Розмовний стиль: приклади, конструкції і особливості в копірайтингу

5

Хороший копірайтер підбирає стиль, близький його читачеві по духу. Професійний копірайтер входить в роль свого читача і відчуває цей стиль з усіма його особливостями. На перший погляд, принципової різниці між гарним і професійним копірайтерами немає, однак, якщо придивитися, то вона величезна. Щоб це довести, сьогодні ми на прикладах розглянемо один з найбільш неоднозначних, але при цьому найпоширеніших стилів. Саме завдяки йому стає можливим навіть з самого нудного тексту робити ефективний інструмент продажів. Влаштовуйтеся зручніше, сьогодні ми розбираємо розмовний стиль з усіма його особливостями в копірайтингу.

Чим унікальний розмовний стиль

Розмовний стиль унікальний, в першу чергу, тим, що замінює особисту бесіду з людиною. Якщо Ви подивіться на свої тексти, то виявите, що багато з них рясніють конструкціями, які Ви б не сказали людині тет-а-тет. Це логічно, адже Ваш співрозмовник може Вас перебити, якщо вважатиме, що Ви вливаєте» йому у вуха аж надто багато води, попросивши перейти ближче до справи. Або, ще гірше, почне задавати навідні запитання.

А тепер уявіть, що ця ж людина читає текст і перебити Вас він не може. Що він робить? Саме! Він перестає читати. Все просто.

Коли Ви використовуєте розмовний стиль, Ви пишете так, як якщо б Ви розмовляли з людиною безпосередньо. Давайте розглянемо кілька прикладів. Особисто мене дуже розчулюють тексти, в яких використовуються заяложених кліше. Подивіться на них, хіба нормальна людина в здоровому глузді стане говорити таке своєму співрозмовнику?

Приклад розмовного стилю №1 (не повторювати!)

Робота для тебе! Ми, амбітна і динамічно розвивається компанія, що використовує тільки самі сучасні передові технології складання каучукових композитів, чекаємо тебе в наших рядах! Ми – лідери міжнародного співтовариства любителів гуми і поліетилену, сертифіковані фахівці в області переплавлення целофана і пінопласту. Ти хочеш працювати на нас! Не чекай! Дзвони! Подай заявку!

Що це за маячня, запитаєте Ви? Відкрийте будь-який сайт з вакансіями, і Ви побачите там перли ще дужче. Так, розмовний стиль, але… Розмовляти такою мовою практично неможливо.

Характерні особливості розмовного стилю

Ліричний відступ зробили, переходимо до суті. Отже, що характерне для розмовного стилю:

1. Діалог з читачем

Тут все логічно. Ви розмовляєте з співрозмовником (як я зараз з Вами, наприклад). Ви до нього звертаєтеся, відповідаєте на його запитання, знімаєте заперечення і переконуєте в чому-небудь, якщо це необхідно.

2. Природність

Ключовий фактор розмовного стилю. Зверніть увагу на приклад №1 вище. Він занадто нагромаджений і виглядає ненатурально. Так люди не кажуть. У ньому є звернення, але немає свободи промови, і це головна помилка багатьох копірайтерів, які використовують розмовний стиль таким чином.

Як створити цю природність? Пишіть, як кажете. Запишіть послання на диктофон, потім перенесіть в текстову форму, відредагуйте – і вуаля!

Приклад розмовного стилю №2

Привіт! Якщо ти зараз читаєш ці рядки, то, швидше за все, шукаєш роботу. Ми пропонуємо тобі приєднатися до нас. Чому саме до нас? Загибай пальці: гроші, драйв, фан, красиві дівчата, і безліч експериментів. Загалом, нудно не буде – це точно! Сенс чекати? Подавай заявку прямо зараз!

3. Сленг і смайли

Дуже часто в розмовному стилі використовується сленг, характерний для тієї чи іншої соціальної групи. Так, наприклад, у текстах для підлітків використовуються одні обороти, а для, скажімо, сисадмінів – зовсім інші.

Приклад розмовного стилю №3 (для підлітків)

Шнурки звалили з склянки? Не знаєш, як відтягнутися? Хочеш піти в конкретний відрив з корєшами? Це легко! Новий Бум Бокс 6000! Готуй сусідів до переїзду! xD

Приклад розмовного стилю №4 (для сисадмінів)

Сервак лягає кожен день? Задолбался його піднімати? Дістали «работнічкі» зі своїми девайсами, на які не вистачає айпишников? Міняй софт! Нова система «UltraSystem» – все працює чітко сама, а ти отримуєш зарплату!

4. Просторечивые слова і обороти

Крім сленгу в розмовному стилі часто використовуються нелітературні обороти, які спрощують діалог. Наприклад:

  • Електропоїзд – електричка
  • Залікова книжка — заліковка
  • Викладач – викладач
  • Автомобіль – авто
  • Гуртожиток – гуртожиток і т. д.

5. Емоційне забарвлення

Розмовний стиль не був би розмовною, якщо б у нього не було слів, що передають ті чи інші емоції.

Приклад розмовного стилю №5

Вчора ходив на концерт нової поп-діви, яку розкручує Іванов, це жесть! Кістки, шкіра, прокурений голос, і він ще хоче відправити її на Євробачення, наївний тунгуський хлопчик!

6. Мат і його замінники

Більшість слов’ян не лається матом. Воно на ньому розмовляє. Хочете написати для цього більшості в дошку класний текст? Тоді або використовуйте мат, або пишіть просто і нейтрально. Пам’ятайте, будь-матірне вираз можна замінити простим нематерным аналогом або сублімувати співзвучними словами.

Приклад розмовного стилю №6 (полуматерный)

Довбаний в рот! Скільки можна дрочиться зі старою драбиною? Так адже і вдаритись недовго! Купуй нову драбину «Алес нон падус» та забий болт на всі побоювання!

7. Суб’єктивна оцінка

Дуже часто в розмовному стилі використовуються обороти суб’єктивної оцінки, які виражають особисте ставлення мовця до предмета розмови.

Приклад розмовного стилю №7 (суб’єктивний)

Він лежав такий маленький, такий беззащитненький, а лікарка як підійшла, так як зробила йому болючий укол!

Захід

Багато починаючі копірайтери так захоплюються сленгом і діалогом з читачем, що перенасыщают свої тексти надмірним вживанням обертів. Це не є добре, тому що текст втрачає свою природність. Все має бути в міру.

Приклад розмовного стилю №8 (надлишковий)

Чувак, послухай мене! Я кажу тобі, чувак, це реальна мазу! Чувак, це реально круто, якщо ти це заценишь, ти не зможеш цього отсосаться, повір мені, це, в натурі, реально!

Резюме

Розмовний стиль може стати дуже ефективним зброєю в руках умілого копірайтера. Головне – не переборщити і розмовляти з читачем його мовою. Не використовуйте крайнощі цього стилю, якщо не впевнені, що Ваш читач зрозуміє Ваш меседж (думка). Інакше Ви ризикуєте накликати на себе хвилю негативу. Вірне правило: чим сильніше сумніви – тим нейтральніше повинен бути текст.

Що таке «портрет читача», або навіщо копірайтеру вміти «малювати»
Ламаємо стереотипи до чортової матері!

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…