ТОП-10 найбезглуздіших фраз про копірайтинг: рекламний копірайтинг, копірайтинг статей, копірайт і ін.

6

Рунет деградує. На жаль, але це дійсно так. З кожним днем у Мережі з’являється все більше інформаційного сміття, який не несе абсолютно ніякої цінності для користувачів. Чого варті численні рерайт, які мусолять один і той же матеріал по 10 разів, спотворюючи інформацію до невпізнання, як зіпсований телефон. Причому, добро б “автори” брали матеріал, що вивчали, допрацьовували і покращували, так же ж ні. Більше того, окремі товариші все це збочення ще примудряються називати копірайтингом. Мнде.

Сьогодні я приготував для Вас свіжу підбірку з 10 найбільш безглуздих фраз про копірайтинг, які часто можна почути в Рунеті. З кожним днем ці фрази все більше і більше проникають у свідомість людей, вводячи їх у ще більшу оману. Сьогодні ми розбиваємо цей нонсенс в пух і прах. Ви готові до того? Тоді поїхали!

10. “Копірайтинг зараз коштує дешево”

Люди, які відпускають такі фрази, або мільйонери, або не розуміють, про що говорять. Мене дуже дивують окремі товариші, які, дізнавшись про мої цінах, починають сперечатися: «Та ти що!? Та я можу на будь-якому форумі замовити тексти в 10 разів дешевше! Тексти скрізь однакові!». Все це походить від нерозуміння того, що таке копірайтинг насправді.

Копірайтинг – це, в першу чергу, мислення, маркетинг, психологія та продажу. Написання самого тексту займає всього 5-10% від усієї тієї роботи, яку виконує копірайтер.

Крім того, більшість людей хочуть отримати результат: щоб зростала виручка, користувачі частіше здійснювали потрібні дії з партнерськими програмами, підписувалися на розсилку і т. д. Але чомусь більшість наївно вважає, що це все можна отримати за копійки. Мовляв, копірайтер повинен зробити їм подарунок у вигляді постійної прибутку з витратами в півтора долара. Молодці!

Втім, в інтернеті зараз працюють сотні тисяч людей, яких все влаштовує, але які, тим не менш, не приносять особливої користі, клепаючи другосортний рерайт за копійки. Так, це дешево, але це не копірайтинг. Справжні тексти, що продають або hi-end контент, які працюють і приносять гроші, ніхто за безцінь віддавати не стане.

9. “Продає копірайтинг”

Масло масленое. Дослівно така фраза означає «продає створення продаючих текстів». Нонсенс, який, тим не менш, ще не отримав широкого розповсюдження в Рунеті (на щастя). Тому фраза посідає 9-ту сходинку нашого хіт-параду.

[direct]

8. “Копірайтер повинен вміти писати слогани, статті, вірші і придумувати назви”

Ще одне безглузде оману. Робота копірайтера спрямована на продажу. Слогани – це іміджева складова розкручування бренду і безпосередньо на продажу не впливає. Більш того, легендарні копірайтери, такі як Шугерман і Хелберт у своїх книгах і розсилці сходяться в одній думці: створення слоганів і текстів – це два діаметрально протилежні види діяльності, що вимагають різного підходу і навичок.

Ось чому хороший копірайтер може не вміти створювати слогани, а тим більше, писати вірші чи статті (на цих напрямках, взагалі, спеціалізуються поети і журналісти, це їх хліб). Тим не менш, якщо у людини розвинені ці навички, то це додатковий плюс, але ніяк не “must have” вимога. Копірайтери – це вузькопрофільні фахівці, і не варто сприймати їх як майстрів слова на всі випадки життя.

7. “Щоб стати копірайтером – досить пройти курси або прочитати розумні книги”

Як правило, ті, хто так кажуть, найчастіше просто хочуть впиндюрить черговий курс. І найчастіше цей курс виявляється пов’язаний із заробітком на біржах контенту і до копірайтингу не має взагалі ніякого відношення.

Хороші книги і курси авторитетних практикуючих фахівців, безперечно, корисні, однак цього недостатньо, щоб стати копірайтером. Я вже писав, пишу і буду писати: копірайтинг – це аналітика, мислення, висновки і вивчення (продукту, цільової аудиторії, конкурентів і т. д.).

Іншими словами, це досвід, як життєвий, так і професійний. Можна написати текст у відповідності з книгами і курсами, але не факт, що він буде працювати. Завдання копірайтера – встановити зв’язки, виявити причину непрацездатності тексту і усунути її. А для цього потрібні знання в областях практичної психології і маркетингу.

6. “Креативний копірайтинг”

Дуже часто можна зустріти вакансії різноманітних іміджевих і рекламних агентств, які шукають «креативного копірайтера». Від людини вимагається нескінченний потік свіжих ідей, назв і варто жорстке табу на банальність. Тим не менш, часто буває, що креативний (творчий) випендрьож виглядає красиво і ефектно, але зовсім не продає, в той час як банальні, максимально прості і дохідливі фрази мають саму високу конверсію.

