Як розвинути інтелект: 10 найефективніших способів

5

Попередня стаття була присвячена інтелекту, як одному з найважливіших навичок для будь-якого копірайтера. І сьогоднішній матеріал стане її логічним продовженням. Очевидно, що інтелект важливий, однак ще більш важливим є відповідь на питання «Як розвинути інтелект?» Наш з Вами мозок – це унікальний і маловивчений орган, проте вже зараз вчені виявили досить закономірностей, які ми з Вами можемо використати для розвитку власних можливостей. Саме це і стане нашою сьогоднішньою темою.

Мозкова активність – це сукупність електричних імпульсів. Клітини, які їх проводять, називаються нейронами. Нейрони зв’язані один з одним, і результат їх взаємодії визначає наші з Вами можливості. Розвиваючи наш мозок, ми з Вами сприяємо появи не тільки нових нейронів, але і нових зв’язків між ними, а, отже, розширюємо спектр наших можливостей.

Як розвинути інтелект: способи

Переходимо від теорії до практики. Інтелект – це здатність мислити, аналізувати, запам’ятовувати і сприймати. Отже, це комплексне поняття, яке задіює різні відділи головного мозку і вимагає комплексного підходу. Нижче представлені як самі способи розвитку інтелекту, так і пояснення, яке впливає на мозок вони надають.

Спосіб розвинути інтелект №1: Запис

Найпростіший спосіб тренування інтелекту, хоч і не самий очевидний. Припустимо, у Вашій голові дозріла геніальна ідея. У Вас є два варіанти: тримати її в голові і мовчки реалізовувати або викласти її на папері і реалізовувати, реєструючи кожен крок. У другому випадку у Вашому мозку будуть протікати процеси, які сильно відрізняються від першого випадку, незважаючи на те, що реалізація Вашої ідеї може бути в кінцевому підсумку однаковою.

Пов’язано це з тим, що коли Ви записуєте, Ви візуально сприймаєте інформацію, а, отже, задіюєте відділи мозку, що відповідають за зір, і більше відділів оперативної пам’яті (ніякої помилки тут немає: поняття «оперативна (короткочасна пам’ять» має таке ж відношення до людей, як і комп’ютерів).

Крім того, коли Ви записуєте, Ви аналізуєте інформацію глибше, викликаючи більш складні розумові процеси в мозку. Як результат, Ваш інтелект розвивається.

Спосіб розвинути інтелект №2: Ігри

Існує безліч ігор, які дозволяють розвинути інтелект. Найдієвішими є ігри, які вимагають від Вас планування і розрахунків. Однією з найбільш популярних (і моїх улюблених) є шахи.

Шахи розвивають логіку і дальновидение. Для досягнення успіху потрібно вміти не тільки рахувати і передбачити, але і тримати в голові безліч можливих варіантів розвитку подій. У підсумку задіюються багато мозкові центри: від зору до пам’яті.

Спосіб розвинути інтелект №3: Головоломки

Головоломки – це ще один відмінний спосіб розвинути не тільки логічна, але й просторове мислення. Головоломок існує маса, як в Мережі, так і в офлайні. Я особисто віддаю перевагу кубика Рубіка і просторовим дротяним головоломкам. Коштують вони недорого, а голову займають на багато годин та дарують відчуття тотального морального задоволення, коли рішення знайдено.

Спосіб розвинути інтелект №4: Розрив шаблону

Багато хто щодня повторюють одні і ті ж дії, такі як похід у магазин, поїздку на роботу, прийом їжі, гігієнічні процедури і т. д. Все це ми робимо за шаблоном. Про те, як ми це робимо, ми навіть не замислюємося, і всі ці щоденні ритуали у нас доведені до автоматизму. Це як уторована доріжка, яка абсолютно не напружує мозок.

У той же час, якщо шаблон розірвати, то мозок просто змушений включатися у більш активну роботу. Наприклад, спробуйте відкрити двері ключем з закритими очима. Дія те ж, проте воно буде здійснюватися не за шаблоном і буде вимагати від мозку активацію нових відділів для виконання завдання. Як результат, будуть з’являтися нові зв’язки між нейронами.

