SEO-копірайтинг: ключові моменти при публікації текстів у мережі Інтернет

5

Створюючи тексти для публікації в Інтернеті, копірайтер повинен не просто написати хороший матеріал для своєї цільової аудиторії. Він повинен написати матеріал, який полюблять також і пошукові машини. Яким чином цього досягти?

Зовсім нещодавно в статті «Копірайтинг і SEO-копірайтинг» ми починали розглядати проблему публікації матеріалів у мережі. У статті згадувалося, що для того, щоб текст мав успіх, необхідно було виконати дві умови:

 • Написати його якісно для читача.
 • Написати його грамотно для пошукових машин.
 • З приводу першого пункту вже чимало написано в статтях «Головний принцип копірайтингу: «перевернута піраміда», «Що цікаво читачам, і як стати цікавим для них», «Модель AIDA в копірайтингу» та інших.

  А ось ряд моментів щодо SEO-копірайтингу ми розглянемо сьогодні. Отже, на що варто звернути увагу копірайтеру при публікації текстів у мережі Інтернет…

  Розглянемо ключові ланки по-порядку:

  1. Заголовок веб-сторінки

  Мова йде не про заголовку статті, а саме про заголовок сторінки. Цей заголовка відображається в лівому верхньому кутку браузера і полягає між тегами title. У більшості випадків він збігається з назвою статті.

  Для успішного просування матеріалу наявність ключових слів у заголовку веб-сторінки строго обов’язково.

  Заголовок веб-сторінки переймається пошуковими системами для пошукової видачі. Ось чому вкрай важливо написати його грамотно.

  2. Опис веб-сторінки

  Якщо в першому пункті можна було використовувати заголовок, аналогічний назви статті, то у випадку з описом такий номер не пройде. Опис – це короткий абзац, укладений в метатеге з ім’ям description, що складається в середньому з 150-160 символів.

  Якщо у Ваші обов’язки входить тільки написання текстів, або Ви виконуєте замовлення для веб-публікації, то просто напишіть невеликий абзац опису Вашої статті. Це стане приємним бонусом для замовника і справить на нього хороше враження.

  Деякі пошукові системи (наприклад, Google) використовують це опис в пошуковій видачі, а деякі (наприклад, Яндекс) не використовують. У будь-якому випадку, не зайвим буде написати гарне опис, що містить ключові слова.

  3. Список ключових слів

  Ще один важливий момент – список ключових слів (до 15 штук), що характеризують Ваш матеріал. Використовується в метатеге з ім’ям keywords, що відображається для користувачів, але використовується пошуковими системами.

  4. Заголовок статті

  Заголовок статті – це обличчя Вашого матеріалу. Як вже було сказано раніше, він може дублювати заголовок веб-сторінки.

  Як правило, заголовок статті обрамляється тегів h1 або h2. Якщо він відрізняється від заголовка веб-сторінки, то за змістом і ключовими словами ці два заголовки повинні відповідати один одному.

  5. Матеріал

  Не зайвим буде відзначити, що пошукові системи люблять унікальний матеріал і не люблять крадені статті. Навіть якщо Ви робите рерайт, пошукові алгоритми в змозі обчислити Вас і покарати Вас за це.

  Більше того, для того, щоб пошукова система змогла оцінити цінність Вашої статті або замітки, стаття не повинна бути дуже маленькою. Докладніше про те, якого розміру має бути матеріал, читайте в статті «Оптимальний розмір статті в копірайтингу»

  Вкрай бажано використовувати в матеріалі підзаголовки, що містять ключові слова. Пошуковими машинами це розглядається як вагомий плюс для прийняття рішення про релевантності Вашого матеріалу.

  6. Щільність ключових слів

  Мабуть, найвідоміший нюанс в SEO-копірайтингу. Щільність ключових слів в тексті. Багато починаючі копірайтери починають нещадно вставляти ключові слова куди тільки можливо, а потім дивуються, чому ефект від їх дій прямо протилежний.

  Нічого дивного в цьому немає. Просто надлишок ключових слів сприймається пошуковими машинами як спам, а за спам вони карають. Ось чому рекомендується, щоб ключові слова займали приблизно 5% обсягу тексту і зустрічалися в різних (природних) комбінаціях.

  7. Посилання

  Посилання – це друге, що робить SEO копірайтинг-копірайтингом. Як правило, в обов’язки копірайтера не входить розстановка посилань, однак не гріх поцікавитися у замовника, на які сторінки свого сайту він хотів би зробити перелінковку. Це також справить гарне враження на замовника і покаже копірайтера з кращого боку.

  В такому разі можна буде підібрати вдалий контекст для посилання, в якому вона буде виглядати найбільш природно. Наприклад, докладніше про те, що таке SEO-копірайтинг Ви можете дізнатися в статті «Копірайтинг і SEO-копірайтинг».

  Існує маса інших прийомів SEO-оптимізації, однак вони, по більшій частині, виходять за межі цієї статті і відносяться саме до SEO. І тим не менше, використання цих базових принципів SEO-копірайтингу дозволить Вам отримати більшу віддачу від Ваших текстів і підвищити Вашу вартість як копірайтера на ринку праці.

  Як оцінити свою роботу, або скільки коштує текст копірайтера
  Модель AIDA в копірайтингу

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…