Секретний навик професійних копірайтерів

4

Ви коли-небудь пробували засікати, скільки часу у Вас йде на написання тексту? Я маю на увазі час у комплексі, на всю роботу. Більшість людей, яких я опитав, відповіли, що вони пишуть 1000 знаків, в середньому, за 10 хвилин, зайвий раз доводячи, що в Рунеті копірайтинг сприймається виключно як генерація текстової маси. А знаєте, скільки часу йде на написання 1000 знаків у професійних копірайтерів, які пишуть тексти, що продають? Менше п’яти хвилин, однак попередня робота може займати дні і навіть тижні. Власне, про один з аспектів цієї попередньої роботи сьогодні і піде мова. А якщо бути більш точним, то розмовляти з Вами ми сьогодні будемо про особливе навику, завдяки якому тексти професіоналів б’ють рекорди продажів.

Що це за секретний навик

З одного боку, добре б потримати інтригу довше і розповісти про навику трохи нижче, все більше і більше розпалюючи інтерес, але, з іншого боку, час – гроші, тому перейдемо прямо до суті.

Отже, навик, яким володіє більшість професіоналів, і який відсутній у більшості сучасних вітчизняних копірайтерів – це вміння вводити себе в транс. Це можна назвати аутотренінгом, самогіпнозом – як завгодно, суть залишається незмінною – копірайтер вводить себе в особливий емоційний стан, близький до стану своєї аудиторії. Частково я піднімав цю тему в статті «Мотивуючі тексти: секрет підкорення сердець багатотисячної аудиторії».

Всі професійні копірайтери, в тій чи іншій мірі, – гіпнотизери, і не тільки тому, що вони створюють гіпнотичні тексти, але й тому, що застосовують свої техніки на самих собі, в рази підвищуючи ефективність своєї роботи. Можливо, з боку обивателів це може здатися маячнею, але саме завдяки цьому «бреду» блискучих копірайтерів в російськомовному сегменті Інтернету можна перерахувати по пальцях.

Принцип використання секретного навички

Гаразд, вистачить захоплюватися, давайте краще розглянемо механіку введення в транс і отримання бажаного результату. Головне питання, яке може постати перед Вами: «Навіщо це взагалі потрібно?». Відповідаю: транс необхідний для того, щоб відчути читача і написати про те, що для нього дійсно важливо, для його цінностей, його психічного стану, його проблем і т. д. Багато сучасні автори, які пишуть тексти, що продають підходять до написання зі своєї позиції, як вони це бачать, абсолютно не думаючи про тих, для кого вони текст створюють (зрозуміло, я не маю на увазі замовників).

Вводячи себе в транс, копірайтер приймає образ представника своєї цільової аудиторії. Наприклад, якщо йому потрібно написати текст для підлітків, то у своєму стані він враховує все: і аспекти статевого дозрівання, і особливості перехідного віку, і бунт гормонів, і таїнство першої любові, і проблеми з батьками, і ритм життя, і інші особливості.

Наприклад, якщо текст націлений на замкнутих людей з комплексами, то копірайтер відчуває на собі всі ці комплекси і навіть стрес викликається ними, переймаючи таким чином не тільки стан людини, але і його сприйняття і виявляючи найбільш ефективний підхід.

Як придбати секретний навик

Логічно припустити, що багато хто хоче володіти вмінням ввести себе в транс, але далеко не всі розуміють, звідки цей навик береться.

Насправді, є два шляхи:

 • Вроджені здібності
 • Тренування
 • Вродженими здібностями володіють одиниці, як правило, це люди сенсорного типу, які «відчувають» всю що надходить у мозок інформацію. Іншим же доводиться освоювати введення себе в транс штучно.

  Варто відзначити, що БУДЬ-яка людина може знайти цей навик і домогтися навіть більших результатів, ніж люди, у яких цей навик врожден. Існує думка, що 100-кратне зусилля перевершує будь-який талант. А тепер уявіть, що буде, якщо прикласти до 1000 в 10 000 разів більше сил?

  Способи розвитку секретного навички

  Давайте розглянемо, яким чином можна розвинути в собі навички введення в транс. З наукової точки зору для цього Вам потрібно буде концентрувати увагу на певних рецепторах чи емоціях.

  1. Рецептори

  Рецептори – це система клітин, які розподілені по всьому нашому тілу і перетворюють впливу на нас в нервові імпульси, що йдуть прямо в головний мозок. Мозок обробляє ці імпульси і видає відповідну реакцію. Введення в транс передбачає отримання відповідної реакції від мозку, але без початкового впливу.

  Уявіть, що перед Вами лежить яблуко. Велике, достигле, червоне. Ви берете і торкаєтеся губами і язиком до його блискучою, твердою шкірочкою, покритої фруктовим воском. Вона несмачна, гладка і холоднувато. Від цього дотику у Вас виробляється більше слини. Уявіть собі це настільки яскраво, наскільки можете, і якщо на кінчику язика Ви відчуваєте, як починає виділятися слина, Ви на вірному шляху.

  Чому саме мова? Тому що на ньому знаходиться найбільше рецепторів і викликати слину – одна з найпростіших завдань.

  Аналогічним чином можна задіяти рецептори рук і ніг, викликаючи відчуття тепла, скажімо, як від дотику до склянці з чаєм, або поколювання, як при торканні голки. Чим більше Ви тренуєтеся, тим краще у Вас виходить створювати такі відчуття.

  2. Емоції

  Емоції обдурити дещо складніше. Але, тим не менш, можна. Для тренування цього фактора найкраще підходять спогади, як правило, негативні. Можна, звичайно, уявляти собі неприємні ситуації, але якщо це на даному етапі погано виходить, то можна обмежитися спогадами.

  Згадуючи, Ваш мозок видає відповідну реакцію на події, змінюючи Ваш настрій, стан і сприйняття. Як копірайтеру, Вам саме це і потрібно, оскільки Ваш читач, перебуваючи в аналогічній ситуації, буде сприймати речі схожим чином. Запитайте себе, що б Вам допомогло в даний момент і перед Вами відкриється широкий спектр важелів впливу на Вашу аудиторію.

  Резюме

  Ставлячи себе на місце Вашого читача і вводячи себе в транс, Ви починаєте відчувати те, що відчуває він, починаєте відчувати речі, які відчуває він і маєте унікальну можливість запропонувати людині те, в чому він дійсно потребує. Не варто забувати, що перший порив – це порив емоцій, і якщо Ваш текст зуміє цей порив викликати – він вирішить поставлену перед ним задачу.

  Що таке Direct Response-копірайтинг, або у чому проявляється істинна майстерність копірайтера
  Що спільного між граблями і класними текстами

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…