Типи замовників, типи копірайтерів і секрет найбільш ефективного їх взаємодії

6

Копірайтинг в наші дні вибивається у безперечні лідери серед способів заробітку в мережі. Незважаючи на те, що значення цього поняття сильно спотворилося з часом, сама галузь перебуває на піку свого розвитку, залучаючи до себе все більше і більше як замовників, так і виконавців. Іронія полягає в тому, що іноді роботодавець і автор можуть легко знайти спільну мову і співпрацювати з максимальною ефективністю, а іноді співпраця ну ніяк не хоче «клеїтися». Чому так відбувається? Як зробити співпрацю плідною? Відповіді на ці питання криються в типах замовників і типах копірайтерів, які ми сьогодні з Вами і розглянемо.

Класифікувати типи замовників і копірайтерів можна по величезному числу ознак: роду діяльності, національності, релігійних та політичних переконань, сфері зайнятості і так далі… Проте одним із ключових факторів ефективного ділового співробітництва є гроші. Ось чому саме від ставлення до оплати ми і будемо відштовхуватися в першу чергу.

Багато в чому це обумовлено тим, що ставлення до гонорару може сказати про людину дуже багато, і зараз Ви в цьому переконаєтеся.

Типи замовників

Тип замовника може бути одним з наступних:

 • Шахрай
 • Скряга
 • Демпофил
 • Паритет
 • Ліберал
 • Олігарх
 • Тепер більш докладно про кожну з них.

  Шахрай

  Шахрай, він і в Африці шахрай. Цей тип замовника любить, коли для нього виконується робота, але не любить платити. І не платить. Панічно боїться передоплати та всіляко намагається використовувати високу конкуренцію на ринку для отримання безкоштовних текстів. На жаль, зустрічається досить часто.

  Скряга

  Скнари відрізняються від шахраїв тільки тим, що за роботу, все ж, платять. Однак багато платити вони дуже не люблять. Зате вони люблять отримувати дорогі тексти за безцінь. Це саме той тип, який хоче отримувати дорогі тексти, що продають за центи або за одиниці доларів.

  Демпофил

  Назва цього типу можна дослівно перекласти як «любитель демпінгу». Як правило, до цього типу відносяться блогери та власники сайтів-сателітів, яким потрібні дешеві тексти у великих кількостях за малі гроші. Від скнар цей тип відрізняється тим, що для нього якість тексту не має принципового значення, а платити великі гроші за текстову масу для нього немає ніякого сенсу.

  Паритет

  Цей тип замовника звик платити за тексти стільки, скільки вони коштують насправді, виходячи з його особистих критеріїв. Ні більше, ні менше. Як правило, до цього типу замовника ставляться досвідчені гравці ринку, які можуть розпізнати рівень якості тексту з першого погляду.

  Ліберал

  Ліберали відносяться до копірайтерів дуже лояльно і, як правило, платять за роботу стільки, скільки ті просять (в розумних межах, зрозуміло). Особливість цього типу полягає в тому, що ліберали, найчастіше, працюють з авторами на постійній основі, особливо якщо останні успішно змогли себе зарекомендувати. Особливе значення для ліберала має якість роботи копірайтера.

  Олігарх

  Олігархи люблять все найкраще. Вони не шкодують грошей і платять, як правило, за бренд. Якість у цьому випадку для замовника має другорядне значення. Чим відоміший копірайтер, чим більше він розкручений, тим більший інтерес вона представляє для олігарха.

  Типи копірайтерів

  Як і замовники, копірайтери також бувають декількох типів. Нижче наведено список.

 • Авантюрист
 • Демпер
 • Номінал
 • Оверстат
 • Тепер більш докладно про кожну з них.

  Авантюрист

  Цей тип дуже схожий на тип замовника-шахрая. Основа його роботи – це крутійство і махінації з передоплатою або чужими, вже опублікованими текстами (плагіатом). Один з найбільш популярних прийомів авантюристів полягає в тому, що вони використовують латинські символи «з», «а», «о», «у» та інші, аналогічні кириличним символів, і роблять підміну. Як результат, унікальність тексту дорівнює 100%, проте штрафні санкції з боку пошукових систем замовнику будуть забезпечені.

  Демпер

  Основа виживання демпера на ринку – це збивання ціни. Демпери завжди виставляють ціну менше, ніж конкуренти, і, таким чином, «виривають» собі замовлення. Цей тип бореться за саму низькооплачувану роботу і воліє заробляти за рахунок великої кількості замовлень. Демпери можуть бути багаторівневими, тобто брати на підряд один іншого.

  Номінал

  Номінали вимагають за свою роботу відповідну оплату, виходячи з безлічі параметрів. Як правило, вони проробляють трудомістку роботу перед створенням тексту: вивчають предмет, аналізують, роблять висновки. Працюючи з цим типом, замовник оплачує зусилля автора в комплексі, а не тільки текстову масу.

  Оверстат

  Оверстаты відрізняються від інших типів тим, що у них вартість тексту не прив’язується до кількості символів. Якщо у номіналів вартість роботи ще якось можна усереднити, то для оверстатов цей підхід неприйнятний. Причини в цьому випадку не грають ролі. Наприклад, оверстат може написати ефективний продає текст в 500 символів за 5 хвилин конверсією 50% і візьме за нього $500.

  В іншому випадку людина може написати текст, що продає в 500 символів, який буде мати конверсію 0.1%, але зажадає за роботу $100 тільки за рахунок розкрученості свого імені.

  Секрет ефективної взаємодії замовника і копірайтера

  Секрет ефективної взаємодії різних типів замовників і копірайтерів можна сформулювати досить просто:

  Найкраще взаємодіють системи одного ієрархічного рівня.

  Це означає, що всі наведені вище типи розташовуються на різних рівнях по відношенню один до одного. Так, наприклад, краще всього будуть взаємодіяти наступні рівні:

 • Авантюрист Шахрай
 • Демпер Демпофил, Скряга
 • Номінал Паритет, Ліберал
 • Оверстат Ліберал, Олігарх
 • Це цілком логічно. Уявіть, яке співробітництво може вийти між скнарою і оверстатом? Або демпером і лібералом? Що стосується шахрая і авантюриста, ні той, ні інший не отримає бажаного результату, але їх взаємодія буде, принаймні, захоплюючим.

  А який тип ближче всього Вам?

  Три головні секрети успішного тексту
  Як написати рекламний пост, щоб він не виглядав як реклама і не підривав довіру читачів

  Вам сподобаються

  Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

  Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

  Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

  Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…