Як копірайтеру (і будь-фрілансеру) отримувати дорогі замовлення від $100 і вище: піраміда Дилтса

6

Всім привіт! Це перша стаття 2018 року, і тому я вирішив зробити її не зовсім звичайною. Зізнатися чесно, інформацію, якої я з Вами хочу зараз поділитися, я планував винести в окремий платний курс. Але потім передумав. По-перше, поки у мене дійдуть до цього руки — пройде вічність. А по-друге, проблема справді актуальна і злободенна. Для багатьох копірайтерів. І не тільки копірайтерів, але і фрілансерів в цілому. Тому куди швидше і простіше написати окрему статтю і опублікувати її. Для всіх. Якщо вона Вам допоможе — я буду тільки щасливий.

Отже, сьогодні я розповім Вам, про те, як знаходити дорогі замовлення (від $100 і вище) або, навіть, постійну роботу, навіть якщо Ви — початківець копірайтер (фрілансер), без імені і портфоліо. Все за допомогою одного простого, але дуже і дуже потужного принципу. Готові? Тоді влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо!

У середовищі копірайтерів і фрілансерів існує небезпечна помилка, що великі і дорогі замовлення — це доля тільки гуру, професіоналів чи великих компаній. Іншим і, в особливості, новачкам, — пряма дорога на біржі фрілансу. Так би мовити, працювати за копійки, напрацьовувати досвід і сподіватися на поліпшення матеріальних умов. З часом. Якщо пощастить.

Я вже давно говорив, говорю і буду говорити, що я з цим не згоден. Я вважаю це «маячнею сивої кобили», а біржі раджу взагалі обходити за кілометр. Або два. Хоча б за цим 10 причин. Більше того, я твердо переконаний, що вартість роботи не має прямого зв’язку з якістю цієї роботи. Точніше, ніби як зв’язок повинна бути, але це тільки в теорії. На практиці все куди цікавіше. І це наочно демонструє показова історія нижче.

Показова і скандальна історія

У мене є друг. Жорж. Він дизайнер. Дуже хороший дизайнер. Якось до нього звернувся його старий клієнт і попросив поради. Справа в тому, що цьому клієнту незалежна дівчина-маркетолог (працює як ІП) продала послугу маркетингового аудиту. Продала на ті гроші за $3 500. За підсумком вона передала документ аж на цілих 458 сторінках формату А4. Що робити з цим документом клієнт не знав. Тому звернувся до того, хто ближче за всіх на той момент був, на його думку, до рекламного бізнесу — до Жоржу. Показує йому документ і запитує, мовляв, що з цим всім можна зробити.

Жорж переглянув документ, і багато моментів у ньому йому здалися до болю знайомими. Благо, в маркетингу і дизайні вже більше 25 років. Він перевірив свої здогадки — і точно. З’ясувалося, що майже всі сторінки — це копіпаст робіт Котлера, МакДональда, Друкера та інших іменитих маркетологів та економістів 20-го століття. Єдина зміна — це штучна вставка назви фірми, причому там, де це доречно, і де ні. До речі, 99% того, що в документі було написано, не мало ніякого відношення до бізнесу клієнта.

Коли дівчину запросили на бесіду і попросили прокоментувати поточний стан справ, вона заявила, що Жорж налаштований по відношенню до неї агресивно, задає провокаційні питання, і вона в його присутності нічого обговорювати не збирається. Після чого вийшла (а вірніше, сказати, вибігла), сіла у свій новенький Toyota RAV4 і поїхала. На її біду, акти підписати вона не встигла. І попередження про те, що клієнт готує позов до суду заяву в міліцію з порушенням справи про шахрайство охолодили її запал і переконали повернути гроші.

Якщо Вас розлютила ця історія так само, як і мене, охолодіть запал. Це все емоції. Мова про інше. Давайте розглянемо декілька цікавих фактів.

