Як, пішовши з біржі, підняти ціни в 100 разів і вибудувати черга з клієнтів — з особистого досвіду.

5

Да-а-а-а… Погодка сьогодні видалася та ще. На Мінськ обрушився циклон «Хав’єр». Ще вчора машини стояли на парковці, закутані 20-сантиметровим шаром снігу, а сьогодні цей сніг з них просто здуло поривами вітру. Кошмар! Все-таки, ще один незаперечний плюс роботи на себе — у такі дні не потрібно йти на роботу і можна сидіти в теплі і затишку, загорнувшись у плед і п’ючи тепле какао.

Втім, це все лірика. Сьогодні у мене для Вас дуже цінна інформація. Більш того, сьогоднішній пост відкриває нову рубрику на блозі — “Публікації почесних гостей”. Так, як Ви вже здогадалися, я хочу Вас дещо з ким познайомити. Це практикуючий копірайтер, який, пішовши з біржі, всього за 1 рік підняв свої ціни приблизно в 100 раз і збудував чергу замовників.

І сьогодні, спеціально для блогу Shard-Copywriting.ru він докладно розповість, як йому це вдалося. Повторити цю методику може кожен.

Ви заінтриговані? Тоді зустрічайте: Артур Грант, копірайтер інфобізнес і незалежний маркетинговий консультант.

Артуре, тобі слово.

Історія копірайтера Артура Гранту

Здрастуйте, дорогі друзі!

Мене звуть Артур Грант, я копірайтер інфобізнес.

Багато копірайтери і веб-райтери Рунета сьогодні працюють за невисоку оплату. Більшість з них довгі роки не можуть підвищити свій дохід. На те є багато причин: конкуренція, нестача замовлень, небажання клієнтів платити більше середньоринкової ставки…

Насправді, всі ці проблеми вирішуються, якщо правильно до них підійти.

Я сам починав з бірж фріланса. Але поступово став застосовувати інші підходи пошуку та роботі з замовниками. Сьогодні мій текст, що продає коштує 9000 рублів, і у мене є напрацьована база клієнтів.

Тому початківцям і досвідченим майстрам слова я хочу дати кілька порад, як підвищити свої доходи в копірайтингу.

Мої поради будуть корисні не тільки райтерам, але і маркетологам, блогерам і всім, хто так чи інакше продає свої послуги в інтернеті.

Як я прийшов у копірайтинг

Пару слів про те як я почав заробляти на текстах.

Після університету я працював слідчим у міліції. Мені дуже не подобалася моя робота, і я вирішив знайти яке-небудь інше заняття.

Зовсім випадково я прочитав в інтернеті, що можна заробляти написанням текстів. Мене це дуже зацікавило. Я тут же зареєструвався на біржі Advego і почав виконувати замовлення.

Так поступово я удосконалив свої навички веб-райтера, і вже через кілька місяців міг заробляти ще одну зарплату на біржах контенту. Тоді я пішов з роботи.

Через деякий час я зрозумів, що працювати на біржах – це неефективно. Я став замислюватися про те, чому я не можу продавати свої тексти набагато дорожче, і раптом усвідомив – причина в прямій конкуренції. Коли замовник вибирає серед десятка різних виконавців, він навряд чи вибере того, хто пропонує послуги дорого. Тому я вирішив піти з бірж, і працювати з людьми безпосередньо.

Після цього я почав швидко рости в професії. В результаті, за останній рік я підвищив вартість своїх послуг у 100 разів. Секрет такого швидкого зростання полягає в тому, як і де я взаємодіяв з моїми клієнтами.

Головний недолік бірж контенту

Більшість райтерів звикли брати замовлення через біржі контенту. Це не дуже вдалий шлях. І справа тут зовсім не в оплаті послуг самої біржі.

У біржах замовники бачать конкурентний простір. А там, де є конкуренція, завжди є демпінг цін. І якщо 10 ваших колег готові написати текст за 10 доларів, то вам буде неймовірно важко переконати клієнта, щоб він замовив у вас таку ж послугу за 100 доларів.

Крім того, психологічно клієнти на біржах заздалегідь знають який текст їм потрібен. Вірніше, вони тільки думають що знають, тому що в більшості своїй не особливо розбираються в маркетингу.

Так от, з такими клієнтами дуже важко працювати. Вони заздалегідь вирішують скільки повинен коштувати цей текст. І що їм довести стає складно.

Замість цього, вам потрібно піти в неконкурентне простір. Це місця поза бірж фриласеров. Це можуть бути форуми, блоги, тематичні спільноти, соціальні мережі…

Там ви можете продати свої послуги значно дорожче.

