Як поставити на місце вискочку, або суворі бої епістолярного жанру

6

Копірайтинг – це мистецтво створення текстів. Ефективних, продають, просувають… Іншими словами, це мистецтво творення. Однак сьогодні ми розглянемо прямо протилежну задачу – задачу руйнування. Сьогоднішня стаття присвячена тому, як найбільш ефективно поставити на місце вискочку і парирувати його випади на Вашу адресу на форумах, в коментарях і інших місцях, де Вам доведеться з ним зустрітися.

Епістолярний жанр – це жанр в літературі, який описує обмін особистими повідомленнями двох осіб. Як вже було зазначено в попередній статті «Блогінг, або про що писати починаючому блогеру», ідеально правильних точок зору не існує. Виняток, що підтверджує загальне правило, тільки одне – здоровий глузд, але сперечатися з ним нецікаво.

Якої б точки зору Ви не дотримувалися, у Вас завжди знайдуться як союзники, так і опоненти. Причому, опонентів буде більше, бо серед людей знайдуться і ті, хто буде Вам заздрити (з тих чи інших причин), і ті, яких Ви просто будете дратувати, оскільки, на їх думку, знищуйте їх авторитет.

Висловлювати своє невдоволення або незгоду у письмовій формі в Інтернеті людям набагато простіше, адже співрозмовник не сидить навпроти, і по фізіономії заробити не можна.

Ось чому, якщо хтось сприймає Вас в багнети, потрібно уміти грамотно дати відсіч, щоб не розводити бруд і не уславитися на публіці скандалістом, втрачаючи авторитет і повагу.

Не так давно я створив тему на одному з російських тематичних форумів. В цій темі я розглянув низку актуальних питань з копірайтингу. В якості прикладів навів кілька статей з свого блогу. Це дуже не сподобалося одному «старожила», і він почав публічно змішувати з брудом мій блог і мене, розбираючи все, що йому не сподобалося, прямо на сторінках форуму, хоча до теми це не мало ніякого відношення. Виник конфлікт дозволив мені провести декілька експериментів, результати яких виявилися досить цікавими.

Сильна позиція, слабка позиція

Коли відбувається фізичний бій, перевага завжди у того, хто стоїть вище і нападає. В епістолярному бою все так само: є сильна позиція, і є слабка позиція. Слабка позиція завжди у того, хто захищається:

  • Виправдовується
  • Заперечує
  • Спростовує і т. д.

Сильна позиція завжди у того, хто грамотно контратакує. Тут не випадково варто акцент на слові «грамотно». Головне в будь-якому бою – не втратити над собою контроль і не вийти із себе. Сильну позицію завжди займає той, хто підходить до всього раціонально, а не емоційно. Докладніше про цих двох підходах можна прочитати у статті «Вплив тексту: вплив на читача через розум і почуття».

Отже, для того, щоб зайняти сильну позицію, ні в якому разі не виправдовуйтеся і не заперечуйте того, що на Вас «котить» Ваш опонент.

Я спочатку намагався розібрати репліку «старожила», намагався йому щось пояснити, але такий підхід показав дуже низьку ефективність. В результаті бруду стало тільки більше, а опонент увійшов у смак і почав розводити здоровенні тиради негативу в мою адресу.

Нескінченна критика

Конструктивна критика – це завжди позитивний момент. Вона допомагає робити речі краще. Але не варто плутати з іншого, публічною критикою, метою якої є поліпшення. Це все одно що публічна прочуханка при всьому чесному народі. Мета такої критики – показати перевагу того, хто критикує, над Вами, потішити його его і самолюбство, нарешті, просто самоствердитися. Така критика може тривати нескінченно, вона бесплотна і просто пожирає Ваше і чужий час.

Люди, які вдаються до такої критики, як правило, нічого самі не створюють. Вони вміють віртуозно гадити на форумах, віднімати у людей час і прагнуть всіляко привернути до себе увагу.

Як поставити на місце вискочку

Переходимо до головного питання: як поставити на місце вискочку, якого аж розпирає від бажання самоствердитися за Ваш рахунок? Відповідь набагато простіше, ніж може здатися: зведіть тему спору до фактам і здоровому глузду. Якщо Ваш опонент спробує піти проти здорового глузду – це відразу побачать інші читачі, і він сам себе закопає. Виставте його повним ідіотом, і у нього не буде вибору, окрім як заткнутися і поповзти.

