Як написати забійний прес-реліз

4

Рано чи пізно будь-копірайтер стикається із завданням написати прес-реліз. І головна проблема, яка постає найчастіше, – як правильно його написати, якщо замовник не надав достатньо інформації. Що ж, у написанні прес-релізу, і правда, є маса нюансів, оскільки цей вид текстів за свою історію зазнав безліч змін і вимоги до його написання суттєво спотворили, так само як і значення поняття «копірайтинг». Втім, не все так складно, як здається на перший погляд. Влаштовуйтеся зручніше, сьогодні ми распутываем клубок зв’язків з громадськістю та розбираємо, як написати прес-реліз, від якого буде реальний толк.

Що таке прес-реліз

Прес-реліз – це інформаційне повідомлення, що висвітлює той чи інший привід. Як правило, це повідомлення пишеться для журналістів чи редакторів періодичних видань і не носить рекламний характер. Дуже часто замовник просить: напишіть мені рекламний прес-реліз. Якщо виходити з визначення, то це нонсенс.

Для кого пишеться прес-реліз

Історично склалося, що прес-релізи повинні були писатися для журналістів друкованих видань – газет і журналів. Це було особливо актуально років двадцять тому, коли преса в буквальному сенсі правила світом. Зараз же вплив друкованих ЗМІ суттєво зменшилась, і якщо раніше PR менеджери зі шкіри геть лізли, щоб зачепити прес-релізом журналістів, то з розвитком інформаційних технологій і тотальною глобалізацією це стало нікому не потрібним, марним заняттям. Тепер прес-релізи пишуться безпосередньо для цільової аудиторії і в умілих руках є дуже потужним зброєю підкорення широких мас.

Структура прес-релізу

Будь прес-реліз складається як мінімум з трьох основних частин:

 • Чіпляючий заголовок
 • Лід
 • Тіло прес-релізу
 • Розглянемо їх більш детально:

  1. Заголовок

  Одна з найважливіших складових частин прес-релізу – заголовок. Саме по ньому журналісти (спочатку) та цільова аудиторія (в наші дні) визначають, варто приділяти увагу основним текстом. Хороший заголовок – це понад 90% успіху прес-релізу. Одна з найгрубіших помилок початківців копірайтерів – ігнорування заголовка або створення його банальним і нудним.

  Про те, як написати класний заголовок, Ви може прочитати в статті «10 прийомів створення ефектних чіпляючих заголовків».

  2. Лід

  Лід – це перший абзац. Інформаційна основа всього тексту. Відразу варто відзначити, що прес-реліз пишеться за принципом «перевернутої піраміди». В ліді міститься вся основа інформація, яка згодом розкривається в основному тексті.

  3. Тіло прес-релізу

  Тіло прес-релізу є логічним продовженням ліда і розкриває подробиці інформаційного приводу, якій присвячено прес-реліз. Як правило, в тілі містяться факти, цитати і опису.

  Наприклад, якщо прес-реліз присвячений випуску нової лінійки промислових роботів, то в тілі будуть в обов’язковому порядку описані переваги нової лінійки перед аналогами, вигоди для споживачів та перспективи, які ця лінійка відкриває в промисловості.

  Особливості сучасних прес-релізів

  При написанні прес-релізу для ЗМІ можна давати інформацію як завгодно (сухо, стисло, офіційно і т. д.), покладаючись на те, що журналісти самі зроблять тексти для своїх видань цікавими і читаються. Однак тепер, коли прес-релізи пишуться для споживачів, такий підхід показав дуже низьку ефективність. Пояснюється це просто: кожен день в інтернеті і без того з’являється маса інформації. У людей просто немає часу на чергове нудне чтиво.

  Секрет написання забійного прес-релізу

  Насправді, «секрет» – це дуже голосно сказано. Просто для того, щоб прес-реліз набрав належний ефект, потрібно писати його не за правилами і канонами класичного підходу двадцятирічної давності, а як текст, що продає, який робить акцент на проблему і пропонує її вирішення цільової аудиторії.

  Основна відмінність полягає тільки в тому, що структура може не повною мірою відповідати моделі AIDA, але, тим не менш, чіпляти увагу читача і викликати у нього живий інтерес. Головне правило в цьому випадку зберігається: класний заголовок – 90% успіху.

  Приклад прес-релізу

  Припустимо, є якась вигадана компанія, наприклад, Shard-Toys, яка випустила на ринок нову іграшку – робота «Мимик», який вміє навчатися і підлаштовуватися під характер і темперамент дитини, стаючи для нього найкращим другом.

  З одного боку, можна було б просто викласти голі факти, але це нецікаво. Натомість прес-реліз можна красиво обіграти. При цьому не варто забувати, для кого Ви пишете. Якщо це роздрібні торговці, то акцент буде на одних цінностях, а якщо батьки на зовсім інших.

  Ось, наприклад, як може виглядати прес-реліз для батьків:

  НОВИНКА! Ідеальний друг дитини з сумісністю 99,9%

  Практика показує, що в 40% випадків дитині важко догодити з іграшкою, оскільки кожна дитина має унікальне поєднання характеру і темпераменту. Однак компанії Shard-Toys вдалося розробити новий формат інтелектуальних іграшок, які мають успіх у 99,9% дітей, незалежно від статі, національності і віросповідання.

  Вся справа в тому, що більшість батьків купує іграшки, приміряючи їх «під себе» або керуючись загальноприйнятими стереотипами: хлопчикові – машинка, дівчинці – лялька, при цьому абсолютно не враховуючи, чого хоче сама дитина.

  Інноваційна розробка від компанії Shard-Toys – робот «Мимик», який з точністю до десятих часток відсотка аналізує характер і темперамент дитини, і реагує на його вплив найоптимальнішим чином, приносять максимальні позитивні емоції. Крім того, цей робот має вбудованої інтелектуальною системою, яка здатна навчатися. Таким чином, робот розвивається разом з дитиною і залишається його кращим другом протягом довгих років.

  Більш того, робот «Мимик» постійно відстежує пульс дитини, її температуру та інші біологічні параметри, та у разі їх зміни подає сигнал батькам на стільниковий телефон, стаючи не тільки іграшкою, але і переносний діагностичною системою, гарантуючи батькам додатковий ступінь захисту їх малюка.

  Ось як прокоментував випуск нової іграшки директор концерну Shard-Toys, Данило Шардаков:

  Кредо нашої компанії – не тільки приносити дітям радість, але і сприяти їх розвитку найефективнішим чином. Сучасні ритми життя роблять багатьох батьків зайнятими, обмежуючи їх спілкування з дітьми. Звичайно, ніщо не може замінити батьківську увагу, але багато речей діти дізнаються допомогою ігор, і наша мета – зробити ці ігри максимально результативними, щоб вони не заміняли увагу батьків, а доповнювали його, дозволяючи дитині розвиватися і роблячи його щасливим. Робот «Мимик» — ще один крок у цьому напрямку.

  «Міміки» за спеціальним акційним пропозиціям доступні в фірмових магазинах концерну Shard-Toys.

  Якщо Ви розповсюджуєте Ваш прес-реліз в Мережі і маєте можливість вставити гіперпосилання на промо-матеріали, то це дозволить підвищити ефективність Вашої роботи в рази.

  Головне – пам’ятати, що будь-прес-реліз – це не тільки спосіб заявити про щось, але й дієвий засіб відбудови від конкурентів, яким можна і потрібно користуватися.

  Що спільного між граблями і класними текстами
  Веб-райтинг, або як правильно писати тексти для сайту (+експеримент)

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…