Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного блогінгу

4

У мене все частіше запитують: що дає мені ведення блогу? Відповідаю: від ведення блогу я отримую задоволення, блог генерує потік нових клієнтів, а також виступає в ролі незамінного експериментального полігону. Так, саме полігону, тому що такої кількості експериментів, які я на ньому проводжу, не витримає жоден дослідний центр. Я серйозно.

Наступне питання, яке мені задають: як зробити так, щоб блог приводив клієнтів? Відповіді на це питання я вирішив присвятити всю цю статтю. В ній Ви дізнаєтесь тонкощі корпоративного блогінгу і мої власні висновки, які я зробив за роки блоговодства. Готові? Тоді влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо!

Навіщо компанії потрібен корпоративний блог

Блог — це статусний інструмент. Він формує ореол експертності навколо компанії, постійно генерує приплив цільової аудиторії, підвищує довіру потенційних клієнтів і побічно збільшує продажі. Якщо Ви спеціалізуєтесь на написанні текстів статейного типу, можете використовувати попереднє речення в складі оффера, щоб продавати ведення корпоративного блога як послугу.

Крім того, в залежності від ніші, блог одночасно може виконувати функцію портфоліо (наприклад, якщо Ви продаєте послуги маркетингу в соціальних мережах або ведення корпоративних блогів).

Як би те ні було, корпоративний блог — дуже потужне і ефективне маркетингове знаряддя масового ураження, і ігнорувати його як мінімум нерозумно. І зараз ми розглянемо ключові моменти його ведення.

Особливості корпоративного блогінгу

Як я вже сказав раніше, блог компанії вирішує 4 завдання. Хоча насправді основних завдань 7. Ось вони:

 • Залучення цільової аудиторії
 • Формування статусу експерта
 • Підвищення лояльності потенційних клієнтів
 • Непряме збільшення продажів
 • Встановлення нових партнерських зв’язків
 • Просування потрібних ідей у маси
 • Відбудова від конкурентів
 • Для тих, хто в цьому місці презирливо пирхнув і подумав про себе: “То ж мені, відкрив Америку! А слабо розповісти, як вирішується кожна завдання?”, відповідаю: а ось і не слабо. Нижче розглянуті кожна із завдань окремо з супутніми нюансами.

  1. Залучення цільової аудиторії

  Блог постійно генерує приплив нових потенційних клієнтів з пошукових систем, соціальних мереж і, увага, закладок. Само собою, для цього потрібно виконувати кілька вимог.

  Для припливу користувачів з пошукових систем необхідно оптимізувати кожну статтю під запити, що вводяться цільовою аудиторією. Детальніше про внутрішньої оптимізації і SEO-копірайтингу Ви можете дізнатися з цієї статті.

  Для припливу користувачів соціальних мереж, необхідно проводити в цих мережах роботу. Це окремий напрямок, який називається SMM (Social Media Marketing — маркетинг в соціальних мережах), про нього ми поговоримо більш докладно в наступних статтях.

  Для того щоб користувачі систематично до Вас поверталися (стали ядром, приходили закладок), потрібно публікувати цінний контент (про це трохи нижче).

  На практиці продавати товари і послуги постійної аудиторії простіше, ніж “холодним” відвідувачам, які прийшли на сайт вперше. Ось чому кількістю відвідувань з закладок приділяється особлива увага.

  2. Формування статусу експерта

  У вирішенні цієї задачі закладені відразу кілька факторів. Головний з них — це та цінність, яку несе контент Вашого корпоративного блогу. Простіше кажучи, це інформація, яку Ви даєте безкоштовно і яка допомагає людям вирішувати ті чи інші проблеми.

  Іноді представники компаній, яких я консультую, ставляться до такого альтруїзму з недовірою: “Ми надаємо консультаційні послуги. Якщо ми розпишемо, як і що робити, — люди будуть робити все самі, і ми втратимо прибутку”. Це одне з найбільш поширених помилок.

  Коли Ви даєте людям вирішення їх проблем, вони бачать, що Ви знаєте толк у своїй справі, і їм набагато простіше звернутися до Вас, оскільки так вони економлять свій час, сили і уникають багатьох «підводних каменів».

  Наочний приклад — блог Shard-Copywriting.ru. На ньому я безкоштовно публікую тільки практичну інформацію з копірайтингу та маркетингу. Боюся я, що люди, прочитавши пост про те, як писати комерційну пропозицію, перестануть до мене звертатися? Анітрохи. Навпаки, після публікації цього поста кількість замовлень тільки зросла.