Способів розірвати шаблон існує маса, і застосовувати їх у повсякденному житті «на ура». Просто додайте свою діяльність що-небудь для Вас нехарактерне, те, чого немає у Вашій звичкою, і вже дуже скоро Ви побачите результат.

Спосіб розвинути інтелект №5: Бальні танці

Передчуваю, що коли Ви зараз читаєте ці рядки, то з обуренням думаєте, яким чином бальні танці можуть впливати на інтелект, коли їх цілком і повністю можна віднести до спорту.

Насправді, спорт, сам по собі, є також хорошим способом тренувати інтелект, однак бальні танці в цьому плані перевершують інші види. Секрет полягає в тому, що під час танців потрібно постійно думати. Думати про кожному русі, про партнера, про поставу, про рамці, про музику, про те, що Ви будете робити через мить і ще про дуже багатьох речах. Я кілька років займався спортивними бальними танцями, і до кінця кожного тренування був сильно виснажений, як фізично, так і розумово, тому що навантаження йде просто колосальна.

Забавно: я пробував, різні види танців, однак у порівнянні зі спортивними бальними, ефект був набагато слабкіше.

Спосіб розвинути інтелект №6: Образотворче мистецтво

Коли Ви малюєте, то Ваш мозок активує багато відділи для реалізації поставленої задачі. Звичайно, мова не йде про те, щоб зробити з Вас Рубенса або Тиціана. Малювати можна що завгодно: наприклад, пики на лекціях або шаржі на виступаючих з трибуни ораторів на конференціях.

Спосіб розвинути інтелект №7: Навчання

Ще один унікальний спосіб підвищити свій інтелектуальний потенціал. Почніть засвоювати нову інформацію і перетворювати отримані знання в навички. Іноземна мова або новий пакет Adobe, веб-дизайн або новий движок для сайту – вивчати можна все, що завгодно, і все це сприятливо позначиться на розвитку Вашого інтелекту.

Спосіб розвинути інтелект №8: Копірайтинг

Настав, нарешті, час замикати це порочне коло. Ми розвиваємо інтелект, щоб досягти успіху в копірайтингу, однак не можна не відзначити, що, сам по собі, копірайтинг значною мірою сприяє розвитку інтелекту, оскільки включає в себе масу розумових процесів:

  • Аналіз
  • Синтез
  • Рішення завдань
  • Пошук підходу
  • Вибір оптимального варіанту
  • Фільтрація зайвих даних
  • Запам’ятовування

Подивіться на більшість успішних копірайтерів, і Ви побачите, що всі вони інтелектуали.

Спосіб розвинути інтелект №9: Фізичні навантаження

Фізичні навантаження, такі як підняття важких речей, біг, підтягування або віджимання, безпосередньо на інтелект, звичайно, не впливають. Проте навіть дуже впливають опосередковано. Справа в тому, що при фізичних навантаженнях виробляється, так званий, нейротропна фактор мозку. Це білок, який відповідає за розвиток нейронів, тих самих клітин, які є ключовими в нашому мозку.

Ось і виходить: навантаження на м’язи сприяє розвитку інтелекту. Однак варто зазначити, що оскільки цей спосіб є непрямим, то сам по собі він малоефективний, зате він може істотно підвищити ефективність всіх інших способів.

Спосіб розвинути інтелект №10: Відпочинок

Як і в будь-якій справі, в розвитку інтелекту важливо знати міру. Ось чому відпочинок постановляється як окремий спосіб. Не плутати з лінню, яка ретельно маскує себе під відпочинок, а на ділі робить зворотний ефект.

Висновки: як бачите, жоден з наведених способів не зможе зробити з вас професійного копірайтера, скажімо, за місяць. Однак ці способи дозволять Вам підняти рівень Вашого мислення на якісно новий рівень і відкрити перед Вами набагато більше шляхів досягнення успіху в багатьох областях, в тому числі і в копірайтингу. До того ж, вони не вимагають титанічних зусиль, а віддача від них буде окупатися сторицею.

Особливості створення коротких seo-статей
Найважливіша здатність копірайтера

Вам сподобаються

Як фрілансеру (копірайтеру) зробити портфоліо з нуля…

Як написати забійний вайтпейпер (офіційний документ) для ICO і…

Як я працюю з клієнтами: пошук, переговори, оплата…

Хто був моїм вчителем, і 10 найважливіших уроків, які…