Як написати ефективний продає текст. Частина третя. Презентація

5

Третя частина серії статей про створення ефективних текстів. Сьогодні мова піде про презентації товарів і послуг в мережі Інтернет. Іншими словами, сьогодні ми розглянемо особливості створення текстів, які справляють враження. Їх основний коник – ефектне подання новинок ринку цільової аудиторії.

У першій і другій частинах серії «Як написати ефективний текст» були розглянуті підготовча робота, яку корисно провести перед написанням успішного тексту, а також процес написання текстів з прикладами.

Проте презентація – це не простий текст, що продає. Так, наприклад, якщо Ви продаєте електрочайники, якими переповнений ринок, то Ви пишете ефективний текст для того, щоб виділитися серед конкурентів. Ви не пропонуєте нічого концептуально нового, Ви продаєте чайник, але робите це таким чином, щоб покупцеві було вигідно купити саме у Вас.

У випадку з презентацією, Ви пропонуєте ринку якісно новий товар (або старий товар в новій якості), наприклад, гібридний пристрій, що поєднує функції чайники та кавоварки.

Текст презентації повинен вирішити наступні завдання:

 • Розповісти, що Ви просуваєте
 • Розповісти, як Ваш товар вирішує проблеми споживача
 • Розповісти, де про Ваш товар можна дізнатися докладніше
 • Справити враження і запам’ятатися

На перший погляд текст презентації мало чим відрізняється від традиційного тексту, який продає, і це так. Для тексту презентації застосовні всі ті ж принципи, які були розглянуті в статті «Як написати ефективний текст. Частина друга. Практикум». Однак для його створення може знадобитися облік додаткових особливостей.

Презентація – це дуже потужний рекламний інструмент, мета якого – донести до читача інформацію про пропоновані нові товари і послуги в зручній і доступній формі.

Основні особливості успішної презентації:

1. Зручність сприйняття і запам’ятовування

Презентація повинна сприйматися читачем легко. Вона не повинна напружувати аудиторію і нав’язуватися їй. Ось чому рекомендується використовувати просту мову опису і мінімум деталей. Однак цей мінімум повинен бути достатнім для того, щоб сформувати уявлення у свідомості читача про те, що Ви просуваєте.

Надлишок інформації може заплутати читача, а якщо читач заплутається, то він, швидше за все, піде. Цього допустити не можна, тому постарайтеся зробити текст простим, доступним і зручним для сприйняття.

Чим простіше буде Ваш текст, тим простіше людині буде запам’ятати Ваш продукт. Навіть якщо читач і не є Вашим покупцем, він зможе порекомендувати Ваш товар своїм знайомим, які можуть бути в ньому зацікавлені. Тому дайте своєї аудиторії можливість запам’ятати те, що Ви просуваєте.

2. Поєднання графіки і тексту

Дуже часто для більш сильного ефекту презентація створюється спільно дизайнером і копірайтером (або однією людиною, яка поєднує в собі обидва напрямки). У такому разі графіка стає в пріоритеті, оскільки візуально людина спершу аналізує графічну складову, а потім читає текст. І, тим не менш, обидва напрями формують кінцеве враження читача про продукт. Графіка – створює потрібну атмосферу для читання і привертає увагу, а текст дає потрібну інформацію.

Вкрай важливо, щоб графіка і текст доповнювали один одного і були одним цілим. І, незважаючи на те, що це поєднання є предметом вивчення іншої галузі знань – юзабіліті, копірайтеру варто взяти до уваги, що погана графіка часто стає причиною неефективності хорошого тексту, просто тому, що читач не звернув на нього увагу.

3. Сильне враження

Саме. Презентація націлена створювати сприятливе враження на читача. І чим сильніше враження – тим краще. Закономірність тут вкрай проста: коли на читача проводиться враження, він набагато краще запам’ятовує те, що Ви йому пропонуєте, і йому набагато простіше купити те, що Ви йому пропонуєте.

Сильне враження викликається у відповідності з моделлю AIDA. Викликаючи інтерес рішенням проблем Вашого клієнта, Ви справляєте на нього враження. Для посилення враження підключається графіка, яка дозволяє наочно продемонструвати те, про що Ви пишете.

Приклад:

Вам потрібно створити текст для презентації нового програмного продукту, який в змозі шифрувати і розшифровувати файли послідовно декількома алгоритмами і видавати на виході новий файл з новим розширенням.

З одного боку, Ви можете написати, які алгоритми використовує програма, скільки вона займає місця на жорсткому диску, написати про її переваги перед аналогами. Однак малоймовірно, що на кінцевого користувача це справить сильне враження.

