Як оцінити свою роботу, або скільки коштує текст копірайтера

7

Вартість будь-якого тексту повинна бути виправдана. Багато копірайтери кожен день стикаються з такими важливими питаннями, як «Скільки коштують мої тексти?», «Як мені оцінити свою роботу?» «Скільки мені можуть за цю статтю заплатити?» і так далі… Питання справді актуальні, оскільки саме через них, а точніше, з-за відсутності відповіді на них, створюється ряд серйозних проблем.

Зараз існує маса бірж копірайтингу. На них можна зустріти широкий діапазон цін від $0,5 за тисячу символів до $10-20. Як правило, ціни залежать від багатьох факторів, таких як:

  • Авторитетність копірайтера
  • Портфоліо копірайтера
  • Відгуки про копирайтере
  • Клієнтська база копірайтера та ін.

Давайте виключимо на час з системи міркувань постійну клієнтську базу копірайтера і припустимо, що біржа за якихось обставин закрилася. У такому разі копірайтеру доводиться створювати новий профіль на аналогічному сервісі. Але нове місце – це нове місце:

  • Ніхто копірайтера не знає.
  • У нього немає відгуків.
  • У нього немає рекомендацій.
  • У нього нульовий рейтинг.

Постає питання: невже вартість послуг копірайтера визначається виключно сервісом, на якому він зареєстрований? Малоймовірно. Тоді чим? Розбираємося далі.

Будь-який текст, народжений копірайтером, виконує якусь функцію. За ці тексти платять, отже, навіщо вони потрібні. Багато тексти створюються для реклами товарів і послуг. Ті, хто замовляє такі тексти, заробляють гроші на залучених цими текстами клієнтів.

Давайте розглянемо приклад:

Копірайтер написав сильний текст, який здатний намертво прикувати до себе увагу цільової аудиторії. Однак за обсягом цей текст ледь дотягує до 500 символів, а, отже, його ринкова вартість не так висока на тлі інших текстів. Замовник розмістив цей текст, і заробив на нових клієнтів більше $5000 за пару тижнів.

Ось і виходить, що вартість копірайтингу, що задається біржами і ринком в цілому, дуже суб’єктивна.

Або другий, протилежний приклад:

Копірайтер з дуже високим рейтингом на біржі написав дуже довгий і красивий текст, який, на жаль, не надав у результаті ніякого впливу на цільову аудиторію, зате і виглядав красиво, і коштував відповідно.

Знову виходить, що оцінка роботи необ’єктивна. Що робити? Як оцінити свою роботу і скільки реально коштує текст копірайтера?

Щоб оцінити свою роботу можна використовувати наведені нижче фактори.

1. Самооцінка копірайтера, мінімальна вартість

Все починається з базовою самооцінки. Якщо Ви – досвідчений копірайтер, знаєте собі ціну і впевнені, що Ваші тексти дійсно себе виправдовують, і працюють, то мінімальна вартість Ваших текстів буде досить високою. Наприклад, багато досвідчені копірайтери не беруться за роботу, вартістю менше $10 без прив’язки до символів. Це означає, що текст може складатися з 200 символів, коштувати $50, але розміщений в потрібному місці, він окупить себе сторицею.

У той же час, якщо копірайтер недосвідчений або не впевнений у дієвості своїх текстів, то порогу мінімальної вартості може взагалі не бути.

2. Витрачений на роботу час

Час коштує грошей. Це факт. І витрачений на роботу час має бути винагороджено. Це важливий фактор оцінки своєї роботи. Наприклад, якщо Ви витратили 10 годин на аналіз і складання матеріалу, переклад і створення вичавки, яка у Вас в підсумку вилилася в 3000 символів унікального, важливого і корисного тексту, то, само собою, такий текст буде коштувати долар і не два за тисячу символів.

Багато уцінюють свою роботу, якщо бачать, що тексти відразу не продаються. Однак цього робити не варто з двох причин:

  • Практично на будь текст зараз є попит, потрібно тільки знайти покупця.
  • Уцінка своєї роботи – це слабка позиція, вона деморалізує і підриває повагу до своєї праці. Це погано позначається на мотивації і на якості роботи.

3. Економічна ефективність тексту

Ще один з найважливіших факторів оцінки роботи будь-якого копірайтера. Припустимо, Ви пишете текст для залучення клієнтів до купівлі запчастин автомобілів марки Renault в фірмі замовника. І ваш текст в змозі принести замовнику тисячі, десятки тисяч.е. прибутку. Зрозуміло, ціна у такому випадку обговорюється в індивідуальному порядку і обчислюється не одним десятком доларів.

4. Конкуренція

Конкуренція – це головний стимулює до активності фактор для замовника і головне джерело креативу (або головний біль, у кого як) для копірайтера. Особливо актуальне поняття для SEO-копірайтингу, де за високочастотні запити йде запекла боротьба.

Як би те ні було, чим вище конкуренція, тим цікавіше і незвичніше повинен бути текст, а це також позначається на ціні.

5. Кількість символів

Цей фактор одержав у наші дні саме широке поширення. Його проблема в тому, що без інших факторів оцінки він дуже необ’єктивний. Як визначити, скільки реально коштує текст: $0,1, $1, а може і всі $10 за тисячу символів?

Ось і виходить, що для повноцінної оцінки своєї роботи треба підходити до питання комплексно і по пунктах. Для демонстрації давайте розглянемо ще один приклад:

Копірайтер бере за свою роботу мінімум $10 за замовлення. Його просять написати рекламний текст, розміром близько 1800 символів для сайту «заточити» під певний середньочастотний запит. Аналізуємо:

1. Мінімум $10 за замовлення, планка виставлена.
2. Написання тексту займе приблизно півгодини-годину.
3. Ефективність середня, оскільки запит середньочастотний.
4. Конкуренція помірна, особливо креативити потреби немає.
5. Текст середньої складності, можна оцінювати його середньої ринкової вартості комерційних текстів близько $5 за тисячу символів.

В кінцевому підсумку, з урахуванням усіх факторів вартість тексту буде в районі $10.

Демпінг

Демпінг – це надання послуг або продаж товарів за штучно заниженими цінами. Це те, що не дозволяє замовникам об’єктивно оцінити роботу копірайтерів.

Дуже часто на сайтах фрілансерів можна спостерігати наступну картину: замовник розміщує замовлення на виконання роботи, і починається демпінг:

Копірайтер А: Я виконаю цю роботу за $10
Копірайтер В: Я зроблю цю роботу за $5
Копірайтер З: Обійдеться в $2,5
Копірайтер D: Готовий взятися за $1
Копірайтер Е: Візьмуся за $0,5

І так далі… В результаті замовник збитий з пантелику, робота коштує копійки, і починається плутанина.

Якими б не були умови на ринку, не варто принижувати вартість своєї праці і віддавати його за безцінь, піддаючись першому пориву почуттів. Якщо Ви дійсно знаєте собі ціну, якщо Ви знаєте, що Ваш текст коштує своїх грошей і що він буде працювати, то Ви завжди зможете знайти замовника, який його оцінить.

Безкоштовний копірайтинг і безкоштовний копірайтер: переваги та недоліки
SEO-копірайтинг: ключові моменти при публікації текстів у мережі Інтернет

Вам сподобаються

Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…