Улюблений тригер віртуозних маніпуляторів: ментальне залучення (на прикладах)

5

Останнім часом зі мною відбувається щось дивне. Роботи вагон і візок, але до блогу прокинувся посилений голод. І щоб його вгамувати, потрібно написати чергову статтю. Зараз голод став настільки нестерпний, що довелося зробити екстрений перерву і накидати кілька рядків.

В такі моменти я завжди згадую слова О. Уайльда: “Найкращий спосіб побороти спокусу — це поступитися йому”. Поступаюся. Втім, це все лірика. Сьогодні я хочу розповісти Вам про один дуже сильному психологічному тригері, якими постійно користуються всі відомі і невідомі маніпулятори. І, само собою, на наочних прикладах показати його в дії.

Об’єктивно, люди, які володіють цим тригером, що правлять світом, тільки тс-с-с-с… Готові дізнатися більше? Тоді влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо!

Ментальне залучення

Коли справа стосується продажів, маркетингу і копірайтингу, основним бар’єром для вирішення поставленого завдання стає скепсис цільової аудиторії. Люди до будь-яких пропозицій ставляться з недовірою, якщо у них є вибір: купувати чи не купувати (це особливо актуально для Рунета).

І навіть якщо те, що Ви пропонуєте, ніби як подобається Вашому покупцеві, але його не покидає відчуття, що йому «впарюють» черговий товар, угода може не відбутися.

Так от, ментальне залучення повністю нейтралізує скепсис і опір аудиторії. Більше того, воно викликає у аудиторії ентузіазм щодо того, що Вам потрібно. Тільки уявіть: люди не сперечаються і не задають жодних запитань: вони просто із задоволенням роблять те, що Ви від них хочете. Гіпноз? Ні, чиста маніпуляція. Цікаво? Тоді слухайте далі.

Принцип роботи тригера

Люди дуже не люблять, коли їм щось нав’язують. При найменшому натяку на «впарювання» мозок людини активує потужну захисну реакцію, пробити яку дуже складно.

Але! Мозок не захищається від власних ідей, які він сам генерує. Ця особливість часто використовується маніпуляторами. Тобто ідея ментального залучення в наступному: дати людині ту інформацію і в тій кількості, щоб він сам зробив потрібні висновки і сам почав діяти, виходячи зі своїх упереджень. І все.

Іншими словами, використовуючи цей тригер, ми вкладаємо потрібні думки і ідеї про купівлю в голову потенційного покупця, і далі він діє так, ніби ці ідеї належать йому: він їх пестить, плекає і навіть проявляє агресію до тих, хто зазіхне на чистоту його помислів.

Приклади використання тригера

Давайте розглянемо роботу ментального залучення на наочному прикладі. Для цього уявіть собі ситуацію: проектний інститут, начальник старої закалки і новачок-інженер з «палаючими очима. Щоб простежити дію тригера, розглянемо дві ситуації.

Ситуація №1: «в лоб»

Новачок вбігає до начальника, захоплений новою ідеєю.

Новачок: шеф! Шеф! Мене осінило! У мене геніальна ідея! Дивіться! Я винайшов біотуалет з підігрівом! Давайте подамо патент і запустимо в серійне виробництво!

Начальник: що ти придумав? Який туалет? З яким нафіг підігрівом? Кому це взагалі потрібно? Краще йди кошторис подбей за новим проектом! У нас кінець року, грошей немає, питання закрито.

Ситуація №2: використовуючи ментальне залучення

Новачок: шеф, я хочу у Вас проконсультуватися. Ви в цьому плані більш досвідчена людина. Подивіться, ось тут субпідрядники в поточному проекті зробили кабінки з використанням тонкого полікарбонату, але у мене сумніви, чи пропустить їх комісія: в зимових умовах вони непридатні.

Начальник: звичайно не пропустить! Я б не пропустив! Що ці субпідрядники зовсім з глузду з’їхали?! Як вони взагалі до такого додумалися?! Дилетанти! Тут потрібно буде робити підігрів.

Новачок: шеф, це геніально! Біотуалет з підігрівом! Аналогів я не зустрічав. Можна перевірити по базі винаходів, якщо збігів не буде, Ви можете зареєструвати це як свій винахід.

Начальник: так? Тобто у мене буде стільки ж патентів, скільки і у начальника сусідній лабораторії Бирюлькина? Ну, перевіряй, якщо вигорить — підеш як асистент, треба ж тебе заохотити!

Бачите? Коли людина переконаний, що ідея належить йому, вона не всречает ніякого опору.

Ментальне залучення і діти

Ментальне залучення особливо добре розвинена у дітей. Потім стереотипи суспільства притупляють у них здатність використання цього тригера. Знайомий діалог?

Маша (маніпулятор): Нін, а Нін… А Катька сказала, що ти лохудра.
Ніна: Що?! Та сама вона… лохудра кучерява!
Катя (та сама): дівчатка, привіт!
Ніна: Маша, пішли, ми з лохудрами не дружимо!

А адже якби Маша сказала Ніні просто не дружити з Катею, то таке прохання викликала б опір. У той же час, використання ментального залучення значно підвищує шанси на успіх.

Ще приклади використання тригера

Коли зрозумілий принцип, відразу спливає безліч прикладів з реклами та повсякденному житті.

Фраза: цей клуб тільки для обраних.
Сноб: я обраний, я зобов’язаний потрапити в той клуб! Будь-якою ціною!

Фраза: ми закуповуємо комплектуючі за тією ж ціною, як і конкуренти, але робимо мінімальну націнку, щоб увійти на ринок і запропонувати першим клієнтам найвигідніші умови.
Клієнт (думає): так що ж це виходить, інші фірми наварюють на мені зайві $5 за кожен метр?! Ось гади! Куплю тут, у цих чесних хлопців!

Фраза: Інформація на DVD-дисках після 5 років починає руйнуватися.
Гик: Потрібно придбати нових дисків і перезаписати важливі дані.

Резюме

Коли Вам потрібно комусь щось продати, у Вас є вибір: або переконувати людину, або “вкласти” в голову потрібні ідеї з допомогою ментального залучення.

Спробуйте попрактикуватися, це захоплююче, і при грамотному використанні приносить неймовірні результати. Перевірено!

Щиро Ваш,