 • Дівчина працює як ПІДПРИЄМЕЦЬ, не має ні сайту, ні розкрученого імені, ні груп у соціальних мережах, ні відгуків. До речі, питання “на засипку”. Як Ви думаєте, чому про неї в інтернеті немає негативних відгуків? Напишіть в коментарях.
 • Вона продає послуги відносно дорого, при тому, що подібний якісний аудит у професійного маркетолога можна замовити за $1000-1500. І ще гроші залишаться.
 • Судячи по достатку: новій машині, одягу та аксесуарів, а також за манерою мови, можна зробити висновок, що дівчина незалежна і заробляє непогані гроші. Нехай і не зовсім чесно. Але не в цьому суть.
 • А тепер головне питання: як їй вдається знаходити такі замовлення? Як їй вдається переконати людину заплатити їй 100% передоплату? І, що найцікавіше, як їй вдається продавати свої послуги в 2-3 рази дорожче, ніж беруть професіонали в середньому по ринку? Про це ми сьогодні і поговоримо. А до цього прикладу ще повернемося в кінці статті.

  До речі, Ви напевно і самі не раз зустрічалися з ситуацією, коли бачите, що інший, невідомий виконавець, виконав роботу з рук геть погано, але клієнт за неї заплатив шалені гроші. Ви дивіться і розумієте, що можете виконати таку ж роботу на більш високому рівні, але Вам і десятої частини гонорару не пропонують. В голові мимоволі спливає питання: “Чому?! Чому люди, які по кваліфікації нижче Вас чи, принаймні, на тому ж рівні, що і Ви, отримують на порядок (або на порядки) більше грошей?! Чому Ви змушені працювати за крихти і просиджувати перед комп’ютером цілодобово, в той час як халтурники знімають всі вершки, не докладаючи зусиль?! І добре, якщо б вони робили роботу якісно. Тоді претензій немає. Але це ж ні в які ворота не лізе!” Бувало таке?

  І саме тут з’являється так звана піраміда Дилтса, яка повністю пояснює цей феномен і відповідає разом на всі питання.

  Піраміда Дилтса для фрілансера

  Як я вже писав вище, відсутність дорогих замовлень і грошей — це явище системне. Іншими словами, це не стільки самостійна проблема, скільки наслідок збою на певних рівнях. Всі ці рівні, а також зв’язок між ними візуалізує піраміда Роберта Дилтса. Названа на честь її творця, відомого НЛП практика, психолога і тренера. Вона чимось нагадує піраміду Маслоу, але демонструє зв’язку в дещо іншому ключі. До речі, у неї багато як прихильників, так і супротивників. А ще її люблять використовувати бізнес-коучі. Ось як вона виглядає.

  Піраміда Роберта Дилтса.

  Багато починаючі копірайтери переконані, що для отримання замовлень їм не вистачає знань і досвіду. Тому вони йдуть на біржі. Однак це в більшості випадків не допомагає (часто навіть навпаки), тому що важливо не тільки докладати зусиль для свого розвитку, але і вибрати правильну точку опори. Зараз я Вам все наочно покажу і розкажу.

  Піраміда Дилтса складається з шести логічних рівнів (ступенів). У деяких публікаціях можна зустріти аналогічну піраміду, що складається з п’яти (без Індивідуальності), проте на мій погляд, цей рівень один з ключових, тому я хочу його розглянути. Кожна ступінь безпосередньо пов’язана з попередньою та наступною. Коли на якомусь рівні виникає проблема, вирішити її, перебуваючи на тому ж рівні, буває не можна. Як правило, для цього потрібно спуститися на 1-2 рівня нижче.

  Приклад: я не володію німецькою мовою, але він мені дуже потрібен для роботи. Я, звичайно, можу намагатися його вивчати на курсах, за книгами і т. д. тобто працювати на рівні навичок, однак це буде довго і не факт, що ефективно. Так і практики як такої не буде. У той же час, якщо я спущуся на 2 рівня нижче і поміняю оточення, наприклад, переїду на час в Німеччину, і почну вивчати мову в середовищі носіїв, то мені доведеться адаптувати під цю середу свою поведінку, і навички розмовної мови почнуть вироблятися самі собою.

  Ось так це працює, якщо коротко. А тепер давайте пройдемося по всій піраміді і розглянемо життя фрілансера на кожному з її рівнів. З наочним прикладом. Вірніше, з двома прикладами. Спочатку — типовий і проблемний, а потім — як все можна зробити, використовуючи піраміду Дилтса.

