Як швидко придумати класну тему і написати на неї гарну статтю

5

Сьогоднішня наша з Вами розмова піде про тему досить-таки специфічної. Уявіть собі, що у Вас є заготовки статей, є матеріали і план. За Вами залишається тільки все систематизувати і адаптувати інформацію до Вашого читача. Здорово і натхненно, чи не правда? А тепер уявіть зворотну ситуацію: у Вас немає нічого, чим Ви могли б поділитися, але написати щось потрібно. Додайте до цього лінь і відсутність мотивації, і Ви отримаєте справжнє лихо для будь-якого блогера і копірайтера. Втім, не все так критично. Сьогодні ми вирішуємо проблему, як швидко придумати класну тему і написати на неї гарну статтю.

Золоте правило

Перш ніж почати, давайте дещо з’ясуємо. А саме, золоте правило хороших блогерів і копірайтерів: не писати дурниці. Якою б мірою не був у Вас творча криза, це не привід давати людям інформацію, яка їм не цікава і не несе для них ніякої цінності. Це просте правило, слідуючи якому можна істотно підвищити якість матеріалів у мережі.

Срібне правило

Не передирать існуючі статті у тому мовному сегменті, для якого Ви пишете. Звичайно, я не маю на увазі конкурентну боротьбу і вихід в топ по тим чи іншим запитам. Я кажу про те, що Ви просто берете чужу статтю, робите легкий рерайт, щоб не потрапити під санкції пошукових систем, і з гордістю публікуєте на своєму ресурсі або на біржі.

Винятком з цього правила може бути ситуація, коли Ви берете чужу статтю, з якої не згодні або щиро вважаєте, що можете зробити її краще і корисніше, надавши більше інформації, порад і рекомендацій, і робите власний пост на її основі. В такому разі, те, що Ви робите, безумовно, гідно поваги.

Бронзове правило

Не переоцінюйте свої сили і не пишіть про те, в чому не впевнені. Дуже часто я бачу блоги, автори яких замахуються мало не на Вселенське Зло, а на ділі просто дрібно гадять під дверима. Вже якщо Ви вирішили обробити інформацію і представити її своїй публіці, то зробіть це якісно. Це буде краще і для Вас, і для Ваших читачів.

Бронзове правило зручно тим, що має кілька винятків. Наприклад, публікація спірної або скандальної статті, яка викликає жваву дискусію – це дуже хороший хід.

Як швидко придумати хорошу тему для статті

Ну ось, з прелюдією, начебто, закінчили. Переходимо до основної частини. При гіршому розкладі, тему нам треба створити з нічого. Тобто на вході маємо повний нуль і відсутність яких-небудь думок, а на виході – повноцінну і корисну статтю.

Перше, що варто зробити – це визначити проблему, яка актуальна для Ваших читачів. Чого-чого, а проблем у народу – як у дурня фантиків – вище даху. Цікаво: всі ми щодня вирішуємо якісь проблеми. Кожен день. Однак далеко не всі переносять вирішення цих проблем в свої статті.

Давайте розглянемо приклад блогу Shard-Copywriting.Ru. Я завжди ношу з собою невеликий блокнотик, у якому я намагаюся записувати теми статей наперед. По-перше, це економить мені масу часу і позбавляє від проблеми бігання з мовою на плечі з кута в кут в пошуках ідей і натхнення.

Саме проблеми. Бачите, я визначив для себе, знайшов для неї рішення і описав його в цій статті.

Отже, проблема:

Відсутність ідей для статті, коли потрібно написати, а писати дурниці не хочеться.

Проблема? Проблема. Одне з рішень для неї – це завести блокнот, роблячи своєрідну щеплення від описаної вище ситуації. Але про користь блокнота писали багато блогери, тому повторюватися немає сенсу. Будемо вважати це нагадуванням корисного ради.

Головний нюанс полягає в тому, що проблеми поодинці не ходять. Одна тягне за собою другу, друга – третю. У підсумку виходить, свого роду, ідейний клубок. Багато проблем і їх рішення можуть зустрічатися в буденних ситуаціях, але їх калькою можна перемістити в потрібну Вам сферу і написати на неї гарну статтю.

Наприклад, написати статтю про заздрість в копірайтингу мене наштовхнули спостереження за одним молодим чоловіком, для якого цей порок був актуальний. Не зайвим буде сказати, що людина цей ніякого відношення до копірайтингу не має. Але сам порок може проявлятися в самих різних сферах, а приватний випадок – це випадок тематики мого блогу.

Отже, якщо узагальнити, то ось ті самі невичерпні джерела тем для хороших статей:

  • Вирішення проблем з життя, адаптовані під тематику блогу
  • Розв’язання суміжних проблем, які Ви вже описували
  • Популярні статті, з якими Ви не згодні
  • Статті, які Ви може доопрацювати і зробити краще

Ще одне цікаве спостереження: якщо судорожно з ходу намагатися придумати класну тему для статті, просто так, з голови, то, в більшості випадків, навряд чи щось вийде. Це пов’язано з асоціативністю нашого мислення. Ідеям потрібно до чогось прив’язуватися, вони не можуть виникати з нізвідки.

Можете спробувати один простий прийом пошуку тем для статей. Називається він «Гра в асоціації». Суть його така, що Ви берете яке-небудь слово, будь-яке. Наприклад, «бронетранспортер». Потім, Ви називаєте слово, яке асоціюється у Вас з «бронетранспортером», скажімо, «армія». Далі, Ви думаєте, чи виникають у Вас ідеї у зв’язку з цим словом. Припустимо, немає. Тоді Ви називаєте ще одне слово, яке асоціюється у Вас з «армією». Припустимо, це слово «захист». І так далі, до тих пір, поки у Вас не набереться потрібна кількість ідей для статей.

Резюме: якщо Ви хочете написати статтю, зробіть її корисною і цікавою для читача. Найпростіший спосіб – це вирішити проблему і описати рішення в статті. Також великою підмогою в пошуку тем стане гра в асоціації, в якій Ви без ідей вже точно не залишитеся.

Брехня в копірайтингу: зло чи інша правда?
Як придумати ефектний нік, який справить враження

Вам сподобаються

Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

Як з «попси» зробити «шедевр»

6 факторів успіху світових топових блогерів

Як написати рекламний пост, щоб він не виглядав як…