Секс в копірайтингу: сакраментальне секрет підкорення аудиторії

6

Секс… Предмет інтересу мільярдів людей, універсальна мова для всіх країн світу, тема, яка актуальна у всі часи. Але, найголовніше, це дуже потужний важіль впливу. Сьогодні ми говоримо про секс в копірайтингу, і я відразу хочу відзначити, що в цій статті секс не буде поставлено на чільне місце, а буде використаний лише як знаряддя для досягнення мети. Отже, почнемо…

Зараз куди не плюнь, скрізь нам показують секс: у рекламі, у шоу, повсюдно в Інтернеті – скрізь. Багато «рекламісти» щиро вважають, що чим більше буде сексу і чим більше він буде диким і відвертим – тим краще. Сексуальна революція відбулася! Можна відкинути комплекси і з головою зануритися у вир розпусти, повертаючись в нетрі палеоліту або ще далі… Брррр… Жах! Давайте, все ж, повернемося до кола цивілізованого суспільства і розглянемо секс в системі впливу на цільову аудиторію.

Факти такі, що:

 • Без сексу не було б продовження життя (виключення, напевно, тільки Радянський Союз, де сексу не було офіційно, а життя все одно тече своєю чергою).
 • Далі, секс – це актуальна тема для будь-якої людини в певному віці, оскільки вона нав’язана природою (інстинктами). У всі часи. Вічна тема.
 • Навіть якщо врахувати, що люди все знають про секс, він все одно є об’єктом їх підвищеного інтересу.
 • Але не тільки секс цікавить людей. Його похідна – сексуальність робить воістину гіпнотичний вплив на багато вікові групи. Зрештою, немає такої людини, який не хотів би виглядати сексуально і користуватися популярністю у об’єктів протилежної статі.

  Іншими словами, тематика сексу – це тематика, для якої завжди відкрито свідомість споживача (для якого ця тема актуальна в силу віку, орієнтації, адекватність тощо).

  Чому секс цікавить кожного?

  Складно використовувати щось, не знаючи, як це працює. Головне питання: чому секс так всім цікавий? Відповідь криється в джерелі людської мотивації найнижчого рівня (низького, не тому що ницого, а тому що основоположного) – потреби. Потреби у людини бувають різні, і секс зачіпає відразу кілька з них:

  • Секс як одна з фізіологічних потреб (інстинкт продовження роду)
  • Потреба в повазі, визнанні (всім хочеться бути богом/богинею сексу)
  • Потреба в позитивних емоціях (секс – це насолода)

  Секс в копірайтингу

  Переходимо головної теми статті: яким чином можна використовувати секс в копірайтингу для підкорення цільової аудиторії.

  Однією сильною рисою сексу є те, що він пробуджує цілий букет процесів у людському організмі. Причому ці процеси пробуджуються як на ментальному (мозковому) так і на фізіологічному рівнях.

  Головне в цьому те, що секс збуджує, порушення пов’язане з пристрастю, а пристрасть засліплює. Іншими словами, коли мова заходить про секс, на очах споживача накладається свого роду пелена, яка не дозволяє йому помічати багато недоліків товарів, послуг та іншого, що дуже на руку копірайтеру.

  До речі, у сексу з копірайтингом є багато спільного, посудіть самі:

  • І те, і інше приносить задоволення
  • На тому і на іншому можна заробляти
  • І в сексі, і в копірайтингу є свої секрети
  • І там, і там можуть бути постійні і випадкові зв’язки
  • Обидва пов’язані з фізіологією і психологією
  • В основі обох лежать потреби
  • Головне і в сексі, і в копірайтингу – контакт

  Підкорення аудиторії

  Для того щоб «підчепити» аудиторію потрібно знати і використовувати кілька нюансів. Я зараз ні для кого не відкрию Америку, сказавши, що аудиторія буває: чоловічого, жіночого і мішаного підлоги. Звичайно, в кожному випадку потрібен свій підхід, однак це тема для окремої статті. Зверніть увагу на інший момент: люди — це істоти з розвиненим асоціативним мисленням. Асоціації текстом можна викликати двома способами:

 • Прямо
 • Побічно
 • Прямий спосіб можна побачити по телебаченню, коли голі тіла снують туди-сюди, спокушаючи чоловічу аудиторію чарівними рухами. Непрямий спосіб, коли сексуальність проявляється без відвертих сцен, коли пробуджуються уява і фантазія.

  У другому випадку читача потрібно просто навести на думку від сексі красивою картинкою, порушивши його фантазію. Далі чималу частину роботи за Вас у читача зробить природа.

  Особливий момент в цьому випадку визначається двома словами:

 • Захід
 • Враження
 • Виробляючи на читача враження, Ви вгоняете його в легкий транс, але не варто старатися, оскільки надлишок сексу в тексті зводить нанівець збудження, тому що людині властива адаптація, і він, як і до всього іншого, звикає.

  Завдання копірайтера полягає в тому, щоб викликати і посилити бажання: бажання бути сексуальними, бажання бути привабливими, бажання бути коханими, викликати політ фантазії, яка зігріває і дарує позитивні емоції. Тим самим на очі читача надівається пелена і послаблюється критичне сприйняття.

  Це дуже сильний чинник, тому що люди люблять те, що викликає в них позитивні емоції. Детальніше про емоції у статті «Вплив тексту: вплив на читача через розум і почуття».

  На завершення варто зазначити, що секс у копірайтинг — це не панацея. Є маса випадків, коли його використовувати не можна, проте коли він до місця, він може дати Вам істотну перевагу і ще більше привернути увагу читача до Вашого тексту.

  Резюме: секс сам по собі – це дуже потужний фактор впливу на аудиторію. Завдяки сексу притупляється критичне сприйняття читача, він розкріпачується і розслабляється. Секс стимулює бажання, яке актуально для людей в усі часи, оскільки це пов’язано з природою людини. Нарешті, використовуючи секс у своїх текстах, копірайтер повинен завжди пам’ятати, що як і в будь-якому починанні, тут важлива міра, адже надлишок сексу призведе до звикання і відома завойовує ефекту немає.

  Створення тексту: секрет де боно
  Метод спектрального створення ефективних текстів (метод Шардакова)

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…