  Рівень №1: оточення

  Це, мабуть, єдиний рівень, на який найпростіше впливати. І він один з найбільш важливих. Саме з нього починаються всі системні проблеми. Подивіться, хто і що Вас зараз оточує: які люди, предмети, атмосфера. Вони складають Ваше життя і визначають стан інших рівнів.

  Щоб не приміряти на собі, візьмемо для прикладу типовий випадок. Веб-райтер біржі. Він постійно сидить вдома, спілкується на форумі біржі з такими ж райтерами. Він підписаний на десятки пабликов для копірайтерів і спілкується з колегами в соцмережах. Ще він спілкується із замовниками-оптимізаторами, які платять копійки і всіляко його використовують.

  У веб-райтера є друзі в реальному житті. Вони ходять на роботу кожен день, зайняті в реальному секторі. В якійсь мірі веб-райтер гордий тим, що не обтяжений фіксованим робочим графіком, але грошей у нього дохід менше, ніж у друзів, і це його дратує.

  Ще є сім’я, яку потрібно годувати, але це окрема каста. Ідеально, коли сім’я підтримує і вірить у будь-яке починання, проте буває і навпаки. Тоді починаються проблеми психологічного вампіризму, які потрібно вирішувати. З предметів у веб-райтера є старенький потертий комп’ютер, який нехай і злегка гальмує, але працює справно. Однак на зустріч з таким до великому клієнтові, природно, не поїдеш.

  Рівень №2: поведінка

  Поведінка на будь-якому рівні випливає з оточення. Іншими словами, людина веде себе так, щоб відповідати навколишнім його людям і зробити своє перебування комфортним.

  Веб-райтер взаємодіє з колегами по цеху на форумі та в соцмережах, і, по суті, “вариться у своєму соку”. Велику частину часу він гортає стрічку, читає і коментує тематичні паблики, які ніяк не позначаються на його розвиток. Коли він бачить нотатки про високі заробітки копірайтерів, настрій погіршується. Він розуміє, що теж міг би писати тексти не гірше, але ніхто високих гонорарів не пропонує.

  Більшу частину робочого часу він пише тексти для бірж, намагаючись зробити вироблення максимально можливою, тому що його дохід прямо пропорційний кількості надрукованих символів. Питання якості варто остільки-оскільки.

  Фрілансер змушений працювати на знос, навіть вночі, просто тому що чим більше він працює, тим більше грошей одержує.

  Час, що залишився, райтер спілкується із замовниками. Хоча, це спілкування має більше односторонній характер. Замовники вимагають внести правки або взагалі скаржаться адміністрації біржі за найменшої примхи. У підсумку бан без суду і слідства. У другому випадку настрій падає нижче плінтуса, і доводиться починати все заново. Але вже на іншій біржі.

  Після чергової нервування, райтер скаржиться на гірку долю своїм друзям в реальності, яким, насправді, глибоко до ліхтаря його проблеми. Тому що своїх вистачає. Тоді райтер починається скаржитися в соцмережах, ніж оточує себе такими самими скаржниками. Стає нехай трохи, але легше, адже він не один такий. Всім важко.

  Накопичений негатив і незадоволеність волею-неволею вихлюпуються на домочадців, які ні в чому не винні. Якщо сім’я підтримує райтера, то просто страждають невинні. Якщо ні — починаються скандали, які тільки погіршують ситуацію.

  Рівень №3: здібності та навички

  Поведінку людини визначає його навички та здібності. І тут дуже наочно видно контраст. Для роботи на біржах райтер освоює навички сліпий друку і правила російської мови, щоб отримати більш високий рейтинг, статус і оцінку від модераторів. Також він освоює механіку роботи біржі і базової комунікацію з замовниками, основи роботи по технічному завданню.

  Однак ні до чого хорошого ці навички не приводять в довгостроковій перспективі, тому що замовники — це оптимізатори і вебмастера, які не можуть платити багато за тексти в принципі, і завжди можуть знайти виконавця подешевше. Благо, що конкуренція на біржах це дозволяє зробити. Веб-райтер чимось нагадує підшипник в такій системі. Він обертається, а коли виходить з ладу — його просто міняють. На іншій.