Товар може мати складну технічну реалізацію, однак якщо написати про це користувачеві, то він заплутається. У презентації все повинно бути чітко і зрозуміло. Так, наприклад, у випадку з програмним забезпеченням краще буде зробити таку структуру:

 • N алгоритмів – надійний захист Ваших даних
 • Кодування будь-яких Ваших файлів
 • Мобільна версія для Вашої зручності
 • Зручний і зрозумілий інтерфейс для Вашого комфорту

А також можна зобразити зрозумілу блок-схему, яка демонструє принцип роботи програми і кілька скріншотів, щоб показати зручний і інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс.

4. Рекомендації щодо посилення впливу

Для того щоб підсилити Вашу вплив на Вашу аудиторію, можна використовувати кілька простих рекомендацій.

Рекомендація №1: Будьте оригінальні

Зараз на кожному кроці можна зустріти вагон і маленький візок шаблонних фраз, якими не користується хіба що ледачий:

 • Наше крісло подарує Вам комфорт і зручність
 • Наші товари. Дешево. Розумно. Доступно.
 • Новий вигідний кредит від банку B – ставка N%

Багато люди настільки звикають до шаблонів, що з часом ці шаблони починають у них «вирізувати» внутрішніми фільтрами. Тому якщо Ви хочете достукатися до сердець Ваших майбутніх клієнтів – будьте оригінальні і уникайте банальностей.

Рекомендація №2: Пишіть просто і доступно

Про це вище вже згадувалося, але не гріх повторити. В презентаціях, як правило, не буває багато тексту. Тільки основне і тільки упор на створення враження і максимальне запам’ятовування товару або бренду.

Багато плутають презентацію та прес-реліз. Варто відразу обмовитися: прес-релізи пишуться сухо, складно і по суті. Як правило, вони пишуться для журналістів. Презентація ж спрямована на кінцевого споживача, тому писати треба так, щоб йому було зрозуміло і цікаво.

Рекомендація №3: Позиционируйте свій продукт

Люди – це істоти, які мислять асоціативно. Коли Ви позиціонуєте свій продукт для конкретної ніші або для конкретного споживача, це запам’ятовується набагато краще, ніж, якщо Ви його не позиціонуєте взагалі ніяк.

Наочний приклад з життя:

Коли тільки починалася ера нетбуків, виробники зразок Asus відразу позиціювали свій товар, зазначивши для нього нішу мобільних пристроїв з різноманіттям підключень до Інтернету. Як результат, нетбуки отримали величезну популярність.

Рекомендація №4: Уникайте найвищому ступені

Намагайтеся не використовувати чудову ступінь. Характеристики зразок:

 • Наш товар найкращий
 • Наш товар наймодніший
 • Наш товар самий компактний
 • Наш товар найзручніший

Не тільки виглядають не зовсім скромно, але і викликають зайві запитання на кшталт: «А чому?». Більше того, особисто для вашого клієнта такі заяви не мають ніякої цінності: так, товар кращий, але що з цього отримує особисто Ваш покупець? Краще напишіть, чому Ваш товар один з кращих, і яку вигоду це представляє для покупця.

Рекомендація №5: По можливості, використовуйте легкий гумор

Зрозуміло, якщо Ви точно впевнені, що його зрозуміє Ваша аудиторія. Гумор – дивовижний інструмент, який піднімає настрій людям і розташовує їх до Вашого тексту.

Гумор – це як спеція в кулінарії копірайтингу. З її допомогою можна додати «їжі» тонкий і неповторний смак, який добре запам’ятовується. Однак варто знати міру, оскільки надлишок спецій може зіпсувати будь-яку страву.

Рекомендація №6 Не забувайте про вигоду для покупця

Завжди пам’ятайте і пишіть, що отримає споживач від Вашого товару. Пишіть, які з його проблем будуть вирішені, яким чином і чому. Чим більше переваг – тим сильніше у людини бажання придбати. Ніщо не цікавить людину так, як його власні проблеми, і це можна і потрібно використовувати.

Резюме: коли Ви просуваєте новий товар на ринку (або старий товар в новій якості) і пишете текст для презентації, постарайтеся зробити його простим і зручним для запам’ятовування.

Ваша мета – сформувати сильне перше враження у потенційних клієнтів. Це досягається, по чому, з допомогою моделі AIDA чи методів, описаних у статті «Як написати ефективний текст. Частина друга. Практикум». Посилити враження можуть оригінальність, гумор і чітке позиціонування просувається Вами продукту.

Помилки в оголошеннях копірайтера, які псують перше враження замовника
Як написати ефективний продає текст. Частина друга. Практикум

Вам сподобаються

Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

Як провести базовий маркетинговий аналіз для…