Як написати ефективний продає текст. Частина перша. Підготовка

4

Грамотно написаний текст, що продає дозволяє перетворювати читачів у покупців. Чим переконливіше він буде, тим більше людей захочуть замовити Ваші товари або послуги. Це означає, що від переконливості тексту безпосередньо залежить прибуток. У цій та наступних статтях ми розглянемо, як потрібно писати продаючі тексти для публікації в мережі Інтернет і інших джерелах, щоб вони мали максимальний вплив на аудиторію.

Конверсія – це перетворення читачів у покупців. Показник конверсії розраховується як відношення кількості зроблених покупок до числа переглядів тексту. Чим ефективніше текст – тим вище показник конверсії і тим більше прибули він приносить.

Будь продає текст пишеться у відповідності з моделлю AIDA. Однак перш ніж писати сам текст, рекомендується відповісти на ряд питань і провести певну підготовчу роботу, оскільки одного натхнення та ентузіазму для створення сильного продає тексту буде, на жаль, недостатньо.

Тепер по порядку. Отже, що потрібно для підготовки до написання по-справжньому ефектного продає тексту:

1. Зрозуміти свого покупця

Зрозуміти свого покупця – це перше, що варто зробити будь копірайтеру. Це дозволить уникнути маси проблем. Дуже часто багато хто починають розводити руками і говорити: «Звідки я знаю, чого хоче клієнт? У нас з ним різні завдання. Я продаю товар, а він – купує».

Нерозуміння – це головний бар’єр для продажу. Поставте себе на місце клієнта, відчуйте, що йому треба, що він хоче і чому зацікавлений, і Ви зможете дати йому це.

Приклад:

Вам потрібно написати текст для продажу майок. Досить популярний товар з високою конкуренцією. Ставимо себе на місце покупця. Клієнта цікавить маса речей:

 • Якість майки
 • Її склад
 • Зносостійкість
 • Стиль
 • Відгуки інших людей
 • Реакція на прання
 • Утворення катишків

І багато всього іншого. Однак часто продавці не дають відповідей на питання, які цікавлять клієнтів, оскільки щиро вважають, що їх завдання – продати, а не зрозуміти, чого хоче клієнт.

Більш докладно про те, як ставити себе на місце свого читача можна прочитати в статті «Золоте правило копірайтера: ставимо себе на місце читача».

2. Визначити вигоду для клієнта

Вигода для клієнта – це ключ до його серця. В будь-якій угоді перше питання покупця: «Що я в підсумку отримаю?». Не залишайте це питання без відповіді. Покажіть Вашому потенційному покупцеві, що він отримає в кінцевому підсумку, якщо замовить товар у Вас.

Приклад:

Повернемося до нашого прикладу з майками. У більшості випадків на запитання «Що я отримаю, якщо куплю у Вас майку?», Ви отримаєте найбільш очевидний відповідь – «Майку!».

Але майку покупець може отримати у будь-якому іншому місці. Постарайтеся виділити максимум переваг для клієнта від покупки саме тієї майки, яку Ви продаєте:

Купивши у нас майку, Ви отримаєте:

 • Майку (це само собою)
 • Якісний товар з ідеальними швами і ідеальною формою
 • Зносостійкий і міцний матеріал, який не осяде і не скачається
 • Стильну і ефектну річ
 • Комфорт і свободу для Вашого тіла

3. Вирішити проблеми покупця

Ніщо не цікавить людей так, як їх власні проблеми. Це цілком закономірно. Це властиво практично всім людям. Люди обожнюють тих, хто вирішує їх проблеми і позбавляє від зайвого головного болю. Ця особливість, якщо її правильно використовувати, може додати Вашому продає тексту ще більшу переконливість.

Знайдіть проблему, яка актуальна для Вашого покупця, і яку може вирішити Ваш товар або Ви, зокрема. Проблем безліч: від дилеми вибору і витрачається часу до побутових, професійних і рутинних завдань.

Приклад:

Ви продаєте папір для офісної техніки дуже високої якості. Давайте визначимо, які у людей з папером взагалі бувають проблеми:

 • Папір «зажевывается» в техніці
 • Листи злипаються один з одним
 • Чорнило розмазуються по папері
 • Папір не чисто білого, а сіруватого кольору (проблема престижу)

Якщо Ваш товар здатний вирішити одну або кілька проблем, підкресліть це. Ідеально, якщо Ваш товар прямо або побічно вирішує кілька проблем, в такому разі, його привабливість помітно зростає.

Одна з найважливіших проблем, з якими стикається більшість покупців – це проблема вибору. Якщо Ви допоможете клієнтові зробити вибір без довгих роздумів і мук «А раптом…?», то Ваш клієнт у 80% випадків.

4. Відповісти на питання потенційних клієнтів

Не варто змушувати людей думати зайвий раз. Подумайте, на які питання покупців Вам варто відповісти. Які питання може задати споживач? І відповідайте на них, не чекаючи, поки Вам їх поставлять. У статті «Золоте правило копірайтера: ставимо себе на місце читача» згадувалися три питання, на які читач повинен у Вашому тексті знайти відповіді:

 • Що?
 • З цього питання читач повинен зрозуміти, що за товар Ви рекламуєте, і чому він повинен купити саме його і саме у Вас.

 • Як?
 • Відповідь на це питання дає покупцям зрозуміти, яким чином пропонований товар може вирішити їхні проблеми.

 • Де?
 • Нарешті, відповівши на це питання, Ви зорієнтуєте читача, де він може купити Ваш товар.

  У клієнтів може бути маса інших специфічних питань. Ідеальний варіант: коли після перегляду Вашого тексту, питань не залишається.

  5. Визначитися з мовою написання тексту

  Коли Ви визначите основні смислові моменти, саме час відповісти на останнє запитання: «На якій мові писати для читача?». Універсальний варіант: чим простіше, тим краще. Однак якщо Ви пишете текст, наприклад, для продажу радіокомпонентів, спеціальної лексики не уникнути.

  Головне, щоб Вас розумів Ваш читач. Для цього потрібно говорити з читачем його мовою. Якщо Ви пишете для молоді – це сленгові мовні звороти, для інженерів – технічна лексика, для широких мас робітників і селян – простий і доступний мову.

  Завершивши аналіз і провівши всю необхідну підготовчу роботу, можна переходити до наступного етапу – безпосередньо до написання продає тексту. Цей етап – тема наступної статті: Як написати ефективний продає текст. Частина друга. Практикум.

  Як написати ефективний продає текст. Частина друга. Практикум
  Конкурс есе: 9 способів збільшити свої шанси на перемогу

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…