  Веб-райтер, може бути і хотів би освоїти навички створення комерційних пропозицій або запуск Email-розсилок, але в поточній ситуації і оточенні ці навички не залишаться затребуваними: їх застосувати, ні обговорити не з ким.

  Виходить порочне коло. Поведінка формує необхідні навички та навички ще сильніше прив’язують поведінка людини до поточного оточенню. Просто тому, що більше ніде з цими навичками людина не потрібен. Невдоволення зростає. А це вже прямий шлях до депресії і неврозів.

  Рівень №4: переконання та цінності

  На тлі попередніх трьох рівнів формуються спотворені цінності. Хоча, як сказати, спотворені. Цінності не бувають правильні або неправильні. Вони завжди суб’єктивні. Однак якщо ми говоримо про дорогих замовленнях, то спотворені переконання все далі відводять людину в бік. В ліс. Густий, дрімучий і нещадний.

  Так, людина приходить до висновку, що для підвищення доходу й забезпечення родини йому потрібно більше працювати і видавати більше символів. Логічний наслідок набутих навичок: людина переконаний, що головне в роботі копірайтера — це швидко друкувати і бути грамотним, тому що грамотні тексти рідше відправляють на доопрацювання. Це переконання закріплює відповідні вміння.

  На тлі не завжди вдалого спілкування з замовниками з’являється помилкове відчуття, що вони з більшого жмоты і неадеквати. Іноді це відчуття переростає в забобони, що ще більше заважає працювати і спілкуватися з колегами. Так, коли людина чує, що інший веб-райтер вибудовує довгострокові відносини з лояльними клієнтами, він реагує негативно.

  В кінцевому результаті людина не бачить цінності у своїй роботі. Для нього це тільки спосіб виживання. На тлі цього починається розчарування, втрачається повага до себе, як до особистості. І тут вже терміново потрібно щось робити, тому що на цьому етапі ситуація виходить з-під контролю зі всіма витікаючими наслідками.

  Рівень №5: індивідуальність

  Цей рівень ще називається особистісне своєрідність. Він показує, наскільки людина унікальна у професійному плані. Важливо пам’ятати, що кожна людина унікальний сам по собі. Це за життя. У професійному плані під впливом попередніх рівнів людина або зберігає свою унікальність, або зливається з “сірою масою”.

  Кожна людина унікальна. Однак коли у людей стирається індивідуальність, їх складно відрізнити один від одного.

  Коли людину легко замінити, коли у нього немає свого впізнаваного почерку, коли він постійно сфокусований лише на типовому, конвеєрному виробництві, у нього немає часу розвиватися як особистості. Як наслідок, він втрачає свою індивідуальність. Спочатку професійну, а потім і особистісну.

  По суті, людина зупиняється. Він робить те, що вміє, що звик. Він всіляко прагнути зберегти свій світ. Стабільний і комфортний. І навіть якщо йому некомфортно, більшість людей бояться що-небудь міняти, щоб не стало ще гірше.

  Рівень №6: місія

  Цей рівень відповідає на головне питання: заради чого людина живе? Що він залишить після себе? У чому сенс його життя? Люди, які зупинилися в розвитку і пливуть за течією, над цими питаннями, як правило, не замислюються. А якщо їх запитати прямо, вони відповідають щось на кшталт: “Живу заради дітей” або “Живу заради своїх близьких”. При цьому подібні відповіді свідчать, що людина або лицемірить, або вже перетворився на енергетичного вампіра. У нього немає мрії і немає мети. І він не любить про це говорити. Він просто пише тексти і живе своїм життям. Найчастіше, в соцмережах, фільмах, іграх. І він не хоче, щоб його турбували. Залиште його в спокої.

  Далі починається спуск по рівнях. Відсутність місії ще більше стирає індивідуальність. Відсутність індивідуальності ставить відбиток на переконаннях. Людиною легко керувати, ніж з радістю користуються ЗМІ, маркетологи і просто маніпулятори. Не з хорошого життя людина потрапляє в секту або пов’язується з не самою хорошою компанією.

  В результаті переконання ще більше спотворюються. Це безпосередньо впливає на здібності. Навички проектуються на поведінку, а коригує поведінку оточення. І все починається по новій.

