Як ефективно набирати професійний досвід

5

Професійний досвід та способи його придбання – це питання, актуальне не тільки для знань, а й для будь-якої іншої сфери, в якій людина хоче досягти успіху. Тому якщо Ваша мета – досягти якихось висот у своєму починанні, професійний досвід буде постійно Вам допомагати. А ось яким чином його ефективно видобути розповість сьогоднішня стаття.

Багато хто знає, що професійний досвід приходить з часом. Проте сказати точно, як довго потрібно чекати, не може ніхто. Рік? Два? Десять? Як би те ні було, існує ряд способів, які прискорюють цей процес. Кожен з них працює і окремо, проте найкращий ефект досягається, коли ці способи застосовуються разом.

Давайте розглянемо кожен з них.

1. Практика

Самий сильний і ефективний спосіб. Немає нічого краще, ніж практичний професійний досвід. Найкраще практика допомагає, коли стоїть конкретне завдання, яку потрібно вирішити.

Професійний досвід, заснований на практиці, закріплюється набагато краще порівняно з усіма іншими способами отримання досвіду (поступаючись хіба що помилок). Це пов’язано з тим, що в даному випадку задіюються не тільки зорові і слухові способи запам’ятовування, але і асоціативні, і емоційні.

Зверніть увагу, багато вчених 16-19 століть здійснювали свої великі відкриття, використовуючи професійний досвід своїх досліджень.

2. Читання

Читання – це джерело знань, теорія. Ще коли я вчився в школі, моя вчителька математики, Марія Іванівна, спостерігаючи як я, прочитавши чергову главу підручника, з гордим виглядом виділяв з очей сяйво тотального освіти, хвацько опускала мене з небес на землю» черговою порцією підступних завдань, під купою яких мене і знаходили. В ті часи вона частенько примовляла, що «теорія без практики мертва».

Насправді, скільки б знань у людини не було, без грамотного їх застосування вони нічого не варті. Професійний досвід може з’являтися тільки при поєднанні читання з практикою.

І, тим не менше, якщо Ви прочитаєте про помилки, яких варто уникати по роду Вашої діяльності, Ви не будете допускати їх, і для цього Вам не знадобиться виконувати ці помилки на практиці. Ось чому можна сказати, що читання – це також джерело, з якого можна черпати професійний досвід.

3. Уроки

Професійний досвід Вам можуть дати хороші вчителі. Причому його вони Вам можуть давати або тільки в теорії, або в поєднанні теорії з практикою.

В університеті я дуже скептично ставився до багатьох гуманітарних предметів, і, зокрема, до філософії. Складалося відчуття, що в мене вставляють інформаційну клізму, яка мені була абсолютно не потрібна. І при цьому всіх нас старанно переконували, що ця наука дозволить нам краще мислити і аналізувати. Не знаю, чи допомогла вона чи ні, але розсудливість у підсумку взяла гору і, як результат, замість лекцій з розповідями про навчаннях давно забутих класиків і мудрованих визначень елементарних слів з точки зору філософського тлумачення можна було зробити купу корисних справ.

Тому уроки хороші, коли знання, отримані на них можна тут застосувати і перевірити на практиці. Тільки тоді вони зможуть генерувати професійний досвід.

4. Помилки

Помилки – це один з найбільш цінних джерел, що дають професійний досвід. По суті, це та ж практика, однак з двома нюансами:

 • В ній переважає негативна сторона
 • Цей досвід паралельно переноситься в усі інші сфери
 • З першим пунктом все зрозуміло. За помилки треба розплачуватись та приємного тут мало, але це все одно професійний досвід, нехай і негативний. Що стосується другого нюансу, то це як глобальні змінні в програмуванні. Якщо Ви «обпікаєтеся» в одній області, Ви калькою переносите досвід невдачі у всі інші сфери.

  5. Аналіз інших

  Багато хто щиро вважають, що вивчати роботи потрібно тільки професіоналів. В цьому є свій резон. Ви можете перейняти багато цікаві прийоми. Однак, з іншого боку, корисно також вивчати роботи і конкурентів.

 • По-перше, якщо Ви знайдете помилки, Ви будете почувати себе розумнішими і підніміть собі самооцінку.
 • По-друге, дуже часто у конкурентів можна зустріти оригінальні підходи, які можна застосувати на практиці.
 • Нарешті, по-третє, результати чужого досвіду дадуть Вам чимало корисної інформації, яка дозволить Вам поповнити Ваш професійний досвід.
 • 6. Самонавчання

  Самоосвіта – це вірний засіб для того, щоб здобути професійний досвід. Якщо у Вас є вільний час, Ви можете витратити його на самостійне навчання. Це, свого роду, комбінований варіант, який передбачає використання всіх попередніх (за винятком уроків).

  В самоосвіті головне – це не боятися визнати наявність у себе тих чи інших прогалин в знаннях, оскільки усунути їх завжди можна, а от якщо йти на поводу у свого его і самолюбства, можна залишитися «на бобах».

  Резюме: найкраще професійний досвід набирається з власної практики або уроків, яким супроводжують практичні заняття. Також корисними джерелами знань, збагачує практичний досвід, є читання, помилки і аналіз робіт інших людей.

  Що таке рерайт та рерайтинг, способи і приклади рерайта
  Мова рекламних текстів: як ефективно донести рекламну думку до аудиторії

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…