Прийом маркетингу №31: сарафанне радіо

4

Про сарафанном радіо багато хто чув, але мало хто використовує, почому дарма. Хоча, більшість просто не знають, як запустити цей потужний маркетинговий прийом. Суть його в тому, що Ваші клієнти рекомендують Вас своїм друзям і знайомим без Вашої участі, а Ви отримуєте нових клієнтів взагалі без витрат.

Активація прийому: для того щоб сарафанне радіо почало працювати природним чином, потрібно просто перевершити очікування клієнта. Наприклад, коли Ви надаєте послуги, клієнт за замовчуванням очікує, що:

 • Робота буде виконана в строк
 • Робота буде виконана якісно
 • Робота буде виконана без ексцесів
 • Коли Ви перевершуєте очікування клієнта, Ви справляєте на нього сильне сприятливе враження, і він Вас рекомендує своєму оточенню. Наприклад, якщо:

  • Ви закінчуєте роботу раніше строку (без шкоди якості, зрозуміло)
  • Ви робите роботу якісніше, ніж домовлялися з клієнтом (за ту ж оплату): більш якісні матеріали, додаткові послуги і т. д.
  • Клієнт отримує позитивний досвід, працюючи з Вами: подарунки, бонуси, сервіс, інформацію і т. д.

  Примітка №1: існує ще один спосіб активувати сарафанне радіо — пропонувати людям якісь бонуси за рекомендацію. Але в цьому випадку «радіо» працює гірше, бо коли люди рекомендують Вас з власної ініціативи, вони вкладають у рекомендацію ентузіазм і емоції, заряджаючи ними своїх знайомих. Пр матеріальної зацікавленості таких емоцій немає.

  Примітка №2: сарафанне радіо не тільки сприяє розширенню клієнтської бази, але і стимулює повторні продажі. Про це треба постійно пам’ятати.

  Прийом маркетингу №32: візитка зі знижкою
  Прийом маркетингу №30: уречевлення

  Вам сподобаються

  Прийом маркетингу №43: “картонний продавець”

  Прийом маркетингу №42: реферальная програма

  Прийом маркетингу №41: партнерська рекомендація

  Прийом маркетингу №40: схема проїзду