Семантичне ядро, тематичне ядро: що це таке, і як їх правильно створити

5

Я знову вітаю Вас, друзі! Зізнатися чесно, я хотів сьогодні написати що-небудь легке, але потім передумав і вирішив, що набагато корисніше буде поговорити про що-небудь практичне, актуальний і до кінця не розкритому в інших блогах. Отже, сьогодні ми осягаємо нові висоти SEO-копірайтингу і розглядаємо два нових поняття: семантичне ядро і тематичне ядро. Обидва мають ключове значення при створенні текстів для Мережі, але якщо про перший інформації вагон і маленький візок, то про другий чомусь практично ніхто не пише. Кричуща несправедливість! Скажу по секрету, тематичне ядро визначає успішність просування сайтів в такій же мірі, як і семантичний. Але, про все по порядку…

Семантичне ядро

Напевно багато хто з Вас хоча б раз чули це поняття. Якщо коротко, то семантичне ядро – це список всіх запитів, за якими розкручується той чи інший сайт. Як правило, такі запити підбирає SEO-спеціаліст (або аналітик, якщо мова йде про велику організації) у рамках пошукової оптимізації сайтів.

Наприклад, якщо мова йде про меблевому магазині, то семантичне ядро може бути наступним:

 • Купити меблі
 • Купити меблі недорого
 • Купити меблі недорого в Тьмутаракані
 • Купити диван і т. д.

Зверніть увагу, чим точніше запит, тим більше шансів, що Ваш текст «клюне» потрібний чоловік, який, наприклад, може зробити покупку. Ось чому не рекомендується адаптувати сторінки під дуже широкі запити, такі як просто «меблі». По-перше, там конкуренція шалена, а по-друге, чистота трафіку залишає бажати кращого. Адже невідомо, що має на увазі людина:

 • Він може хотіти купити меблі
 • Він може хотіти навчитися робити меблі своїми руками
 • Він може хотіти дізнатися більше про меблів в екзотичному дизайні інтер’єру і т. д.

У деяких випадках семантичне ядро може складатися з тисяч вузьких запитів. Як правило, підбираються вони за допомогою спеціального програмного забезпечення, так і як такого відношення до веб-райтингу не мають. Тим не менше, якщо Ви беретеся за створення SEO-текстів, то зверніть увагу на запити, під які Ви адаптуєте матеріал.

Дивіться, припустимо, у Вас є 2 запиту:

 • Купити меблі
 • Купити меблі недорого
 • Як бачите, один запит включає в себе інший (це називається «більш вузьке включає в себе більш широкий»). Однак це два абсолютно різних запиту. Так, наприклад, якщо Ви «затачиваете» текст під більш вузький запит, то немає ніяких гарантій, що сторінка просунеться по більш широкому запитом, особливо якщо конкуренція висока.

  Втім, питання просування ми поки розглядати не будемо, але одна корисна порада візьміть на озброєння: якщо Ви пишете текст для декількох сторінок сайту і під різні запити, зробіть між ними перелінковку (або хоча б зазначте у примітках, де і на які сторінки варто поставити посилання).

  Тематичне ядро

  Тематичне ядро – це список усіх слів, які асоціюються зі словами з семантичного ядра.

  Давайте розглянемо на наочному прикладі:

  Припустимо, Ви «затачиваете» текст під запити:

  • Купити цибулю
  • Купити цибулю недорого
  • Цибуля ціни

  При цьому пошукова система не знає, що Ви маєте на увазі: зброю або овоч. Щоб їй допомогти, використовуються спеціальні тематичні слова, які асоціюються зі словом «цибуля».

  Наприклад, якщо використовується слово «цибуля» в якості зброї, то тематичне ядро буде складатися з слів:

  • Тятива
  • Стріли
  • Стрілянина
  • Мішень
  • Лучник і т. д.

  Таким чином, ті тексти, у яких найбільш явно проглядається тематика, і мова необов’язково йде про омонимах (різних за значенням, але однакові за звучанням слова), ранжуються вище в пошуковій видачі, тому що пошукова система вважає їх більш релевантними (відповідними) запиту користувача.

  Секрет грамотного використання семантичного та тематичного ядер

  Дуже багато авторів, коли беруть замовлення на SEO-текст, першим ділом йдуть на сервіс пошуку ключових слів Яндекса (wordstat.yandex.ru), шукають більш-менш відповідний запит і починають «заточувати» під нього текст. Однак у більшості випадків ця «заточка» себе не виправдовує.

  Головним чином це пов’язано з тим, що більшість приймає до уваги тільки сам запит, не використовуючи тематичне ядро. Зверніть увагу, що на вордстаті Яндекса є права колонка, в якій зазначається, що найчастіше шукають люди разом з основним запитом. Дуже небагато використовують інформацію з цієї колонки, почому дарма.

  Якщо Ви коли-небудь звертали увагу на заяви співробітників Яндекса, то могли помітити, що багато з них не раз доводили одну думку: «Робота Яндекса націлена на те, щоб давати відповіді на хвилюючі людей питання». Так от, те, що люди вводять разом з пошуковим запитом – це те, що їх цікавить. Отже, якщо Ви розкриєте у своєму тексті ці аспекти, то Ваш текст стане більш цінним і релевантним в очах пошукової системи.

  Давайте розглянемо ще один приклад.

  Припустимо, у нас є запит «вікна ПВХ». В правій колонці для цього запиту Ви можете знайти купу сміття, але саме в цьому смітті заховано тематичне ядро, яке складається зі слів:

  • Пластикові вікна
  • Склопакети
  • Монтаж вікон
  • Salamander, Rehau і т. д.

  Резюме

  Отже, сьогодні ми розглянули поняття семантичного та тематичного ядер. Вони широко використовуються в пошуковому просуванні сайтів. Семантичне ядро містить у собі всі цільові запити. Тематичне ядро – слова, з якими ці запити асоціюються і найчастіше запитуються користувачами. Для більш ефективної роботи Ваших SEO-текстів корисно робити перелінковку між сторінками.

  Успішного веб-райтингу, щиро Ваш, Данило Шардаков.

  Стильний текст, текст, що продає, або в чому полягає головна помилка 90% початківців (і не тільки) копірайтерів
  Як насправді грамотно оформити портфоліо фрілансеру-копірайтеру

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…