  Рішення проблеми

  Якщо приклад вище змусив Вас злегка зажуритися або сумувати, то це добре. Значить, Ви його відчули, і тим більш вражаючим і ефектніше буде контраст наведеного нижче рішення.

  Припустимо, що веб-райтер з нашого прикладу вирішив взяти ситуацію в свої руки і змінити її докорінно, розвинувши необхідні для цього навички та отримавши доступ до великих замовленнях. Але він розуміє, що навіть якщо він почне набувати нові здібності, то вони йому в поточній системі мало чим допоможуть, тому що є проблеми на інших рівнях. До речі, тут формулюється одне легендарне правило, озвучене ще Альбертом Ейнштейном:

  Проблему не можна вирішити, перебуваючи на тому рівні, де вона виникла.

  Іншими словами, для вирішення проблеми потрібно або піднятися вище, або спуститися нижче. А оскільки у нас проблема комплексна і присутня на всіх рівнях, то ідеально переглянути всю систему цілком, починаючи з першого рівня.

  Рівень №1′: нове оточення

  Наш веб-райтер розуміє, що поточне його оточення нічим йому не допоможе в пошуку замовлень. Хоча б тому, що його оточують скиглії і конкуренти, з якими він втрачає час і які ніяк не стимулюють його особистісний та професійний ріст. Він відмовляється від порожнього проведення часу в соціальних мережах і старих знайомих. Замість цього він починає відвідувати профільні безкоштовні бізнес-конференції і митапы, підключається до спільноти підприємців, починає ставити запитання і обертатися в цих колах, аналізуючи, що так як зсередини.

  Навіть якщо він все ще залишається на біржі, то самооцінка від однієї тільки зміни оточення вже зростає. У нього з’являється сильне конкурентну перевагу — доступ до інформації з перших вуст. Він стає на шлях практика, починає розуміти фізику процесів, що відбуваються в тій або іншій ніші. Від цього самоповагу починає пробивати стелю і силою виводити людину на новий рівень. Очі спалахують.

  В залежності від вихідних навичок, оточення може відрізнятися від цього прикладу. Наприклад, людина добре знає меблеву індустрію. Тоді він активно відвідує меблеві виставки, знайомиться з виробниками і продавцями меблів. Ідею Ви зрозуміли.

  Деякі копірайтери використовують трюк. Вони починають працювати в коворкингах або в кафе, де часто збираються потрібні їм люди. Це особливо зручно, коли домашня обстановка не дозволяє повністю зануритися в робочий процес.

  Іншими словами, найчастіше досить просто поміняти середовище. Коли людина оточений успішними людьми, то бути невдахою вже якось не комільфо. Доводиться або доростати до їх рівня, або йти з товариства.

  Рівень №2′: нові моделі поведінки

  На жаль, просто увійти в нове оточення недостатньо. Потрібно ще в ньому зміцнитися, щоб відчувати природно і щоб це оточення прийняло тебе як свого. Для цього потрібно самому нести для цього оточення користь, являти собою цінність. Інакше стусан під зад у старе болото — лише питання часу.

  У такому середовищі веб-райтер починає вчитися спілкуватися з людьми і правильно вести себе з ними, щоб стати хорошим співрозмовником, щоб вловлювати суть проблем людей і підказувати їм рішення. Іншими словами, людина змушена переглядати свою поведінку, щоб у нього було щось, що можна дати оточенню в обмін на лояльність.

  Якщо людина регулярно відвідує конференції, то йому потрібно навчитися залучати до себе увагу, не відштовхуючи при цьому. Більше того, людина переглядає свій гардероб і аксесуари, щоб відповідати суспільству людей, які його оточують.

  На одній з конференцій, присвячених юридичним аспектам проведення ICO, мою увагу привернув один чоловік. Він був одягнений дуже стильно і постійно ставив питання спікерам. В самих питаннях він частково торкався те, чим займається, і які завдання вирішує. І це виглядало дуже органічно. Він викликав до себе підвищений інтерес, і в перервах його оточували люди, щоб познайомитися і поспілкуватися.