  Люди люблять працювати з професіоналами своєї справи. А за допомогою блогу у Вас з’являється чудова можливість продемонструвати свій професіоналізм.

  3. Підвищення лояльності потенційних клієнтів

  Уявіть собі ситуацію. Ви їдете на автомобілі по заміській трасі. І раптом Ваша машина глохне. Ви зупиняєтеся на узбіччі, відкриваєте капот і… дивіться на царство незрозумілих залізяк, трубочок, проводів і ємностей порожнім поглядом.

  Раптом до Вас під’їжджає машина, з якої виходить чоловік, років 35, підходить до Вас і будується приблизно такий діалог:

  Чоловік: не заводиться?
  Ви: так от, заглухла.
  Чоловік: давайте я подивлюся.
  Ви (з тінню надії): будь ласка.
  Чоловік (через кілька хвилин): спробуйте завести.
  Ви повертаєте ключ, і двигун починає рівно працювати.
  Ви з радістю в серцях): працює! Ра-бо-та-ет! Спасибі Вам величезне!
  Чоловік (посміхаючись): Не за що.
  Ви: Ви просто майстер! Так швидко все полагодили.
  Чоловік (простягаючи візитку): у мене своя автомайстерня. Зателефонуйте, якщо щось буде турбувати.

  Нескладно здогадатися, до кого Ви звернетеся, якщо у Вас виникнуть проблеми з авто.

  Вся справа в довірі. Коли Ви наочно демонструєте свої навички та можливості, результати своєї роботи і допомагаєте людям вирішувати їх проблеми, нічого не вимагаючи взамін, Ви отримуєте цінність, набагато більшу, ніж гроші. Ви отримуєте лояльність. Те ж саме і з блогом. При цьому ніша не має принципового значення: юриспруденція, нерухомість, медицина, організація весіль і т. д.

  4. Непряме збільшення продажів

  Рішення цієї задачі випливає з попередніх двох. Ви позиціонуєте себе як експерт, і Вам довіряють. Само собою, лояльної аудиторії набагато простіше продавати Ваші товари і послуги, оскільки багато заперечення знімаються автоматично.

  Виходить система: блог генерує потік нових потенційних клієнтів і робить їх лояльними, між справою продаючи Ваші товари та послуги.

  5. Нові партнерські зв’язки

  Статус експерта, формується блогом, підвищує загальну популярність компанії і притягує масу нових людей та ідей, починаючи від спільних акцій та проектів і закінчуючи виступами на конференціях.

  По суті, рішення цієї задачі також побічно збільшує прибуток за рахунок можливостей, що відкриваються.

  6. Просування потрібних ідей

  Популярний корпоративний блог — це власне ЗМІ. І чим він популярніший — тим вище Ваш інформаційний вплив. Це дуже потужне знаряддя, яке здатне приносити як користь, так і шкоду.

  Наприклад, Ви робите ексклюзивні поставки відомого, але покращеного з допомогою нової технології продукту. Розповідаючи про цієї технології і поліпшення продукту, Ви автоматично задаєте тон гри на ринку: покупці починають шукати саме покращений продукт, а оскільки її ставите тільки Ви, то і всі вершки знімаєте Ви теж.

  Звичайно, далеко не завжди виходять нові технології. У такому випадку можна скористатися трюком, який у свій час провернула одна пивоварна компанія, описавши в своїй рекламі процес обробки пляшок. І незважаючи на те, що усі її конкуренти використовували цей процес, продаж саме цієї компанії зросли, тому що вона перша про все розповіла споживачам.

  Потенціал інформаційного впливу воістину безмежний.

  Ви напевно помітили, що зі свого боку через блог я активно просуваю ідею того, що копірайтинг — це не просто унікальний текст, як прийнято вважати в Рунеті. Це в першу чергу рішення комерційної задачі (збільшення продажу) з допомогою тексту, яке за визначенням не може коштувати $1-3 за тисячу знаків. І хороший копірайтер — це не той, хто пише твори на п’ятірки, а маркетолог і психолог, який вирішує поставлене завдання і одержує потрібний результат.

