Проста формула «ОДП» для швидких продажів текстом

4

Весна цього року видалася якась суперечлива і чимось нагадує дівчину з важким характером. Посудіть самі: то вона пригріває ласкавим березневим сонечком, то пронизує наскрізь льодяним вітром. Брррр. Треба зробити чай з лісової малиною, медом і лимонником. Ця суміш відмінно зігріває і наповнює організм додатковою порцією вітамінів у період раннього весняного авітамінозу. Рекомендую.

Взагалі, забавний виходить парадокс: раніше люди використовували для профілактики і лікування дари природи і доживали до 80-90 років граючись. Зараз же навіть при прогресивному розвитку сучасної медицини середня тривалість життя чи доходить до 70 років в мегаполісах. А всьому виною екологія, сидячий спосіб життя, недолік сну, і стреси. Тому харчуйтеся правильно, більше бувайте на свіжому повітрі, не приймайте близько до серця робочі моменти і добре висипайтеся.

Втім, мова зараз піде про інше. Сьогодні я хочу розповісти Вам про одну дуже простий, але при цьому дуже дієвої маркетингової формулою. Ця формула скорочено називається «ОДП». Інші варіанти назви: «ООП» і ODA. Головне, що завдяки їй можна швидко створювати ефективні тексти, що продають і оголошення (наприклад, в переддень свят, таких як 8 березня і т. д.)

Суть формули «ОДП»

Отже, як Ви вже встигли помітити з абревіатури, у цієї формули є три важливих функціональних блоки, кожен з яких позначений відповідною буквою.

1. Оффер (О)

Більш детально тему оффера ми розглядали, коли говорили про створення комерційних пропозицій. У випадку з формулою «ОДП» суть залишається тією ж: це дуже вигідну, привабливу і «смачне» пропозицію, від якої неможливо відмовитися.

Приклади офферов:

 • Туфлі Prada за півціни.
 • Три книги за ціною двох.
 • Toyota Auris з шкіряними сидіннями в подарунок.
 • Розпродаж! Шкарпетки зі знижкою 75%!

І так далі. Крім самих офферов непогано працюють ще й псевдоофферы. Але я особисто їх використовувати не рекомендую.

Приклади псевдоофферов:

 • Купіть 3 книги за ціною 4 і отримайте 1 в подарунок.
 • 1 кекс – 100 рублів, три кексу – всього 350 рублів!

Ідею Ви зрозуміли. Головне – щоб Ваша пропозиція було максимально вигідним (або виглядало таким).

[direct]

Розкриття оффера в тексті

За реалізацію оффера в тексті відповідають два елементи:

 • Заголовок
 • Лід (абзац перший або спец. зв’язка — див. далі)
 • Принцип простий: заголовок вставляється сам оффер, а в ліді він розкривається. Давайте розглянемо на прикладі:

  Еквадорські троянди зі знижкою 55% до 8 березня!

  Шикарні еквадорські троянди до 8 березня за ціною 145 рублів замість 300!

  Зазвичай такі троянди коштують 300 рублів за квітка, але в переддень 8 березня та на честь відкриття нового магазину ми робимо величезну знижку і продаємо їх майже по собівартості.

  Ідеально, коли Ви в ліді не тільки розкриваєте суть оффера, але і пояснюєте, чому Вашу пропозицію таке вигідне. Втім, тут вже залежить від ситуації.

  Зверніть увагу: як ліда можна використати зв’язку — «підзаголовок + перший абзац». У такому разі підзаголовок посилює заголовок, а перший абзац доповнює підзаголовок.
  Важливо: коли Ви використовуєте формулу «ОДП», не варто «вистрибувати з штанів», щоб убити всіх неповторним креативом. Це ж відноситься і до копірайтингу в цілому. Головне – доносите свою думку чітко, зрозуміло і прозоро.

  2. Дедлайн (Д)

  Другий функціональний блок – блок обмежень. Як правило, слово дедлайн застосовується до часу, але в принципі обмеження може бути трьох видів:

  • По часу
  • За кількістю
  • За можливостями

  У наведеному вище прикладі обмежити можна наступним чином:

  • Акція діє тільки до 8 березня
  • В акції беруть участь тільки 333 троянди
  • Акція діє тільки в бутиках №1 і №2

  У формулі «ОДП», в основному, використовуються тільки перші два види обмежень.

  Порада: завжди обосновывайте дедлайн, якщо у Вас є така можливість. Просто тому, що обмеження з обґрунтуванням працюють краще.
  Порівняйте 2 підходи:

  Підхід №1: Ці два ноутбука продаються зі знижкою 15%
  Підхід №2: Ці два ноутбука продаються зі знижкою 15%, тому що у них упаковка має не зовсім товарний вигляд. Самі комп’ютери в повному порядку.

  В деяких випадках обмеження вказуються незначні недоліки, які не особливо важливі для споживача (як у попередньому випадку). Тоді довіра до тексту ще більше зростає.

  [direct]

  3. Заклик до дії (П)

  Ми вже розглядали з Вами заклик до дії в рамках моделі AIDA. Тут все аналогічно.

  Ефективний заклик має дві характерні риси:

 • Дієслово у наказовому способі («Зателефонуйте», «Замовте» і т. д.)
 • Однозначний (вимагаємо щось конкретне). Якщо Ви скажете: «Звертайтеся» – конверсія може бути нижче, тому що читачеві неясно, яким чином звертатися.
 • У закликах можна пропонувати альтернативні варіанти: «Зателефонуйте або напишіть» (обидва – дієслова в наказовому способі). Намагайтеся не використовувати більше двох варіантів, щоб не бентежити зайвий раз читача.

  Також можна використовувати послідовність дієслів: «Приїжджайте до нас і випробуйте цю машину на тест-драйві!»

  Приклад призову:

  • Зателефонуйте за телефоном (495) 000-00-00 і замовте ці троянди з безкоштовною доставкою в будь-яку точку Москви.
  • Щоб замовити ці троянди з безкоштовною доставкою по Москві, зателефонуйте по телефону (495) 000-00-00 або заповніть форму нижче.

  Власне, ось і весь прийом. Спробуйте впровадити цю формулу на практиці і подивіться на результат.

  Щиро Ваш,