  Рівень №3′: нові навички та здібності

  Цей рівень випливає з попереднього. Щоб відповідати суспільству і витримувати лінію поведінки, людина змушена розвивати відповідні навички: навички спілкування, навички продажів, навички розробки комерційних текстів (щоб як мінімум консультувати співрозмовників). До речі, саме завдяки цим навичкам вже на даному рівні веб-райтер починає отримувати комерційні замовлення з гонорарами на порядок вище, ніж на біржах фріланса. І все це без конкурсу і без конкурентів.

  Кількість знайомих з часом стає все більше і більше. здібності коригують поведінку, а поведінка привертає все більше людей (розширює оточення). У цього явища навіть назва є — нетворкінг. З часом починає працювати сарафанне радіо. На цьому рівні райтер усвідомлює, що оточення вимагає від нього не тільки професійного, але і особистісного розвитку. Обидва цих вектора призводять до того, що людина здобуває всі нові і нові навички.

  Коли я вчився в університеті, я дуже хотів вивчити мову програмування PHP, щоб вміти створювати сайти. Тоді це було модно. Але у мене все ніяк не доходили до цього руки. Я пробував, навчав про запас потім «остигав», закидав. Моє оточення ніяк не сприяло цьому.

  Після університету я став працювати в лабораторії систем та пристроїв зв’язку, де шеф постійно вимагав від мене вирішення практичних завдань (хотів я того чи ні, а роботи в міністерство здавати треба було).

  Там я за один тиждень вивчив PHP і відразу почав його використовувати. Інших варіантів у мене не було: або здобуваєш, або, давай, до побачення. Після PHP мені довелося вивчити Assembler, C#, кілька фреймворків та електротехніку, якої мене повинні були навчити у Вузі, але я не піддався. Докладніше про моїй роботі в лабораторії і про єдиному людині, якого я називаю “Шеф”, можете прочитати в цій статті.
  До речі, саме завдяки отриманим тоді знанням я і зміг створити цей блог, який Ви зараз читаєте. Не було б оточення — не було би поведінки, не було б навичок. І нічого цього не було б.

  Рівень №4′: нові переконання

  До хорошого швидко звикаєш. Коли людина обертається у середовищі потрібних йому людей і отримує замовлення з гонорарами в десятки разів вище, ніж на біржі, Ви думаєте, він повернеться на колишній рівень? Навряд чи. Саме тут веб-райтер перетворюється в копірайтера. Він розуміє, що його справжня цінність — це вміння розв’язувати задачі людей, бути їм корисним, а зовсім не писати тисячі знаків тексту.

  Саме тут людина починає відчувати себе потрібною, затребуваною. І якщо хтось до нього підходить і каже: “Слиш, напиши текст по 20 рублів за кіло”, то відчуття власної гідності і гордості відразу підкаже, куди послати такого “замовника”, і в якій формі.

  З часом з’являється переконання, що потрібно постійно зростати. Так у людини постійно з’являються нові навички, які формують нову лінію поведінки і привертають до нього все більше людей. І нових замовлень, само собою. Звичайно, зростає і кількість людей, яких людина відштовхує. Але це в основному люди з колишнього оточення. І нашому героєві до них справи вже, загалом-то немає. Він постійно розвивається та постійно підвищує планку вартості своїх послуг. Без цього ніяк.

  Рівень №5′: індивідуальність

  Навички, цінності і переконання формують особливий почерк при вирішенні завдань. Людина стає професіоналом високого класу. Він затребуваний, його знають у вузьких колах, його цінують, і у нього завжди є замовлення. При цьому він продовжує розвиватись, і йому не потрібно робити те ж, що і всім.

  Людина, якій властиво особистісне своєрідність, діє не так, як всі.

  Так, багато копірайтери вибирають специфічні ніші або напряму. Одні, наприклад, працюють тільки з промисловцями інші — тільки з инфобизнесменами, треті — тільки з електронною комерцією. Хтось робить фокус на створення Email-розсилок, комусь стає ближче контент-маркетинг, а хтось вирішує пов’язати себе з створенням комерційних пропозицій. Це усвідомлений вибір, який впливає на всі перераховані нижче рівні.

