Що таке Direct Response-копірайтинг, або у чому проявляється істинна майстерність копірайтера

5

Кожен день на світ з’являються тисячі сайтів. І для кожного з них потрібний контент. Зараз в Рунеті прийнято вважати, що люди, що створюють цей контент, називаються копірайтерами. Незважаючи на те, що написання статей для сайтів до копірайтингу має таке ж відношення, як вишивання хрестиком до польотів у космос, це помилка день у день поширюється все ширше і ширше. Отже, сьогодні ми розставляємо всі крапки над «е», розглядаючи, що таке справжній копірайтинг, ніж його основне призначення і чим він принципово відрізняється від процесу створення текстів статейного типу.

Що ми маємо

Перш ніж ми почнемо, давайте простежимо за тенденціями (або, як їх ще люблять називати, трендами, англ. trend — тенденція), які характерні зараз для Рунета. Форуми рясніють темами в стилі а-ля «Копірайт, рерайт, дешево, якісно», на біржах процвітає демпінг і, як результат, сам напрямок копірайтинг сприймається більшістю як дешева послуга, яку можна замовити де завгодно.

З усього цього можна зробити лише один висновок: копірайтинг деградує і знецінюється, а між тим, саме завдяки працюючим текстів продажу і злітають вгору.

N. B. Однак далеко не всі тексти справляються з цим завданням. 99% матеріалів, які виходять з-під пера сучасних «копірайтерів» не продають безпосередньо. Вони, як правило, використовуються:

 • Для сателітів (пошукових систем)
 • Масово сайти з високою відвідуваністю

Іншими словами, вони приносять гроші опосередковано, проте більшість авторів про це навіть не здогадуються, інакше який сенс продавати текст за 10 доларів, коли він здатний приносити по долару-два в день (а то й більше), просто залучаючи потрібний трафік.

Але повернемося до продажу. Незважаючи на те, що багато хто ставиться до цього зі скепсисом, кращим продавцям елементом був, є і поки що залишається текст. Однак для того, щоб написати такий текст, мало просто пошукати исходники в Мережі, почухати потилицю і видати обсяги килознаков. Чому? Давайте розбиратися…

Direct Response-копірайтинг та веб-райтинг

Головне завдання веб-райтера – написати текст потрібної тематики, потрібного обсягу, щоб він сподобався замовнику і відповідав технічним завданням, якщо таке є. Начебто все логічно.

Головне завдання цього копірайтера – отримати потрібний відгук на текст від цільової аудиторії. І тут вже замовник зі своїми «подобається-не подобається» йде далеким лісом. Текст працює – продажу зростають – робота виконана. Такі тексти коштують дорого. Дуже дорого. У деяких випадках вартість доходить до тисяч доларів і відсотки з продажів (як правило, 3-5%).

Direct Response – це, власне, і є той самий відгук, його ще називають прямим. Іншими словами, мета Direct Response-копірайтера – отримати реакцію на текст з боку читача відразу після прочитання матеріалу. Для цього в такому тексті в обов’язковому порядку використовуються 4 елемента:

 • Пропозиція, від якої читач не зможе відмовитися
 • Достатня кількість інформації про продукт або послугу
 • Потужний заклик до дії
 • Вказівка каналу зв’язку (дзвінок, заповнення форми, email і т. д.)
 • Як бачите, у веб-райтингу і Direct Response-копірайтингу мети абсолютно різні. У першому випадку завдання – написати текст, а в другому випадку – переконати читача.

  Ось і виходить, що написати текст може кожен, а освоїти мистецтво переконання виходить далеко не у всіх. Тут як за Станіславським, якщо читач каже: «Не вірю!» – робота провалена, нехай текст хоч на 100 000 знаків.

  Саме в силі переконання і полягає істинна майстерність коирайтера. Ті, хто його освоює – всі знімають вершки.

  Прихована сила веб-райтерів

  Тим не менш, є люди, які пишуть по-справжньому класні статті. При цьому вони отримують справжнє задоволення від самого процесу обробки інформації та складання смисловий мозаїки в першокласний матеріал, з яким вихідні тексти і поруч не стояли. І їм зовсім не потрібно когось в чомусь переконувати. Це, так звані, природжені контентщики.

  Нехай їх копірайтерами в істинному розумінні цього слова назвати не можна, але скидати їх з рахунків не варто. У більшості з них міститься величезна інформаційна сила, яка може забезпечити їх хорошим достатком. Питання стоїть тільки в тому, як цю силу пробудити…?

  Відповідь набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. Більш того, він лежить на поверхні. Справжню інтелектуальну міць контентщики виявляють тоді, коли працюють на себе. Справді, який сенс вкладати сили і душу в продукт, який потім доведеться віддавати за безцінь і який потім буде приносити новому господареві гроші постійно? Зрозуміло, в такому випадку мотивація буде нижче плінтуса, так і креативність візьме день-два «за свій рахунок».

  Те, як веб-райтер може працювати на себе – тема окремої статті. Але один експрес-пораду можу дати прямо зараз: заведіть блог, якщо у Вас його ще немає. Як би не склалися обставини, маючи блог, Ви отримуєте в своє розпорядження величезні переваги, починаючи від портфоліо і закінчуючи додатковим (а може навіть і основним, з часом) заробітком.

  Резюме

  Отже, підіб’ємо підсумки… Ключова різниця між копірайтингом і веб-райтингом полягає в тому, що копірайтинг припускає прямий зворотний відгук від читача, і ці відгуки можна порахувати (відношення кількості відповідей до кількості прочитань тексту називається конверсією). Веб-райтинг, в свою чергу, націлений на саме написання текстів, не прогнозуючи той чи інший кількісний результат.

  Висока планка преміум контенту і способи її досягнення
  Секретний навик професійних копірайтерів

  Вам сподобаються

  Психологічний тригер, що перетворює силу натовпу…

  Моя секретна і дуже потужна техніка в копірайтингу:…

  Психологічний тригер №5: принцип послідовності

  Сторителлинг: як використовувати історії в копірайтингу…