Три головні секрети успішного тексту

6

В Інтернеті писати статті може зараз будь-який бажаючий. Навіть якщо створити текст з нуля Вам не під силу, Ви завжди можете змінити вже існуючий текст і отримати на виході рерайт. З ефективними текстами ситуація трохи складніше. Вони вимагають певних знань, досвіду і здібностей. І, тим не менш, всі успішні тексти, незалежно від того, чи продають вони або інформаційні, об’єднують три секрету. Якщо використовувати ці секрети грамотно, Ви завжди зможете домогтися успіху в будь-якій галузі знань.

Єдиний нюанс полягає в тому, що тексти у Вас можуть бути різного характеру, а секрети копірайтингу залишаються одними і тими ж. Це означає, що кожен з цих секретів потрібно буде використовувати в залежності від контексту.

Отже, три великих секрету успішного тексту, незалежно від його виду, можна описати трьома словами:

 • Дослідження
 • Заголовок
 • Редагування

Розглянемо більш детально кожен з них.

1. Дослідження

Дослідження – це та сама частина, яка займає найбільше часу. Але саме вона і визначає успішність всього тексту в кінцевому підсумку. Дослідження можна умовно розділити на три етапи:

 • Збір інформації
 • Аналіз інформації
 • Роблення висновків
 • Для будь-якого тексту ці три етапи будуть одними і тими ж, однак в залежності від типу, вони будуть реалізовані абсолютно по-різному.

  Давайте розглянемо на прикладах.

  Приклад №1: стаття-огляд

  Припустимо, Вам потрібно написати інформаційну статтю-огляд про виробників сантехніки. Ви збираєте інформацію про кожного з них (перший етап). Потім Ви аналізуєте переваги і недоліки продукції кожного виробника (другий етап). Нарешті, Ви робите висновок по кожному з виконавців (третій етап) і уявляєте всю оброблену інформацію своїм читачам.

  Зверніть увагу, що в будь-якій інформаційній статті, якщо є аналіз, то обов’язково повинен бути висновок, інакше стаття буде неповноцінна.

  Приклад №2: SEO-текст

  Вам необхідно написати SEO-текст. Ви збираєте інформацію і створюєте семантичне ядро з потрібних ключових слів (перший етап). Потім Ви аналізуєте тексти конкурентів, яких хочете обійти (другий етап). Нарешті, Ви робите висновки про щільність ключових слів і структурі матеріалу, створюєте текст (третій етап).

  Відмінність цього прикладу від попереднього полягає в тому, що аналіз і висновки Ви робите, але вони не публікуються в тексті, хоча саме на їх основі цей текст створюється.

  Приклад №3: текст, що продає

  Вам потрібно написати текст, що продає. Збір інформації в цьому випадку стане самим об’ємним етапом, оскільки доведеться вивчити все: від продукту до споживача, і чим детальніше Ви це зробите, тим краще. Аналіз даних і висновки дозволять Вам виділити список переваг продукту і створити унікальну торгову пропозицію, адаптоване під потрібну цільову аудиторію.

  Як і в попередньому прикладі, аналіз і висновки не публікуються, однак саме від них залежить успіх не тільки тексту, але і всієї рекламної кампанії в цілому.

  2. Заголовок

  Створення заголовка має набагато більше значення, ніж створення всього іншого тексту, тому що якщо заголовок не зачепить читача і не приверне його увагу, то вся інша робота над текстом втратить всякий сенс. Статистика показує, що читач ігнорує текст більш ніж в 90% випадків, якщо його не зачепив заголовок.

  Як і в попередньому випадку, заголовки для різних текстів будуть створюватися по-різному.

  Приклад №1: стаття-огляд

  Для інформаційної статті-огляду заголовок повинен давати максимум інформації, про що стаття, і при цьому бути чітким і лаконічним.

  Приклад №2: SEO-текст

  Основна вимога для заголовка SEO-тексту – це входження в нього ключових слів, бажано в тій формі, в якій їх запитують користувачі в мережі. Це пов’язано з тим, що, як правило, заголовки SEO-текстів полягають в тег h1, який має дуже вагоме значення для пошукових систем.

  Приклад №3: текст, що продає

  В продають текстах заголовок має найбільше значення. Успішний заголовок завжди націлений на проблему читача і немов каже йому: «У тебе є проблема, ти це знаєш, і я це знаю, але у мене є рішення, а в тебе його немає. Прочитай текст, і ти зрозумієш, про що я».

  Якщо Вас цікавлять заголовки, які принесли своїм творцям мільйони доларів, то Вам буде корисний цикл статей «100 легендарних заголовків, принесли своїм творцям мільйони»: частина перша, частина друга частина третя.

  3. Редагування

  Редагування – це та сама частина, яку багато ігнорують, почому дарма. На практиці написати відразу ідеальний текст не може ніхто. Перша хвиля символів – це як камінь для скульптора, який необхідно обробити, щоб отримати шедевр.

  Коли Ви пишете текст в перший раз, Ви надаєте своїм думкам текстову форму. Практика показує, що ефективніше всього писати відразу як виходить, не турбуючись про правильність написання. Головне – це отримати на першому етапі загальний план тексту, а вже потім редагувати його, проводячи філігранну обробку.

  Резюме: грамотні дослідження, заголовок та редагування – це ті три кити, які приведуть до успіху будь-який текст, незалежно від його типу. Посудіть самі: без інформації автору тексту не буде чого сказати, без заголовка ніхто текст читати не стане, а без редагування, текст буде містити масу «косяків», які будуть компрометувати копірайтера.

  Копірайтинг: з чого почати – покрокове керівництво для новачків, або як я заробив на своєму першому тексті, що продає $2500
  Типи замовників, типи копірайтерів і секрет найбільш ефективного їх взаємодії

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…