Крім того, не варто забувати, що копірайтер не стільки пише текст, скільки розробляє ефективну концепцію. При цьому слова, доносящие суть, можуть бути написані по-різному: або просто стильно, пафосно або скромно, в залежності від аудиторії. Якщо концепція ніяка, і товар залишає бажати кращого, то яким би в дошку креативним був текст, він мало що зможе зробити. Справедливо і зворотне: якщо товар якісний і розроблена сильна концепція, то слова вже мають значення остільки-оскільки.

[direct]

5. “Копірайтерів можна знайти на біржах контенту”

Запам’ятайте раз і назавжди: справжні копірайтери на біржах контенту не працюють. Тому що це економічно недоцільно: вони заробляють набагато більше поза бірж. Крім того, завдання копірайтера – продавати. Якщо копірайтер не в змозі продати себе безпосередньо замовникам, то як він буде продавати їх товари або послуги?

Є багато прикладів, коли люди починали з бірж і переходили в справжній копірайтинг. Але особисто я не знаю таких прикладів, коли люди поверталися з цього копірайтингу на біржі. Просто тому, що для них це означало б деградацію.

Докладніше про те, чому ще я не бачу ніякого сенсу працювати на біржах контенту написано в цій статті.

4. “Копірайтинг – це написання унікальних статей для сайтів”

Мабуть, це одне з найбільш поширених помилок Рунета, з-за якого 90% користувачів вважають, що копірайтерами можуть стати всі, хто хоч якось писав твори в школі.

Давайте повторимо ще раз і виділимо в рамочку:

Копірайтинг – це створення комерційних текстів. В основі таких текстів лежить продає ідея (концепція). Для розробки концепції копірайтер використовує свій досвід і знання в галузях маркетингу, психології та соціології. Завдання копірайтингу – продавати. Ні більше, ні менше.

Якщо тексти не продають або эффективноть текстів не можна виміряти – це вже не копірайтинг. Статті, привітання, слогани, мови, назви – це вже інші напрями, які до копірайтингу мають непряме відношення.

3. “Рекламний копірайтинг”

Словосполучення, близьке до «продає копірайтингу» з п. 9, таке ж неграмотне, проте зустрічається набагато частіше. В іншому – ті ж яйця, вигляд збоку. Копірайтинг – це вже написання рекламних та продають текстів. Від того, що він буде двічі рекламним – сенсу не додасться. Як правило, вживання цього словосполучення компрометує не тільки окремих «майстрів пера», але і великі агентства. Тому будьте обережні з цим обігом.

Крім того, в деяких випадках можна побачити такі перли: «Потрібно рекламний копірайтер» або «Рекламний копірайтер пропонує свої послуги». Зрозуміло, що автори таких фраз явно не в темі, однак, що саме цікаве і парадоксальне, з точки зору позиціонування це може відбудувати одних контентщиков від інших (на тих же біржах). Втім, говорити про серйозні продають текстах тут не доводиться.

2. “Копірайтинг статей”

Ця конструкція мене, якщо чесно, дивує своєю наївністю і неепостью. З точки зору сенсу, словосполучення абсурдно. Тим не менш, в Рунеті багато беруть його на озброєння: «Замовлю копірайтинг статей», «Роблю копірайтинг статей» і т. д.

[direct]

1. “Унікальні тести з нуля – копірайт”

Якщо Ви коли-небудь бували на біржах статей або форумах оптимізаторів, то помічали, що там рясніють оголошення наступного типу: «Копірайт 40р/1000, рерайт – 25р/1000». Або щось типу того.

Слово «копірайт» відноситься до авторського права і означає право власника інтелектуальної власності створювати копії свого продукту (по-англійськи пишеться «copyright»: «copy» — «копія», «right» — «право»). Символом копірайту є буква «С» в кружечку, ось така – ©.

Запам’ятайте раз і назавжди:

Ні слово копірайт, ні значок © ніякого відношення до копірайтингу не мають!

Не плутайте ці два поняття і говорите правильно. Використовувати слово «копірайт» замість слова «копірайтинг» – це груба помилка, так само як і використовувати значок © в контексті копірайтингу, якщо інформаційний продукт не закріплений за автором юридично.

Окремі товариші, взагалі, примудряються вживати зв’язку «Копірайт статей для сайтів». Тут, як мовиться, без коментарів.

Резюме

Власне, перед Вами найпопулярніші безглузді (або неправильно трактовані) фрази про копірайтинг, які можна зустріти в Рунеті. Я дуже сподіваюся, що Ви приймете цю інформацію до уваги і будете використовувати основні поняття правильно.

Будь ласка, якщо Ви небайдужі до цього копірайтингу, зробіть твіт, репост або поділіться посиланням в соціальних мережах. Я буду Вам дуже вдячний.

Щиро Ваш,