Як писати статті на вузьку тему: метод виключення

6

Мені на пошту досить часто приходять листи із запитаннями «Що робити, якщо попалася вузька тема, на яку в Мережі немає інформації?» «Як писати матеріали на вузьку тему?», «Замовник просить написати статтю, але тема рідкісна і даних немає, що робити?». Ситуація, дійсно, знайома багатьом, і сьогодні ми з Вами розглянемо, як з неї вийти переможцем, зробивши це красиво і елегантно.

Отже, описана вище завдання стає все актуальнішою для seo-райтерів, яким потрібно писати тексти під специфічні запити, наприклад, для просування сайтів по регіонах. Прикладами таких запитів можуть бути: «Нерухомість у Воронежі», «Ювелірні вироби в Саратові», «Покрівля та черепиця в Єкатеринбурзі», «Ландшафтні світильники» і т. д.

Основний загострення пристрастей починається, коли з’являються вимоги до обсягу статті. Наприклад, якщо потрібно написати текст про березові колоди, об’ємом 3000 символів або текст про послуги чищення килимів у Києві.

Вузька тема та її особливості

Головна особливість вузьких тим полягає в тому, щоб не тільки користувачеві було зрозуміло, про що текст, але і пошуковому боту. А з урахуванням останнього оновлення пошукового алгоритму Яндекса, в світлі якого лавочка прикрилася банального насичення тексту ключовими словами, завдання стала ще більш цікавою.

Для прикладу візьмемо яку-небудь екзотичну тему, наприклад, із описаних вище, скажімо, «Нерухомість у Воронежі». Тема вузька, комерційна, а якщо врахувати, що автор жодного разу не бував у цьому місті, то для нього ще й далека. Однак не все так складно, як може здатися на перший погляд, якщо використовувати кілька простих принципів.

Принципи написання текстів на вузьку тему

Основний принцип написання текстів на вузьку тему полягає в тому, що будь-яка тема, якою б вузькою вона не була, належить до тієї чи іншої тематики, а в будь-якій тематиці можна знайти суміжні теми, які будуть доповнювати один одного.

Наш приклад «Нерухомість у Воронежі» належить одразу до двох тематиках:

 • Нерухомість
 • Воронеж
 • Подібний принцип поділу справедливий для будь-якого запиту, під який нам потрібно «заточити статтю». Ще один приклад: запит «настільні лампи». Він відноситься до тематик «офісні меблі» і «освітлювальні прилади».

  Розбиваючи запит на тематики, Ви, наче, вирішуєте рівняння, позбавляючись від зайвих невідомих на час. Погодьтеся, набагато простіше написати текст про нерухомість в цілому, ніж про нерухомість в конкретному місті. Крім того, будівлі залишаються будівлями, неважливо, де вони розташовані, в Москві, Києві чи в Астрахані.

  Звичайно, в даному випадку теж потрібно знати міру, оскільки нерухомість на тих самих островах Бора-Бора істотно відрізняється від нерухомості в країнах СНД. Саме для того, щоб не вийти за смислові рамки, нам і потрібна друга тематика, яка підкреслить основні географічні особливості (для нашого прикладу) або просто дасть додаткову інформацію.

  Ще один принцип написання текстів на вузьку тему – це використання похідних або суміжних тем. Зверніть увагу, що коли Ви поділяєте тему на дві складові, Ви в більшості випадків отримуєте на виході не дві теми, а дві тематики, які, в свою чергу, можуть мати мільйони похідних тим.

  Наприклад, для нерухомості «похідні теми будуть:

  • Вибір нерухомості
  • Оцінка нерухомості
  • Покупка нерухомості
  • Передача нерухомості
  • Страхування нерухомості і т. д.

  Іншими словами, виходить, що на тему «Нерухомість у Воронежі» можна вже написати, як мінімум, 5 абсолютно різних статей.

  Можна, звичайно, тему не розбивати на тематики, а відразу використовувати суміжні теми, наприклад, «Вибір нерухомості у Воронежі» і «Купівля нерухомості у Воронежі», але тоді писати текст буде складніше, а результат, як показує практика, мало чим буде відрізнятися від першого варіанту.

  Отже, для нашого прикладу потрібно:

 • Накидати окремо текст про нерухомість
 • Накидати окремо текст про Воронеж
 • З’єднати їх разом
 • Окремо написати текст про Воронеж праці не складе, ось лише деякі варіанти, які можна використовувати:

  • Пам’ятки
  • Історія
  • Особливості ландшафту
  • Природа і т. д.

  Синтез тексту на вузьку тему

  Коли всі начерки під рукою, саме час почати комбінувати їх між собою. Об’єднувати найкраще логічно, оскільки так текст буде виглядати більш гармонійно. Приміром, у нашому випадку, можна використовувати наступні механізми:

  • Види з вікон будинків на ті чи інші пам’ятки
  • Зв’язка року побудови будівлі з історичними подіями в місті
  • Переваги зелених насаджень поруч з будівлею
  • Височини/низовини, близькість до водойми і т. д.

  Варіантів синтезу існує величезна безліч. Це дає широкий простір для створення декількох варіантів тексту, які, до слова, можна запропонувати замовнику за додаткову плату. Всі варіанти будуть унікальні і, якщо замовник просуває ресурс статтями, то для нього це буде більш ніж приваблива пропозиція, а для Вас – мінімальні тимчасові витрати на створення тексту і додатковий дохід.

  Висновки

  Для написання текстів на вузьку тему зручно розбити цю тему кілька тематик, зробити начерки для кожної і логічно поєднати ці начерки разом. Це дозволить не тільки вільно орієнтуватися і писати на будь-які теми, але і створювати кілька варіантів тексту, що може стати джерелом додаткового прибутку для будь-якого автора. Величезний плюс цього методу полягає в тому, що він застосовний до будь-яких темах і істотно полегшує життя копірайтеру.

  Інтелект-карти: секрет ефективного створення структури ідей і текстів
  Приклади стилів тексту: калейдоскоп варіацій мови

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…