З чого почати?

Знаючи відповіді на ці питання, можна без сумнівів пускатися в нетрі копірайтингу (зрозуміло, якщо на перше питання Ви відповіли ствердно). Розглянемо по-порядку.

Чи може будь-яка людина стати копірайтером?

В принципі, так. Навіть якщо людина безграмотна і не знає, як потрібно викладати свої думки, цьому завжди можна навчитися. Існує думка, що вміння писати повинно бути закладено в самій людині, проте це не так. Багато людей і не можуть собі уявити, що в змозі створювати шедеври копірайтингу, поки не візьметься за перо.

Потрібно спеціальна освіта?

Ні, не потрібно. Є люди, які щиро вважають, що оскільки копірайтер – це, по суті, професія, то цього потрібно професійно вчитися. А професійно навчатися – це означає отримувати професійну освіту філолога або журналіста. Єресь! Жоден ВУЗ не навчить Вас бути хорошим копірайтером , так само, як жоден ВУЗ не навчить Вас, як заробляти багато грошей.

Що для цього необхідно?

Що ж необхідно для того, щоб стати копірайтером? По пунктах:

 • Мінімальний набір знань про те, що таке копірайтинг і як треба писати тексти
 • Базові навички викладу своїх думок «на папері»
 • Подання для чого Ви пишете свої тексти
 • Уявлення аудиторії, для якої Ви пишете
 • Тут варто обмовитися, що це мінімальний набір. Тому що копірайтинг змушує вивчати проблему тематики зсередини і вникати в неї досить глибоко.

  Будь копірайтеру на руку, якщо у нього широкий кругозір і висока здатність до навчання. Також великий плюс, якщо людина поєднує в собі кілька спеціальностей і пише текст про те, що йому близько.

  Однак навіть якщо Ви не можете похвалитися навичками читання таблиці Менделєєва задом наперед, не знаєте, що таке молярна маса і навіть не уявляєте, як виглядає формула фотосинтезу, то це зовсім не означає, що Ви не зможете написати хороший і якісний текст з хімії.

  У чому копірайтинг тісно пов’язаний з аналізом і вивченням. І це треба приймати. Так, наприклад, якщо Вам потрібно писати тексти для сайту, що торгує запчастинами до автомобілів, а Ви з усіх запчастин знаєте тільки колеса, кермо і кузов, то це зовсім не означає, що від роботи потрібно відмовлятися. Зрештою, ми живемо в інформаційному столітті, і практично будь-яку базову інформацію можна без проблем знайти.

  З чого почати?

  Найважливіше питання. Ось у нас є корабель, є море, є команда – все є, куди плисти? Як же все-таки стати копірайтером на ділі?

  На жаль, ідеального безпрограшного варіанту 100% успіху не існує. Його кожен шукає самостійно. Це логічно, тому що якщо б такою і існував, то успіх у всіх був би однаковий, чого за визначенням бути не може. Адже успіх в копірайтингу, втім, як і скрізь, – це результат боротьби і перемоги.
  Втім, є рекомендації, які можуть допомогти знайти власний шлях:

  • Створіть свій блог.

  Таким чином Ви вбиваєте відразу двох зайців: робите собі портфоліо і маєте можливість заробляти на своєму блозі в майбутньому.

  • Візьміть участь у спільному проекті.

  Постарайтеся об’єднати свої зусилля з іншими людьми, наприклад, знайомими або друзями. Скажімо, хтось із Вашого оточення володіє php і html. Нехай він (або вона) займається технічною частиною створення сайтів, а Ви візьмете на себе тільки копірайтинг.

  • Знайдіть самі собі замовника.

  Мабуть, самий складний варіант для початківця копірайтера. Питання везіння і вміння спілкуватися з людьми. Постарайтеся запропонувати свої послуги тим, хто їх потребує.

  • Знайдіть собі вчителя.

  Постарайтеся знайти собі наставника, людину, у якого в копірайтингу більше досвіду і вчіться у нього все, що зможете.

  • Зареєструйтеся на біржі копірайтингу.

  Один з найпопулярніших варіантів. Інтернет зараз рясніє біржами копірайтингу. Це системи, які працюють посередником між копірайтерами і замовниками та за це беруть свій відсоток. Все, що від Вас потрібно – це зареєструватися в одній з таких систем і почати працювати.

  Існує ще маса способів, як можна себе проявити, але ніхто крім Вас не зможе їх розгледіти. Адже саме Ваш потенціал, Ваша фантазія, Ваші можливості і Ваші обставини здатні привести Вас до успіху.

  Головний принцип копірайтингу: «перевернута піраміда»
  Копірайтинг: сильний текст, слабкий текст

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…