Прописні істини, екскурс в класику, або що можуть нам дати гуру копірайтингу

5

Історія копірайтингу налічує вже не одне десятиліття і рясніє визначними особистостями, які залишили в ній свій яскравий слід. Зараз на прилавках є маса літератури, яка розкриває секрети таких майстрів як Огілві, Хопкінс, Карлтон, Хелберт та інші. Проте багато хто, прочитавши поради професіоналів, тут же на весь голос кричать, що це, мовляв, і так все давно відомо, це все зрозуміло, ніякої цінності не несе і прямо зараз, з ходу, не дозволяє заробити мільйонні статки і відійти від справ молодим і багатим. Дійсно, тема наболіла, але сьогодні ми розглянемо її трохи під іншим кутом. Отже, сьогодні ми спробуємо розібратися в тому, що можуть дати нам гуру копірайтингу і як можна використовувати їх поради на практиці найбільш ефективно.

Відразу хочу розвіяти всі зайві ілюзії. Ніхто з класиків ніколи не принесе Вам готову формулу успіху на блюдечку з блакитною облямівкою. Навіть якщо припустити, що таке можливо, то, уявіть, книга розійшлася тиражем у сотні тисяч примірників, плюс ще сотні тисяч перекладів на різні мови. Отже, округливши, ми маємо мільйон готових рішень, які дозволять читачеві стати мільйонером. Можете собі уявити:

  • Скільки б тоді ця книга коштувала
  • Скільки б тоді розвелося мільйонерів

Другий пункт взагалі привів би до краху світової економіки, але суть не в цьому. Гуру копірайтингу дають базові принципи, часом очевидні, але найчастіше ігноруються більшістю. Це як матеріал для побудови будинку. Ви може взяти цеглу з глини, а можете взяти цегла з вапняку. І те, і інше дозволить Вам побудувати будинок, але в першому випадку Ваш будинок буде міцним і буде виконувати захисні функції, а в другому, він просто розмокне від води і розвалиться.

Тобто, перше, що нам дають гуру – це матеріал для будівництва власного успіху кожного. Друге, що вони дають – це рекомендації, як цей успіх треба будувати. На прикладі будівництва будинку є маса нюансів: від фундаменту до стійкості конструкції. І все це потрібно враховувати.

В одній зі своїх попередніх статей «Копірайтинг: з чого почати – покрокове керівництво для новачків, або як я заробив на своєму першому тексті, що продає $2500» я розповів про те, як у студентські роки створив свій перший текст, що продає. Розмістивши анонс цієї статті на одному з форумів, я отримав репліки, мовляв, ось, крім тексту потрібно було ще щось робити, так нецікаво, у статті написані очевидні речі…

Насправді, я використовував очевидні і прості речі. У мене був продукт, я знайшов цільову аудиторію і запропонував їй цей продукт, показавши його переваги і переконавши її придбати його. Класика жанру. А що ще потрібно? Звичайно, претензії теж можна зрозуміти: якщо повторити те ж саме, то результат буде іншим. Але правда життя така, що секрет легких грошей просто так ніхто не видає, принаймні, безкоштовно.

Зате безкоштовно можна отримати напрямок, матеріали і цінні рекомендації, словом, все, крім одного – крім ідеї, Вашої ідеї. Якщо придивитися до класиків копірайтингу, то це розумні люди. А якщо придивитися ще уважніше, то всі поради, які вони дають, працюють, але не самі по собі, оскільки самі по собі вони просто очевидні, а в системі. Тип системи Ви задаєте самі, в залежності від поставлених Вами цілей.

Щоб не бути голослівними, давайте розглянемо на прикладах. Візьмемо цитату Девіда Огілві:

Чим більше схожість між продуктами, тим меншу роль при їх виборі відіграє розум.

На перший погляд, все прозоро. І їжаку зрозуміло, що якщо два продукту схожі, мають однакові характеристики і виглядають майже однаково, то міркувати про те, який з них вибрати, грунтуючись на логічних судженнях складно. Але що робити, багато хто просто беруть і банально вказують в описі технічні характеристики і… все! Сенсу в цьому для споживача, коли він бачить два майже однакових продукту, немає ніякого.

Однак крім логіки, у покупця ще є і почуття, тому сильним ходом в даній ситуації буде вплив саме з боку почуттів та емоцій. Детальніше про це можна прочитати у статті «Вплив тексту: вплив на читача через розум і почуття».

Це відмінна відправна точка, думка, яку можна успішно розвинути стосовно до кожної індивідуальної ситуації.

Або, ось, наприклад, думка Гарі Бенсинвенга, актуальна для даної статті:

Неможливо отримати щось цінне даром, бо така ціна для Вас у підсумку виявиться надто високою!

Теж, начебто, все зрозуміло, все очевидно, цитата як цитата. Але, спробуйте перенести її в контекст того, чим Ви займаєтеся в даний момент, і вона відразу починає виглядати по-іншому. Бажання отримати щось цінне легкими шляхами відбере у Вас масу сил і часу, які будуть винагороджені, швидше, безліччю помилок, ніж цінним результатом.

Раймонд Рубикам, знаменитий фахівець з реклами, відомий своєю цитатою:

У реклами одна мета – продати товар, все інше від лукавого.

Багато хто тут же почнуть кричати, що це – очевидні речі. Але тоді дайте відповідь, чому ці «очевидні речі» так часто ігноруються у багатьох «продають» текстах копірайтерів нового покоління? Особисто я іноді взагалі дивуюся, коли читаю рекламний текст і приходжу до висновку, що він виконує купу завдань, крім основної – продавати.

Резюме: незважаючи на те, що багатьом поради та рекомендації класиків можуть здатися занадто очевидними, а цитати та передрук класиків в блогах – банальщиной, світовий досвід легенд копірайтингу може стати справжньою підмогою для будь-якого творця текстів, особливо якщо ці тексти комерційні.

Ці секрети не дадуть Вам готову формулу щастя і незліченного багатства, але вони допоможуть Вам вивести її для себе самим. Власну формулу успішних текстів. І для цього потрібно всього три речі:

  • Багато працювати
  • Думати
  • Вірити в свої сили

І тоді багато зможуть поглянути на звичні речі в зовсім іншому світлі, в контексті власних завдань. Отже, правильне рішення стане набагато ближче.

Як придумати ефектний нік, який справить враження
Аналіз статей, або як отримати явні переваги за рахунок текстів інших людей

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…