  Рівень 6′: місія

  Коли чоловік став професіоналом високого класу, він замислюється про більш високі матерії. На цьому рівні багато копірайтери починають відмовлятися від замовлень, щоб звільнити час. Вони розуміють, що гроші є тільки поки вони працюють. Але після того, як їх не стане, залишиться порожнеча. Це переломний момент.

  Хто-то, переглядаючи свої орієнтири, вирішується запустити свій бізнес. Хтось влаштовується у велику компанію або проект, де спільно з однодумцями робить щось глобальне і значуще. Хтось починає передавати накопичений досвід іншим і викладає. Хтось комбінує відразу кілька напрямків. Хто-то вдаряється в релігію, метафізику та інші напрямки.

  Тут людина робить свідомий вибір, який позначається на всіх нижчих рівнях. Місія проявляється в індивідуальності. Індивідуальність формує нові переконання і віру. Переконання коригують вектор розвитку і формують необхідні знання та навички. Нові здібності коригують поведінку, а поведінка — формує нове оточення. І так все по колу.

  Приклад еволюції від місії до оточення

  Давайте розглянемо ще один приклад. Уявіть, що Ви виросли до того, що хочете заснувати власну справу, щоб потім передати його своїм дітям, і вони ні в чому не потребували. Ваша індивідуальність починає поступово змінюватися від виконавця (фрілансера) в бік підприємця і бізнесмена. Індивідуальність формує нові переконання, що Ви не повинні працювати на гроші, а гроші повинні працювати на Вас. І Ви продумуєте, як це можна реалізувати.

  Тут Ви розумієте, що у Вас не вистачає знань і навичок: юриспруденція, керування, делегування, економіка і т. д. Ви починаєте ці навички купувати, оскільки вони потрібні для досягнення мети.

  Читання і здорове харчування — постійні супутники в придбанні нових знань і навичок.

  Далі, отримавши потрібні навички, Ви починає докладати зусиль до безпосереднього вирішення завдань: зареєструвати ТОВ, берете кредит або домовляєтеся з партнерами про пайову участь, наймати персонал.

  В результаті розв’язання прикладних задач, змінюється Ваше оточення. Вас починають оточувати співробітники, інвестори, клієнти, партнери. Ну, або податківці, кредитори, ВБЕЗ і судові пристави. Тут вже як пощастить :). Жартую. Все буде добре. Але в будь-якому разі оточення формується з Вашої поведінки. Цикл замикається.

  На правах ув’язнення

  Пам’ятаєте, на початку статті я розповідав про дівчину-маркетологом, яка продавала втридорога підприємцям маркетинговий аудит? Тепер Ви самі можете відповісти на запитання, як їй це вдавалося. Вона знайомилася з майбутніми «клієнтами» на виставках і конференціях, заводила розмови і вела себе так, щоб сформувати сильне враження. Для цього вона розвинула в собі необхідні навички. Так вона могла продавати без будь-якої конкуренції. Перші успіхи сформували переконання, а слідом за ними сформувалася індивідуальність. Інше питання, заради чого все це? Це для мене так і залишилося загадкою…

  Фуф. Стаття вийшла дуже важкою. Зізнатися чесно, я думав зробити її сторінки на 4. А вийшло — всі 13. Ну да ладно. Зате тепер Ви наочно бачите, що питання: “Де і як брати дорогі замовлення?” системний, і має вирішуватися одночасно на всіх рівнях. Допоможе в цьому Піраміда Дилтса.

  У цій статті я також хотів наочно показати, що дуже важливо розвиватися не тільки професійно, але і як особистості. Так, працювати над цим доводиться деколи досить багато. Але варто пам’ятати, що для досягнення результату потрібно працювати не тільки по 14 годин на добу, але й головою.

  Як би те ні було, спробуйте — і у Вас все вийде. Під лежачий камінь все одно вода не тече.

  Щиро Ваш, Данило Шардаков.

  P. S. А хто і що оточують Вас прямо зараз?

  P. P. S. Записав відео для тих, кому зручніше дивитися:

  P. P. P. S. Якщо Вам сподобалася ця стаття, будь ласка, поділіться їй в соцмережах.

  [Відео] Піраміда Дилтса, або як копірайтеру знаходити дорогі замовлення
  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10 чарівних слайдах

  Вам сподобаються

  Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

  Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

  Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

  Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…