Висока планка преміум контенту і способи її досягнення

6

Преміум контент – це щось більше, ніж просто текстова маса, набиваемая веб-райтером за одиницю часу. По суті, це «смачні булочки», які можуть бути дуже вигідні замовнику, а, отже, вони коштують дорожче. Найцікавіше: якщо їх грамотно обгрунтувати, то навряд чи замовник відмовиться від них, нехай це виллється в додаткові фінансові витрати. Сьогодні ми розглянемо з Вами кілька таких булочок, а також обґрунтуємо, чому це дозволить Вам отримувати за свою працю більшу оплату, особливо якщо Ви працюєте з замовником на договірній основі.

Що таке контент преміум

Перш ніж ми почнемо, давайте розставимо всі крапки над «е», визначивши, з чим нам треба працювати.

Зараз в Рунеті оплата за тексти переважно залежить від тисячі знаків, це факт. А тепер дивіться, який виходить казус… Припустимо, є два абстрактних копірайтера – Петя і Коля. Петя бере за свою роботу $5 за 1000 знаків, а Коля – $1. За стилістикою, змістом і грамотності їх тексти виглядають приблизно однаково. У будь-якої розсудливої замовника постає логічне запитання: «Якщо немає різниці, навіщо платити більше»?

А й справді, який сенс замовляти у Петі крихітну замітку, коли у Колі за ті ж гроші можна отримати повноцінну статтю такої ж якості? Зрештою, кому яке діло до рейтингу популярності імені та інших регалій, коли результат один і той же, а собівартість тексту відрізняється в п’ять разів?

Це схоже до того, як герої фільму «NEXT» купували труси на ринку:

– Сатинові, так дешево! Ось! Такі хочу!
– Ну, Лаврик, ну, навіщо тобі такі, тобі ж фірмові купують в салоні…
– А от скажи мені, Санчо, а хто цю фірму крім моєї дупи бачить, а?

Так і з контентом. Після передачі тексту замовнику ім’я автора, в більшості випадків, ніде не спливає і стає абсолютно неважливо, писав цей контент п’ятикласник або академік з купою звань і нагород. Читачеві потрібна в першу чергу якісна інформація, що дає відповіді на його питання.

А тепер порівняйте два тексти, припустимо, інженерної тематики. Перший написаний автором без імені, а другий – профільним спеціалістом із зазначенням авторства. Як Ви думаєте, до якого тексту у читача буде більшу довіру? Питання риторичне.

Ось це, якраз, те, що називається преміум контентом. Іншими словами, це особливі фішки, які дозволяють брати за 1000 знаків більш високу плату. У нашому прикладі, якщо допустити, що Петя – школяр, а Коля – дипломований фахівець в області юриспруденції, то логічно, що текст, написаний Колій в його тематиці, буде коштувати набагато дорожче, оскільки за символами буде стояти авторитетна думка, що додає матеріалу вагу.

Інші фішки преміум контенту

Насправді, те, що ми зараз з Вами обговорюємо, в копірайтингу носить назву «продаж ціни». Тобто це відповідь на питання замовника: «Чому за цей контент я повинен платити більше, ніж за аналогічний у іншого автора?»

Отже, давайте розглянемо, які фішки преміум контенту можна продати замовнику за додаткову плату.

1. Авторитетна думка

Про те ми тільки що говорили. Якщо стаття написана фахівцем і підписана його ім’ям, вона викликає більшу довіру і, отже, коштує дорожче.

2. Зображення

Дивно, але цю фішку використовують дуже і дуже небагато. Напевно, тому що більшості простіше «відбити» суму кількістю килознаков. Однак якщо Ви не можете похвалитися високою швидкістю друку, зате пишаєтеся якістю своїх матеріалів, то тематичні зображення додадуть Вашим текстам вагу.

3. Комерційна прошарок

Багато автори обіцяють замовнику написати тексти, що продають, хоча насправді пишуть просто статті з комерційною прошарком, тобто ті ж самі статті, але з парою-трійкою фраз про бізнес замовника і пропонованих їм товари і послуги. Нехай від текстів такі матеріали і далекі, але ніщо не заважає за них брати додаткову суму.

3. SEO

Одна з найбільш модних фішок, яка більшістю замовників включається «за замовчуванням» і визначається прикладеним технічним завданням. Втім, якщо Вам потрібно просто написати тематичну статтю, ніхто не забороняє Вам «заточити» під той чи інший запит і продати замовнику подорожче.

4. Аналіз

Ще одна дуже сильна сторона контентщика – аналітичне мислення (якщо таке присутнє). Хороший аналіз з висновками коштує недешево, і стаття навіть на 2000 знаків, що містить в собі корисні напрацювання автора, варто того, щоб продати її як преміум-контент, в десятки разів перевищує по вартості звичайну текстову масу.

5. Бонуси

Цей пункт відкриває перед контентщиком пряму дорогу у великий маркетинг і наставляє на шлях істинного копірайтингу. Будь-який текст можна продати дорожче, приклавши до нього якийсь корисний подарунок.

6. Комбінації

Будь-який з наведених вище пунктів можна використовувати окремо, але можна використовувати їх разом, що дозволить Вам підняти ціну на свою роботу в декілька разів!

Резюме

Преміум контент – це «плюшки», які роблять Ваші 1000 знаків дорожче, і в купівлі яких замовник не зможе Вам відмовити. Взяти, приміром, SEO: який замовник не захоче отримувати за той же контент додаткових відвідувачів і, як наслідок, додатковий прибуток? Або підвищити конверсію своєї сторінки? Або зробити контент більш привабливим для користувачів?

Все питання лише в тому, як Ви піднесете, але це вже тема окремої статті. До речі, в цьому матеріалі наведено далеко не всі фішки. Як ще можна зробити свою роботу дорожче? Поділіться думкою в коментарях нижче.

Ламаємо стереотипи до чортової матері!
Що таке Direct Response-копірайтинг, або у чому проявляється істинна майстерність копірайтера

Вам сподобаються

Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

Як провести базовий маркетинговий аналіз для…