СПЕЦВИПУСК: 10 причин НЕ працювати на біржах контенту в якості автора

5

Біржі контенту (їх ще називають біржами копірайтингу, хоча до копірайтингу вони, як такого відношення не мають) почали активно зароджуватися в 2007 році, і на сьогоднішній день їх налічується близько десятка. Це якщо говорити про самих популярних ресурсах. На блозі я зробив невелику підбірку описів (без реферальних посилань). Ви можете ознайомитися з ними ось тут.

Втім, сьогодні мова піде про інше. Особисто я ніколи не працював на жодній з цих бірж. Просто тому що я вважаю роботу на біржах безрозсудною витратою сил і часу. І для цього у мене є як мінімум 10 причин. Про них я вам сьогодні і розповім.

Невелика обмовка

Хочу відразу обмовитися. Я не стверджую, що на біржах контенту не можна заробити. Є люди, заробіток яких на біржах обчислюється чотиризначними сумами (у доларах, зрозуміло), але таких людей, за приблизними підрахунками, не більше 1% від загального числа залучених користувачів. І чим більше людей приходить на біржі, тим менше цей відсоток збільшується.

Є приклади гідних копірайтерів, які виросли на біржах і повністю переключилися на комерційне напрямок, проте вони, скоріше, є винятком із загального правила.

Втім, повернемося до теми статті. Отже, 10 причин, чому НЕ варто працювати автором на біржах контенту. Поїхали!

Причина №1. Статті можуть приносити набагато більше, ніж вони коштують на біржах

Це перша і основна причина. Багато хто, особливо початківці автори, продають свої тексти за безцінь (десятки центів за 1000 знаків), щиро радіючи першим продажу. Які-ніякі, але це ж гроші! Їх можна вивести і витратити!

З одного боку, так. Але давайте подивимося на це з іншого боку. З боку тих людей, які купують контент і публікують його на своїх ресурсах. Вартість посилання зі сторінки сайту, що має мінімальні параметри (ТИЦ 10 PR 0) коштує близько $2. Але це тільки початок. Якщо додати на сторінку зі статтею систему контекстної реклами, наприклад, Google Adsense, і серйозно підійти до розвитку ресурсу, то з часом стаття почне приносити стабільний дохід. Більш докладно про це я написав у цій статті.

Ось і виходить, що можна продати статтю і отримати за неї пару доларів відразу, а можна почекати і витягти з тієї ж самої статті в десятки разів більшу вигоду. У другому випадку ви пишете статтю одного разу, а дохід вона вам може приносити постійно. Це називається пасивний дохід.

Причина №2. На біржах у авторів немає прав

Більшість бірж проводять агресивну політику по відношенню до авторів, особливо не розбираючись в деталях. Врешті-решт, багато авторів, одним більше, одним менше — не принципово. Прямий зв’язок з замовником, повторна реєстрація, випадковий плагіат, скарги від недобросовісних користувачів — все це загрожує баном з заморожуванням всіх зароблених коштів. І потім доводити, що ти не верблюд, — зайва трата сил і часу, яка, в більшості випадків, не призводить до результату.

Іншими словами, робота на біржі — це, свого роду, Дамоклів меч. Ніколи не знаєш, коли він зірветься, але постійно переконуєш себе: працюй старанно, не порушуй правил, і все буде в порядку. Не знаю, як вас, а мене особисто така залежність від однієї системи не дуже приваблює.

Більш того, на деяких біржах, наприклад, на Адвего, замовник може не оплачувати роботу автора зовсім, якщо йому щось не сподобається.

Причина №3. Біржі віднімають дорогоцінний час на напрацювання рейтингу

Кожен автор, будь він хоч десять раз професіонал, повинен довести, що він чогось варта. Заходом такого доказу служить рейтинг. проблема тільки в тому, що для того, щоб цей рейтинг заробити, потрібно витратити чимало часу (часом до декількох місяців).

Це не дуже зручно, особливо якщо врахувати, що за період становлення на біржі робота оплачується по мінімуму, і можна запросто знайти альтернативний, більш прибутковий джерело замовлень.

Але навіть це не все. Уявіть, що людина працювала, не покладаючи рук, заробляв рейтинг, і раптом отримав бан. Відразу рейтинг стає рівним нулю, все треба починати заново, а час повернути вже неможливо.

Причина №4. Біржі змащують індивідуальність

Уявіть собі ставок. У цьому ставку плавають качки. До берега підходить людина, дістає батон і починає годувати качок. Вони жадібно накидаються на кожен шматочок, розштовхуючи один одного. При цьому людині абсолютно все одно, хто з’їсть той чи інший шматок хліба. Для нього всі качки на один дзьоб.

Щось схоже відбувається і на біржах. Більшості замовників все одно, хто виконає замовлення. Головне — щоб робота була зроблена, як треба і як можна дешевше. Індивідуальність тут не важлива, і кожному виконавцю завжди можна знайти заміну.

Причина №5. Демпінг

На біржах дуже сильно уценяется робота авторів… Парадоксально, але це відбувається з вини самих авторів. І не когось одного, а всіх відразу. Тут все просто: є попит на тексти, який з кожним роком стає все більше і більше. І є пропозиція. Кожен день автори збивають ціну, щоб отримати конкурентну перевагу або погоджуються на свідомо занижену ціну замовників. У підсумку на біржах формується занижена середня цінова планка, яка зараз становить приблизно $1-1,5 за 1000 знаків.