Як я шукав клієнтів

Коли ви приходите на відповідні ресурси, вам потрібно шукати потенційних замовників і писати їм комерційну пропозицію про співпрацю. У комерційній пропозиції потрібно детально розписати які саме послуги ви пропонуєте, скільки вони коштують, написати про себе як про експерта, а також дати обмежену пропозицію знижки.

Приміром, я шукав своїх клієнтів на форумах для інфобізнесменов. Мій улюблений форум – від видавництва Info-DVD». Ще мені сподобалося залучати замовників з соціальних мереж. У тому ж ВКонтакте є безліч груп за тематикою інтернет-бізнесу, сайтів і так далі.

До речі, на тому ж форумі є дизайнер інфобізнес – Юшков Віталій. Він продає свої послуги навіть більш грамотно, ніж багато копірайтери, хоча до продажу має не зовсім пряме відношення. Якщо кому цікаво – можете знайти його сайт, а також подивитися, як він спілкується на форумі.

Перш за все, я переглядав гілки обговорень, де люди самі просили зробити критику їх продають текстів чи запитували ради. До того ж, на багатьох подібних сайтах є розділи «копірайтинг», де користувачі форуму шукають виконавців.

Тут слід зазначити, що в цих гілках є багато оптимізаторів, яким потрібні просто статті з ключевиками. Таких замовників краще обходити стороною, тому що вони спочатку націлені на дешеві SEO-тексти.

Я підписувався на всі подібні гілки, і постійно відстежував нові теми та повідомлення. Так я знаходив багато «смачних» замовлень.

Як я рекламував свої послуги

Коли ви приходите в «вільний ринок», то ви залишаєтеся один на один з іншими клієнтами. Там немає заявок на виконання послуг. Немає вашого рейтингу. Люди просто спілкуються про своїх справах, діляться думками і порадами.

Відповідно, вам потрібно постаратися, щоб продати свої послуги.

Я відкрив цікавий спосіб самореклами – продає критика. Її суть полягає в тому, щоб демонструвати свою експертність, критикуючи тексти і сайти потенційних клієнтів.

Коли ви вміло розписує всі мінуси і можливість поліпшення конкретних текстів, у вас часто замовляють доопрацювання. Наприклад, у 90% інтернет-бізнесменів (НЕ копірайтерів) – у текстах нечітко (або неправильно) сформульована головна вигода пропозиції. Зазвичай читач не може зрозуміти, що конкретно йому хочуть запропонувати, або йому пропонують не те, що він насправді бажає. Майте це на увазі, коли будете робити ефективну критику.

Сама критика – текст, що продає відповіді на питання «ЯК я зможу поліпшити текст клієнта?». При вмілому написанні це діє просто вбивчо. Таким чином, я отримав чимало хороших угод на відомому форумі інтернет-бізнесменів від видавництва Info-DVD».

Унікальні торгові пропозиції послуг копірайтера і кейси

Якщо ви шукаєте клієнтів на форумах, де конкуренція копірайтерів дуже висока, то вам слід посилено застосовувати прийоми особистого маркетингу. Їх існує досить багато.

 • По-перше, можна створити унікальну торгову пропозицію до своїх послуг. Наприклад, продавати свої послуги не «в лоб», а з допомогою безкоштовної особистої консультації. При цьому, можна пропонувати не просто текст, а якийсь вимірний результат – зростання продажів або поліпшення показників web-аналітики: клієнти довше знаходяться на сайті, зменшується кількість відмов і так далі.
 • По-друге, ви можете озброїтися бізнес-кейсом. Це документально відображений проект, в якому ви принесли своєму клієнту певну користь. Щоб створити успішний кейс – потрібно сильно постаратися. Але воно того варто. Цей інструмент відмінно переконує замовників у тому, що ви експерт. В результаті, вам стає набагато легше обійти конкурентів – навіть якщо ваші розцінки вище.
 • Як зробити пропозицію, від якої неможливо відмовитися

  Напевно вам часто відмовляли у співпраці. Причому з різних причин.

  В мене в кар’єрі також було чимало відмов. Причиною більшості з них було те, що я недостатньо доносив до клієнта цінність своїх послуг. Тому я став як можна частіше гарантувати, що підніму продажу. І це спрацьовувало.

  Були відмови із-за недовіри. Мабуть тому що я писав надто привабливі пропозиції, і клієнти думали, що це занадто добре щоб бути правдою. Тому я став додатково розписувати причину своїх 100 % гарантій. Це виглядає приблизно так:

  «Так, я розумію, що моя пропозиція гарантовано збільшити ваші продажі звучить трохи неправдоподібно. Однак, я знаю що кажу. Більше того, у мене є реальні підтвердження, що мої тексти дійсно збільшують продажі. Для цього я розміщую нижче відгуки моїх клієнтів, і їх контактні дані…»

  Це здорово збільшувало довіру.

