Як написати рекламний пост, щоб він не виглядав як реклама і не підривав довіру читачів

5

Замовні рекламні пости в блогах – це досить часте явище. Звичайно, будь-який блогер хоче заробити на своєму блозі, і як можна раніше. Однак ні для кого не секрет, що рекламні статті, написані не самим блогером, а зовсім іншими людьми з метою просування товарів і послуг, сильно підривають авторитет ресурсу. «Блогер продався з потрохами», «Йому кинули кістку, а він і радий», «Його думка так легко купити, а ми йому довіряли…» і так далі… Можна зустріти різну розчаровану реакцію постійних читачів, та й не про це зараз мова. Сьогодні ми розглянемо досить жалісну тему: як написати рекламний пост і розмістити його на блозі, щоб він не виглядав як реклама і не підривав довіру читачів.

Відразу хочу відзначити, що особисто я негативно ставлюся до замовних рекламних постів. Це цілком логічно, погодьтеся: Ви заходите на блозі, постійним читачем якого Ви є, і помічаєте, що стиль викладу в одному з останніх матеріалів став іншим. Стаття просякнута «комерційним кремом» і, як такий, користі для Вас, як для читача, не несе. Іншими словами, виходить, що блогер, думки якого Ви довіряли, просто забрав у Вас час. Чимось нагадує біблійний сюжет про Іуду з Кириафа, який продався за 30 срібників, чи не правда? Як результат: розчарування і підрив довіри.

Тепер давайте розглянемо позицію блогера. Людина вкладає в розвиток свого ресурсу душу, сили і час. Зрозуміло, йому потрібні мотивуючі фактори, одним з яких є дохід за його ресурсу. Виходить дилема, яка актуальна особливо для початківців блогерів: довіра читача або гроші? І якщо довіра – це поняття відносне, то гроші — ось вони, дуже навіть реальні.

Виходів з такої дилеми є три:

 • Взяти гроші, і пес з ним, з довірою
 • Відстоювати принципи і відмовитися від грошей
 • Знайти компроміс
 • Шляхи досягнення компромісу

  Отже, мета, яку потрібно досягти полягає в наступному:

  Прорекламувати товари або послуги, не підриваючи при цьому довіру постійних читачів блогу.

  Основа компромісу: користь для читача

  Насправді, якщо придивитися, то для збереження довіри читачів треба дати їм що-небудь корисне. Порівняйте: одна справа, коли Ви просто використовуєте увагу читача і втюхиваете йому товари і послуги, і зовсім інша справа, коли Ви використовуєте увагу читача для своїх цілей, але і діліться з ним чимось корисним для нього. Виходить свого роду бартер, який вигідний обом сторонам.

  Реклама на другому плані

  Думки успішних блогерів, які зібрали навколо себе тисячі читачів різняться в тому, що ж можна вважати головним на блозі. Одні вважають, що це контент. Інші вважають, що це самі читачі. І ті, і інші, по-своєму, мають рацію. Однак навряд чи Ви зустрінете успішного блогера, який Вам скаже, що головне на блозі – це реклама.

  З усього цього можна зробити один висновок: реклама на блозі може бути, але вона не повинна заважати користувачам отримувати корисну інформацію. Більш того, рекламу можна красиво обіграти, виводячи її на другий план.

  Давайте розглянемо на прикладі. Припустимо, Вам потрібно прорекламувати чебуречну в Москві. Що Ви в такому разі можете зробити:

 • Порівняти ті чи інші описувані Вами події та явища з чебуреком, поставивши потрібні посилання на потрібних ключових словах
 • Зробити «перерву», даючи читачеві перепочити, і вставити абзац про чебуреки
 • Поділитися особистим досвідом (на свій страх і ризик) і порекомендувати заклад з потрібними текстами посилань
 • А також застосувати ще безліч креативних підходів. Якщо Ви порекомендуєте заклад особисто, то це викличе набагато більшу довіру у Ваших читачів, ніж якщо Ви просто додайте в блозі замовну статтю. Звичайно, для багатьох бірж статей цей варіант може бути неприйнятним. Але, з іншого боку, ніщо Вам не заважає домовитися із замовником безпосередньо, адже і Ви за таку рекламу можете отримати велику суму, і замовник отримає більше клієнтів, адже це буде, свого роду, дружня рекомендація з Вашої сторони Вашим читачам.

  Огляди

  Ще одним способом розміщення реклами є огляди. В оглядах вказуються як позитивні, так і негативні сторони продукту, тому вони сприймаються читачами як щось більш-менш об’єктивне. Огляди можуть включати в себе як кілька товарів або послуг, так і можуть бути присвячені одному товару або одну послугу.

  Як би те ні було, огляд Ви завжди зможете вставити потрібні ключові слова і розставити потрібні посилання.

  Однак це ще не все. В огляди можна вставляти «психологічні гачки», які зможуть прикувати до себе увагу Вашої аудиторії і збільшити кількість переходів в кілька разів.

  Давайте розглянемо на прикладі:

  Припустимо, Ви рекламуєте сервіс для заробітку в мережі Інтернет. Ви вставляєте в текст психологічний гачок типу:

  «Звичайно, ви заробите на цьому сервісі за місяць $250-300, але заробити $500, як зазначено в описі сервісу, у мене не виходило».

  З одного боку, це критика сервісу, тому Ваші читачі до Вас переймаються довірою, але, з іншого боку, багато хто хотів би заробити зайві 250 в.е., тим більше, що це вже вийшло у Вас (особистий досвід).

  Приклади

  Приклади – це самий простий і ефективний спосіб вставити в Ваш матеріал рекламну прошарок. Що б Вам не довелося рекламувати, завжди можна підігнати приклади під рекламу. Потрібно просто підійти до питання трохи творчо.

  Резюме: багато авторів бірж замовних статей мене можуть зараз почати закидати гнилими помідорами і тухлими яйцями свого обурення, мовляв, ми пишемо рекламні статті для розміщення на блогах, і нам видніше, як їх писати. Мовляв, ще не вистачало, щоб він втручався в процес.

  Але, з іншого боку, хто, як не блогер, краще інших знає і відчуває своїх читачів? Якщо питання в посиланнях, то вони так і будуть, але, в кінцевому підсумку, адже, важливий результат. Користі від Вашого тексту, якщо на нього «клюнуть» 10 чоловік, коли на текст самого блогера можуть відгукнутися у 10 разів більше? Ніхто краще самого блогера не зможе відчувати конверсію його читачів.

  Типи замовників, типи копірайтерів і секрет найбільш ефективного їх взаємодії
  Конверсія в копірайтингу: що це таке і як її підвищити

  Вам сподобаються

  Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

  Як з «попси» зробити «шедевр»

  6 факторів успіху світових топових блогерів

  Як швидко придумати класну тему і написати на неї…