Для наочності, ось невелика методика, як цього можна досягти:

1. Ні в якому разі не піддавайтеся на провокації і не відповідайте на критику опонента. Нехай критикує скільки влізе, відсутність реакції для таких людей – дуже велике приниження.

2. Підходьте до всього з гумором, сприймайте це як гру. Якщо бачите можливість пожартувати, не втрачайте її. Пам’ятаєте анекдот про інтелігента і амбали в автобусі? На репліку амбали: «Ну що вилупився, очкарик, розумний, че ль?» пішла негайна реакція: «ні, Ні, що Ви, що Ви, таке ж бидло, як і Ви».

3. Будьте гранично ввічливими. Якщо Ви почнете грубіянити у публічних місцях, Вас вважатимуть за скандаліста і склочника, в той час як своєю ввічливістю Ви можете ще більше вколоти свого опонента.

4. Завжди запитуйте у критикує, які у нього є конструктивні ідеї і пропозиції по темі. Такі питання, як правило, ставлять опонента в глухий кут, адже він вміє тільки гадити, пропонувати щось варте – це не для нього. Як результат, він виливає на Вас ще цебер бруду, але тоне в ній сам.

5. Ставтеся до свого опонента зверхньо і зневажливо, як до нашкодившему цуценяті. На тлі такої зневаги напишіть щось путнє по темі. Це на контрасті відправить Вашого «критика» в глибоку соціальну клоаку, адже йому запропонувати по темі нічого.

6. Публічно і щиро пошкодуйте свого опонента. Скажіть, що Вам шкода його за те, що він не може нічого створити, а може тільки самостверджуватися таким примітивним чином.

7. Робіть ставку не на себе, а на інших читачів форуму або коментарів. Виступайте в ролі захисника їх інтересів і приймайте на себе удар. В такому випадку вийде, що, нападаючи на Вас, опонент побічно нападає на інших читачів. Це ще сильніше зіпсує йому репутацію.

В моєму експерименті, опонент на моє запитання поцікавився, питаю я особисто для себе або для того, щоб потім перепродати ту велику інформацію, яку він міг би відкрити світу. На мою відповідь, що це для читачів форуму, які приходять у пошуках ділових рекомендацій, а не потоку його словесної діареї, він не знайшовся, що сказати.

8. Робіть акцент на тому, що наполегливість Вашого опонента заважає людям, віднімає у них час і не дає жодних результатів. Такі акценти викликають резонанс у публіки і заганяють вискочку в кут, позбавляючи простору для маневрів.

9. Чіпляйтеся до слів. Це жахливо дратує вискочку і дозволяє його дуже швидко поставити на місце.

10. Попросіть пробачення у читачів за витівки вискочки і за те, що навколо «завдяки» його активності стало трошки брудно. До місця доведеться тонкий жарт, наприклад, що все незабаром все буде прибрано, а спеціальна санітарна бригада надалі намагатиметься захистити читачів від подібних витівок місцевих аборигенів.

11. Нарешті, самий універсальний рада, якого часом буває так складно дотримуватися: повністю ігноруйте вискочку, і ведіть тему як ні в чому не бувало, не помічаючи його реплік. Нехай пижиться, нехай хоч лусне, не уподібнюйтеся йому і не влаштовуйте базар.

Хто в підсумку прав?

І все ж, хто в підсумку прав? Може, ми стаємо винними, здійснюючи ті чи інші дії, і критика виправдана? Однозначної відповіді немає і бути не може. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить, так само як і не пожинає плоди своїх праць. Все-таки, треба дивитися на все простіше.

Як відомо, знаменитий англійський драматург Оскар Уайльд, хоч і був одружений і мав дітей, відчував пристрасть до представників чоловічої статі. І його за це одного дня судили. Сторона звинувачення була налаштована дуже рішуче і виступала проти нього з різкою критикою. Але Уайльд настільки дотепно парирував всі випади на його адресу, що зал вставав і захоплено аплодував стоячи.

Ви можете бути хоч тисячу разів неправі. У кожного в житті є мета, і кожен сам вибирає способи її досягнення. Зрозуміло, кому-то ці способи подобаються, а комусь ні. Головне, не втрачати голову, і ефектно поставити на місце того, який зібрався самоствердитися за Ваш рахунок.

Коментарі в блогах: секрет ефективних коментарів
Про що писати в блозі починаючому блогеру

Вам сподобаються

Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…