  З часом я навчився писати по-справжньому сильні комерційні пропозиції, і використовувати маркетинговий прийом front-end.

  Front-end – це умовно недорогий або навіть безкоштовний продукт, який дуже привабливий, і служить для першого продажу одному конкретному клієнту.

  Якщо ви знаходите перспективного замовника, запропонуйте йому в якості front-end продукту свою безкоштовну консультацію або критику тексту. Якщо все зробити правильно, то після цього людина замовить у вас платні послуги.

  Таку пропозицію знімає з клієнта вантаж ризику що ви напишіть йому неякісний текст. Front-end допоможе завоювати довіру, а також збільшить сприйману цінність ваших подальших послуг. Відповідно, їх можна буде продавати дорожче.

  Як збільшити прибуток від back-end

  Багато копірайтери недоотримують десятки тисяч рублів прибутку через недостатню опрацювання своїх back-end продажів.

  Back-end – це продукти, які продаються постійним клієнтам, замовив у вас перший front-end продукт.

  У випадку з копірайтерами, back-end – додаткові послуги, які надаються постійним замовникам.

  Найцікавіше, що у 99 % бізнесменів є, що додатково запроваджувати в бізнес. Просто тому, що будь-який проект не ідеальний, і мало хто використовує всі можливості заробітку. І якщо ви хоч трохи розбираєтеся в маркетингу, то зможете з легкістю принести ще більше грошей для клієнтів.

  Щоб заробляти в рази більше, пропонуйте існуючим клієнтам додаткові сервіси. Ними можуть бути:

  • Посилення існуючих текстів
  • Критика
  • Коучинг
  • Написання серій листів для email розсилок і так далі

  Позиционируйте себе як спеціаліста по збільшенню продажів

  Головна причина, по якій замовники не готові платити багато грошей за тексти, полягає в тому, що більшість копірайтерів позиціонують себе як письменників тестів. А копірайтинг — це не просто набір букв. Копірайтинг – створення активів для бізнесу – текстів, які приносять реальний прибуток.

  Тому на переговорах чітко усвідомте, розуміє замовник роль вашого тексту для його бізнесу. Поцікавтеся, чого саме він хоче від вашої роботи. Якщо клієнт думає що текст в принципі не може багато продавати, а тільки висить на сайті для галочки, поясніть йому протилежне. Ви повинні докладно пояснити клієнтові, чому ваш текст буде приносити для нього гроші протягом тривалого часу.

  Від цього буде в кінцевому підсумку залежати вартість ваших послуг.

  Подаєте себе як експерта, і працюйте з клієнтом як партнер, а не як найманий працівник. Запам’ятайте, що це ВИ робите йому послугу, а не він вас. І в якійсь мірі ВИ господар становища, а не замовник.

  Особисто я веду переговори жорстко. Звертаюсь передоплату, не соромлюся відразу назвати повну ціну за свої послуги. І це добре працює. Такий підхід відразу видає в вас професіонала.

  Застосовуючи вищевказані поради, ви зможете при тому ж рівні майстерності отримувати від своїх послуг набагато більше прибутку.

  Існує безліч секретів, нестандартних методик і тонкощів залучення «дорогих» замовників. Про них я написав свою книгу «Копірайтинг Високих Гонорарів». Раджу її прочитати всім, хто заробляє на життя написанням текстів.

  Книгу можна безкоштовно отримати, пройшовши по цьому посиланню.

  Вдалої кар’єри!

  Кілька слів на закінчення від Данила Шардакова

  Дякую, Артуре. Дуже змістовну розповідь. Друзі, якщо у Вас залишилися питання до Артура, сміливо задавайте їх у коментарях. Артур обов’язково на них відповість. І ще одна маленька прохання: будь ласка, разом з питаннями дайте зворотний зв’язок: чи подобається Вам нова рубрика, чи вважаєте Ви її корисною і хочете бачити такі публікації в майбутньому?

  P. S. Існує як мінімум ще 10 причин, за якими робота на біржі контенту безперспективна. Ось вони.

  P. P. S. Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться їй в соціальних мережах, натиснувши на одну з кнопок зліва.

  Прийом маркетингу №1: грамотне позиціонування
  БОС-ПОСТ! Текст на головну сторінку сайту: типи і тонкощі написання

  Вам сподобаються

  Одкровення учня, або як початківець копірайтер без…

  ГІГА-ПОСТ! SEO-аналіз тексту: 11 інструментів для…

  МЕГА-ПОСТ: SEO-тексти для сайту, або як написати…

  Як писати продають заголовки за формулою 4U