Причина №6. Занадто великі витрати

Біржі утримують комісію за своє посередництво між замовниками та виконавцями. На деяких біржах ця комісія складає до 20%. Іншими словами, уявіть, що ви чесно заробляти $1000. З них до $200 йдуть на комісію біржі, 0,8% — на комісію Webmoney, 3% на переведення в готівку та 5-7% на податки (за ССО, в залежності від країни). Плюс відсоток за переклад з однієї валюти в іншу. У підсумку ви втрачаєте близько третини свого заробітку.
[direct]

Причина №7. Біржі притупляють підприємницьку жилку

Для нормального заробітку на біржі потрібно гарувати. Особливо спочатку. При цьому вкалывание зводиться до генерації килознаков в максимальних обсягах. Просадка в цих обсягах невблаганно веде до осідання в доході. У підсумку доводиться писати знову і знову, по замкнутому колу.

Але головна проблема тут в тому, що людина дуже швидко звикає до такого способу життя і з кожним днем позбавляє себе можливості щось змінити і почати працювати на себе.

Гаррі Хелберт, визнаний найбільшим копірайтером Планети, як-то сказав:

По-справжньому можна стати щасливим тільки тоді, коли ти вільний і отримуєш дохід від власного бізнесу. І ніяк інакше.

Ключових слів тут три: свобода і власний бізнес. Тексти Гаррі Хэлберта коштували в середньому від $35000 до $50000 за жарт, плюс 3-5% від продажів. У нього була власна яхта, на якій він жив, і він не писав статті. Він концентрувався на продають текстах, і ці тексти приносили сотні тисяч доларів прибутку.

Біржі не роблять авторів вільними і не дозволяють їм заснувати власний бізнес. Все, що отримують виконавці — це залежність від замовників, адміністрації і грошей.

Причина №8. Відсутність об’єктивності

На багатьох біржах є модератори, більшість з яких розуміють в копірайтингу стільки ж, скільки доярка розуміє в концепції квантово-хвильового дуалізму. На деяких біржах модератори оцінюють якість тестових робіт виконавців для виставлення їм об’єктивного рейтингу. Якщо стаття модератору подобається, він ставить високий бал, якщо не подобається — низький.

Начебто все логічно, якщо не враховувати один нюанс. Думка однієї людини завжди суб’єктивно. Це один момент.

Другий момент — це вирішення спорів. Автори — це явище приходить і йде, а замовники — це джерело доходу не тільки для авторів, але і для біржі. Ось чому рішення зі спірних моментів, в більшості випадків, виноситься на користь роботодавців.

Причина №9. Відсутність професійного розвитку

Біржі — це постачальники контенту. Як правило, завдання автора на них зводиться до наступного: є тематика, наприклад, “Авто”, є тема, наприклад “Купівля автомобіля Volvo в кредит”. До теми додаються ключові слова, які потрібно органічно вставити в статтю, зробивши її читабельною. І так щоразу. Знову і знову. Змінні ті ж, змінюються тільки значення.

При такому розкладі не можна говорити про якийсь розвиток, особливо коли мова йде про рерайтинге, який, до речі, за ціною на 25-50% нижче, ніж авторські тексти (хоча, по суті, вони передираются з тих же джерел).

У виправдання можна, звичайно, сказати, що підвищується ерудиція. Але сувора правда така, що більше 85% текстів з бірж призначені для роботів і тисячами потрапляють під фільтри пошукових систем разом з сайтами, які ці тексти публікують.

Ось і виходить, що як такого професійного розвитку автора не відбувається. Так, він віртуозно набирає текст і майстерно вставляє ключові слова, але далі цих завдань він на біржі вирости не може.

Що до рейтингу — це всього лише ілюзія. Завжди існує ризик бути забаненым, а значить, доведеться починати все спочатку.

Причина №10. Обмеженість рамками єдиної системи

Нарешті, остання причина — це постійний прес обмежень. Спілкуватися безпосередньо із замовником не можна — моментальна блокування аккаунту. Крім того, за межами біржі людина — ніхто. Ні особистих контактів, ні рейтингу. Ось і доводиться чіплятися за біржу, за статус на ній, за відгуки, популярність і потенційні замовлення. Якщо з біржею щось трапляється, все доводиться починати заново.

На правах ув’язнення

Я написав цю статтю не для того, щоб комусь щось довести, що на біржах погано працювати. Завжди були, є і будуть люди, які працюють не покладаючи рук і отримують за це копійки. Моя мета — показати картину з іншого боку.

Вважайте цю статтю їжею для розуму. Завжди є альтернативний шлях. Шлях до свободи і незалежності. У цій статті все залежить від вас. Ви можете або проігнорувати все, що тут написано, або взяти це до відома і зробити висновки.

P. S. як доповнення до цієї статті дивіться також:

 • Покрокова інструкція для початківців копірайтерів, які не хочуть животіти на біржах контенту за копійки
 • 10 джерел прибуткових замовлень для початківця копірайтера. Без бірж!

  Простий спосіб підвищити продажу: продавати себе, а не галузь
  Бізнес-тексти: 3 ключових атрибута

  Вам сподобаються

  Як фрілансеру (копірайтеру) зробити портфоліо з нуля…

  Як написати забійний вайтпейпер (офіційний документ) для ICO і…

  Як я працюю з клієнтами: пошук, переговори, оплата…

  Хто був моїм вчителем, і 10 найважливіших уроків, які…