Як придумати ефектний нік, який справить враження

5

Нік (скор. від нікнейм – псевдонім) – це вигадане ім’я, яке, найчастіше, використовується в Інтернеті, а також може використовуватися в літературі, музиці, кіно та інших формах шоу бізнесу. «Як придумати нік?», «Як зробити нікнейм по-справжньому оригінальним» – це перші питання, з якими стикається кожна людина, охоплена проблемою вибору свого псевдоніма. Сьогодні ми розглянемо цю проблему від і до, а також познайомимося з порадами та прикладами, які допоможуть Вам вибрати нік і зробити його по-справжньому ефектним.

[direct]

Як придумати нік. Крок перший. Цілі і завдання

Перш ніж придумати нік, варто визначитися, для чого він Вам потрібен. Поставленою метою, багато в чому буде визначатися спосіб створення псевдоніма. Цей крок пропускати не рекомендується, оскільки нік повинен відповідати тому середовищі, в якій Ви його будете використовувати. Наприклад, якщо Ви написали детективний роман, то Вам навряд чи в якості псевдоніма підійдуть варіанти «Кицюня», «Аццкий чорт» або «ArchDemon».

Спонукати Вас придумати нік можуть самі різні сфери:

  • Онлайнові ігри
  • Сайти знайомств
  • Чати
  • Шоу-бізнес
  • Література та ін.

І в кожній з цих сфер для ніка потрібна своя родзинка, мова про яку піде нижче. Загальне побажання до всіх псевдонімом, зрозуміло, це унікальність. Неунікальні ніки забавні, коли їх носіїв пара-трійка, оскільки це призводить до курйозів (особливо якщо ці люди перетинаються між собою), однак коли носії обчислюються тисячами, надмірне достаток стає просто банальним і нудним.

Як придумати нік. Крок другий. Родзинка

Родзинка – це відмінна риса нікнейму, яка:

  • Привертає увагу
  • Асоціюється тільки з Вами
  • Викликає цікавість

Родзинки псевдоніма, багато в чому визначаються сферою використання нікнейму, і можуть бути різними, залежно від контексту.

Загальне правило:

[direct]

Родзинка повинна викликати цікавість, інтерес або ставити перед співрозмовником (читачем) питання: що нік означає, і чому Ви обрали саме його. Вкрай бажано, щоб псевдонім асоціювався саме з Вами.

З приводу асоціацій – це одна з найсильніших родзинок, яка «випалює» Ваш нік в пам’яті оточуючих. Наприклад, в одному анімаційному фільмі, присвяченому бойовим мистецтвам, у кожного персонажа був свій псевдонім, що характеризує його, прямо або побічно. У одного з героїв було слабке зір, він носив окуляри, проте коли він їх знімав, його удари ніколи не хибили. Його називали Одіном, оскільки з скандинавської легендою, Один був сліпий на одне око, проте мав легендарним списом, Гунгниром, яке завжди точно вражало мета.

Як придумати нік. Крок третій. Способи

Способів придумати нік існує величезна безліч. Залежно від контексту, ті чи інші никнеймы можуть підходити, а можуть і ні. Автор даної статті залишає за читачем право вибору, пропонуючи лише набір способів, як придумати нік.

Спосіб придумати нік №1 Одна літера

Усього одна буква вносить чималу частку таємничості в Ваш псевдонім. Такий нікнейм легко запам’ятати і можна інтерпретувати як завгодно. Основна проблема полягає лише в тому, що букв в англійському і російською алфавітах приблизно на три десятка, а мільйони людей. Крім того, якщо Ви плануєте використовувати такий нік в чаті, то самою системою можуть бути введені обмеження на довжину псевдоніма.

Для того щоб обійти ці обмеження, можна дублювати один і той же символ. Наприклад, в одному японському анімаційному фільмі використовувалися псевдоніми C. C. V. V. В іншому – все впирається тільки в Вашу фантазію.

Спосіб придумати нік №2 Перевертиши

Перевертні – це слова, прочитані навпаки. Наприклад, Seldom-Modles, Dynamo-Omanyd і так далі. Найчастіше люди переписують задом наперед свої імена. Якщо слово виходить не дуже красивим, його можна трохи змінити, додавши одну або кілька букв. Наприклад, у слові Modles з прикладу можна додати в кінець букву S, створивши нове повноцінне слово Modless, яке може мати кілька значень.