  7. Відбудова від конкурентів

  Нарешті, одна з найважливіших завдань, розв’язуваних корпоративним блогом — це відбудова від конкурентів. Почасти це логічно випливає з попереднього пункту, проте відрізнятися можна на різних рівнях:

  • У Вас є корпоративний блог, а у конкурентів — немає.
  • Ваш корпоративний блог читають 5 000 осіб на добу, а у конкурентів чи на сайт приходить 100 осіб (докладніше про це у статті про соціальне доказ).
  • Ваша думка завдяки блогу має вагу в ніші, а слова конкурента нічим не підкріплені.
  • Ваш блог читають авторитетні люди, які навіть не чули про Ваших конкурентів і т. д.

  Про що писати в корпоративному блозі

  Ось ми і підійшли до найцікавішого. Корпоративний блог — це добре. Але про що в ньому писати? Відповідь випливає сам собою з розв’язуваних завдань.

  1. Цінність

  Інформація на блозі повинна нести реальну практичну цінність для цільової аудиторії. Інакше не буде довіри, а без довіри зростання продажів буде йти набагато повільніше.

  Наприклад, якщо Ви робите юридичні послуги, вирішуйте конкретну проблему читачів в кожній статті. Чим цінніша інформація — тим частіше люди будуть ділитися їй в соціальних мережах, а Ви — захоплювати нові сегменти аудиторії.

  Порада: новини компанії та досягнення публікувати, звичайно, можна, але краще пов’язувати їх з чимось цінним для читача, якому в більшості випадків немає ніякого діла до того, що у Вас відбувається в компанії. У той же час, якщо у Вас з’являється нова лінійка продукції або стартує акція, і це несе пряму вигоду аудиторії, то гріх не присвятити цьому окрему статтю.

  2. Альтруїзм

  Багато компаній ведуть корпоративний блог, що називется, “для галочки”, бо так модно, і їх відразу видає комерційне початок. Набагато ефективніше працює інший підхід: Ви вирішуєте проблеми людей безоплатно, а люди вже самі додумують, що їм краще до Вас звернутися. Тут активується дуже потужний психологічний тригер (про який я розповім в одній з наступних статей). Суть тригера в тому, що ідея звернутися до Вас належить читачеві, це його вибір і його рішення (відсутнє почуття “впарювання”).

  3. Затребувана і цікава інформація

  Без читачів блог не має сенсу. Тому рекомендується давати відповіді на запитання, які актуальні для користувачів (визначити їх допомагають два сервісу: Яндекс Wordstat і Google Trends).

  Наприклад, я в своєму блозі намагаюся чергувати статті: одну під запит, одну — з чіпляти заголовком і чим-небудь цікавим. Виходить повноцінна робота: залучаються нові користувачі з пошукових систем і затримуються на блозі, стимулюються часті заходи з закладок.

  4. Зворотний зв’язок

  Корпоративний блог — це дуже ефективний інструмент для виявлення основних потреб цільової аудиторії. Якщо тема наболіла або суперечлива, то у читачів виникають запитання, які вони залишають у коментарях або надсилають поштою. Для Вас це відмінний спосіб дізнатися, чим дихає аудиторія і підлаштувати маркетинг під її потреби.

  Ми з одним моїм другом (і клієнтом) за допомогою корпоративного блогу виявили потребу його аудиторії в специфічному програмному рішенні, і тепер він це рішення дуже успішно продає.

  На правах ув’язнення

  У мене часто запитують: “Данило, а чому Ви ведете корпоративний блог від свого імені, а не від особи лабораторії? Чому б не зробити окремий особистий блог і окремий корпоративний?” Відповідаю: я довго думав над цим і провів ряд досліджень. Особистісний підхід дозволив мені підвищити конверсію на сайті лабораторії приблизно в 2 рази, а оскільки бренд лабораторії зав’язаний на імені, то особистісний підхід у даному випадку працює краще.

  Крім того, персональний підхід працює краще в принципі: конкретна людина викликає більше довіри, ніж безособова компанія, з однією людиною простіше знайти спільну мову, ніж зі складною ієрархічною системою. Хоча, багато чого залежить від ситуації, і все потрібно тестувати.

  Мені дуже хочеться, щоб наведена в цій статті інформація виявилася Вам корисною і дозволила не тільки збільшити продажі через корпоративний блогінг, але і отримати задоволення від самого процесу створення реальної цінності для аудиторії. І нехай Ваш бізнес процвітає!

  Щиро Ваш,