Прийом маркетингу №42: реферальная програма

6

Прийом походить від англ. слова refer (у перекладі — «посилатися»). Він почасти схожий на партнерську рекомендацію, але використовується трохи в іншому ключі. І він дозволяє значно розширити клієнтську базу. Реферальна програма базується на двох факторах: особистої зацікавленості і масовості. Більше того, саме цей прийом став ключовим у таких напрямках як мережевий маркетинг і фінансові піраміди.

Ідея проста: існуючий клієнт отримує якийсь бонус, якщо призводить до Вас іншого клієнта (знайомого, родича, начальника і т. д.). У ролі бонусу можуть виступати подарунок, знижка, комісійну винагороду або щось ще.

Давайте розглянемо кілька прикладів.

1. Малий і середній бізнес

Типові в таких випадках акції “Приведи друга і отримай знижку 10%”, “Прийди з другом, і отримаєте знижку 10% на двох”, “Приведи друга та отримай подарунок” і т. д.

2. Великий бізнес

Для тих, компаній, у ніші яких поширені відкати (так, так, всі ми знаємо, в якій країні живемо), реферальная програма — це дуже зручний спосіб красиво назвати речі своїми іменами так, що це не буде виглядати ганебно. Все чесно і однозначно: “Порекомендуйте наші верстати керівництву, і ми виплатимо Вам партнерські комісійні в розмірі 60 000 рублів за кожен”.

3. Мережевий бізнес (MLM-компанії)

Компанії, що продають парфуми створюють багаторівневі дилерські мережі. Кожен представник вищестоящої ланки запрошує в систему все більше людей (розповсюджувачів) і отримує комісійні від їх продажу.

4. Фінансові піраміди

Користувачі фінансових пірамід (їх ще називають хайпи (від англ. HYIP — High Yield Investment Program — високоприбутковий інвестиційний проект), запрошують інших користувачів у систему, отримують відсоток від внесків тих, кого вони запросили. В результаті кількість залучених користувачів зростає в геометричской прогресії.

Чим сильніше люди мотивувати запрошувати інших людей, тим більший ефект дає використання прийому.

Реферали (люди, які прийшли за рекомендацією) відстежуються в інтернеті з допомогою, так званої, реферального посилання (має вигляд: site.ru/?ref=user). В офлайні для відстеження можуть використовуватися купони, особистий контакт або усна посилання на людину, дав рекомендацію.

Як писати просто і переконливо: 12 прийомів редагування тексту (з прикладами)
Відеоурок №2: простий спосіб визначити індекс туманності тексту за допомогою MS Word

Вам сподобаються

Прийом маркетингу №43: “картонний продавець”

Прийом маркетингу №41: партнерська рекомендація

Прийом маркетингу №40: схема проїзду

Прийом маркетингу №39: двухшаговые продажу