Також можна додавати артиклі, частки та інші відомі Вам елементи. Наприклад, я в свій час, користувався саме цим способом для створення свого ніка, який Ви можете споглядати в адресу моєї електронної пошти. Я перевернув слово «Danyl» (своє ім’я), отримавши Lynad, а потім просто додав німецький артикль Der, щоб нік звучав жорсткіше.

[direct]

Спосіб придумати нік №3 Віддієслівні іменники

Ще один простий, але, тим не менш, ефективний спосіб придумати нік. Тут все просто: ви визначаєтеся, яке дія Вам найбільше подобається і додаєте до нього закінчення –er (актуально для англійської мови). У російському еквіваленті Ви просто створюєте віддієслівна іменник. Прикладів тьма: Skater, Читач, Traveller і т. д.

Таким чином, Ви відразу викликаєте цікавість у людей зі схожими інтересами.

Спосіб придумати нік №4 Гра слів і спец. вставки

Цей спосіб користується особливою популярністю в мережі. Суть його полягає в тому, що в словах замінюються елементи, однакові за вимовою цифрами або іншими словами. Наприклад, я особисто взяв слово копірайтер (copywriter) і створив з нього співзвучний нікнейм Copyrider. Це і є гра слів. Що стосується заміни, то за прикладами далеко ходити не потрібно: Sk8ter, 4Fun, 2zik і т. д.

Спосіб придумати нік №5 міфологія і література

Цей спосіб придумати нік буде як не можна до речі, якщо Ви плануєте справити враження начитаного і освіченої людини. Міфологія, неважливо, давньоєгипетська, антична або скандинавська, просто кишить звучними іменами, які Ви з успіхом можете використовувати як псевдонім.

Спосіб придумати нік №6 Звертання до чоловічим інстинктам

Один з моїх улюблених методів введення в оману представників сильної статі (тільки тс-с-с-с… нікому ні слова…=) ), який буде вельми актуальним для дівчат. Секрет цього способу полягає в тому, що будь-псевдонім, що проходить через свідомість чоловіка, викликає в ньому певну реакцію на основі інстинктів. Ця реакція може бути або взагалі ніяк не виражена, або обумовлена низкою психофізіологічних процесів.

Так, наприклад, псевдоніми «Смачненька», «Кисленька», «Кисуня» просякнуті жіночністю і мають забарвлення наївності, словом, усієї тієї суміші якостей, які притаманні видобутку для підсвідомості чоловіка на інстинктивному рівні. Як результат, і це особливо актуально для онлайнових ігор і чатів, такі ніки будуть мати більший успіх у чоловіків, ніж «Леді поролон» або «Авгиева Чистильщица».

До речі, цей метод можна використовувати і від зворотного, викликаючи негативну емоційну реакцію і почуття відрази.

[direct]

Спосіб придумати нік №7 Предмети, явища, звуки і т. д.

Псевдонім може бути отриманий від усього: від предметів, так і від явищ і звуків: Buzz, Flash, Тесак, Рубанок, Транспортир – все, що завгодно. Ви обираєте будь-нікнейм в залежності від Ваших цілей і завдань.

Про подібному способі вже йшла мова у статті «Нестандартний копірайтинг: як придумати назву клану». Багато підходи, описані в цій статті з успіхом можна використовувати і для створення ніка.

Резюме: придумати нік можна, використовуючи безліч різних підходів. Одні працюють краще, інші – гірше. У будь-якому випадку, перш ніж вигадувати собі псевдонім, визначитеся, навіщо він Вам, і які завдання він повинен вирішувати.

Очевидно, що в цій статті наведені далеко не всі способи, використовуючи які можна придумати гарний нік. Якщо у Вас є власні міркування на цю тему, Ваша думка завжди вітається в коментарях нижче.

Як швидко придумати класну тему і написати на неї гарну статтю
Прописні істини, екскурс в класику, або що можуть нам дати гуру копірайтингу

Вам сподобаються

Як фрілансеру (копірайтеру) зробити портфоліо з нуля…

Як написати забійний вайтпейпер (офіційний документ) для ICO і…

Як я працюю з клієнтами: пошук, переговори, оплата…

Хто був моїм вчителем, і 10 найважливіших уроків, які…