Про що писати в блозі починаючому блогеру

6

«Про що писати в блозі?» – один з найпопулярніших питань для всіх, хто починає займатися блогінгом. Це питання стає руба особливо гостро, коли людина не відчуває себе впевнено ні в одній темі, по якій він міг би поділитися своїми думками з читачами. Сьогодні ми розглянемо способи, за допомогою яких можна визначитися з тематикою того, про що писати в блозі і позбутися нав’язливих страхів стати нецікавим.

Про що писати в блозі: тематика

У своєму блозі Михайло Шакін, відомий російський блогер, висловив одну дуже цікаву думку. Сенс її приблизно такий:

У будь-якої тематики, якої Ви збираєтеся присвятити блозі, будуть свої читачі. Знайдуться люди, яким Ваша робота не сподобається взагалі, будуть люди, які стануть Вам заздрити, але будуть і люди, які любитимуть Вас за те, що Ви робите, і будуть Вам вдячні. Головне, щоб Вам подобалося те, про що Ви пишете і Ви з задоволенням читали самі себе.

Насправді, коли людина любить те, що він робить, йому всі його починання даються набагато легше, і йому на порядок простіше досягти успіху. Тому критерій вибору тематики №1 – пишіть про те, що особисто Вас цікавить.

У цьому підході є відразу дві позитивні сторони:

 • По-перше, Ваш ентузіазм буде постійно харчуватися тим, що Вам цікаво
 • По-друге, всім догодити неможливо, а так Ви знайдете однодумців зі схожими інтересами, розширите коло своїх контактів і обзаведетеся новими друзями.
 • Зараз читачі особливо цінують саме тематичні ресурси, присвячені конкретній тематиці. Блоги «про все» користувалися великою популярністю на зорі блогінгу, однак сьогодні їх існує величезна кількість, а загальна популярність поступово сходить нанівець.

  Про що писати в блозі: аудиторія

  Навіть якщо Вам здається, що нічого путнього Ви своїм читачам сказати не можете, це не зовсім так. У житті всі люди зайняті у тій чи іншій сфері діяльності. І в кожній з цих сфер є як новачки, так і професіонали.

  Визначте, для кого Ви збираєтеся писати. Чи це будуть програмісти-початківці, яким Ви розповісте основи PHP з прикладами або це будуть професійні дизайнери, для яких Ви будете описувати найскладніші техніки в фотошопі? Вибір за Вами.

  Про що писати в блозі: контент

  Отже, Ви визначилися з тим, що Вам подобається. Далі, саме час вирішити, яким чином Ви будете писати в своєму блозі, а якщо бути більш точним, то де Ви будете брати унікальний контент (тексти для блогу).

  Переклад чужих текстів

  Якщо Ви не знаєте, про що писати в блозі, але визначилися з тематикою і добре знаєте іноземну мову, то одним з кращих рішень у Вашій ситуації стане переклад текстів інших популярних зарубіжних авторів. Не вся російськомовна аудиторія володіє, наприклад, англійською. У той же час, існує маса цікавих матеріалів, яких відокремлює від Вашої аудиторії неприступний мовний бар’єр. Зітріть його, і Ваші читачі будуть Вам вдячні.

  Крім того, переводячи чужі тексти, Ви відразу бачите їх популярність у закордонних читачів. Це, безумовно показник, хоча ставку на слов’янський менталітет варто все ж зробити. Дуже великою популярністю в цьому напрямку став користуватися проект webmascon, господарі якого перекладали статті Якоба Нільсена з юзабіліті на російську мову.

  Експерименти

  Якщо не знаєте іноземних мов, але любите проводити експерименти і дослідження, то цей варіант Вам підійде. Проводите експерименти, описуйте їх у своєму блозі, діліться результатами, і Ви знайдете однодумців.

  Плюс експериментів полягає в тому, що такої інформації, як у Вас, більше ні в кого не буде, а голодні до чого-небудь новенького користувачі стануть на Вашому блозі завсідниками.

  Рерайтінг

  Рерайтінг ідеально підходить для тих людей, які не знають іноземних мов, не люблять ставити експерименти, і при цьому не знають, про що писати в блозі. Суть рерайтингу зводиться до того, що Ви переписуєте чужий російськомовний текст своїми словами.

  У цього варіанту є великий недолік: нічого нового Ви своїм читачам не пропонуєте. Але, з іншого боку, ніщо не заважає Вам зробити свій текст краще оригіналу: розширити його, розглянути деякі питання під іншим кутом, додати прикладів, об’єднати декілька думок з різних текстів в один більш об’ємний і т. д.

  Єдиний нюанс: постарайтеся не копіювати чужі тексти слово-в-слово. Пошукові системи таку схожість дуже не люблять.

  Особисті знання, досвід, думки

  Класичний варіант. Коли у Вас є знання, і Ви хочете поділитися ними з читачами, коли Ви хочете розповісти їм щось захоплююче і цікаве, то немає ніяких причин, чому б Вам не варто було цього робити.

  Інша справа, якщо Ви збираєтесь розповісти всім про скандальні пригоди свого сусіда або фінансових махінаціях свого партнера. Це, безперечно, буде цікаво громадськості, але постає питання про мораль, етику і мораль. Втім, публікуючи чужу скандальну інформацію, журнал Wikileaks став надпопулярним.

  Гібридний варіант

  Нарешті, «золота середина». Ви використовуєте всі вищеперелічені способи генерації контенту і комбінуєте їх між собою. Як результат, Ви наповнюєте свій блог найрізноманітнішою інформацією з різних джерел.

  Ви можете, наприклад, писати огляди та аналітику, використовуючи інформацію з російськомовних і зарубіжних джерел, доповнюючи чужі статті своїми висновками та коментарями.

  Резюме: є маса цікавих тем, які можна висвітлювати в блозі. Джерела контенту можуть бути найрізноманітнішими, але, головне, щоб те, про що Ви пишете, було цікаво особисто Вам. Тоді це буде цікаво і людям зі схожими інтересами, а у Вас ніколи не виникне питання: «Про що писати в блозі?»

  Як поставити на місце вискочку, або суворі бої епістолярного жанру
  Вплив тексту: вплив на читача через розум і почуття

  Вам сподобаються

  Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

  Як з «попси» зробити «шедевр»

  6 факторів успіху світових топових блогерів

  Як швидко придумати класну тему і написати на неї…