Прийом маркетингу №29: пастки контактів

5

Дуже часто люди не готові одразу замовити Ваш товар чи послугу. Їм потрібен час, щоб все зважити, подумати, порадитися і зважитися. Проблема в тому, що коли Ваші потенційні клієнти беруть такі тайм-брейки, вони забувають про Вас і ніколи більше не повертаються. Вирішити цю проблему допомагають пастки контактів.

Коротко: пастки контактів — це складова частина багатоступінчастого маркетингового алгоритму. Їх принцип — отримати контакт потенційного покупця, щоб мати можливість зв’язатися з ним і вибудовувати відносини в майбутньому. Від цього виграють усі: споживачі отримують потрібну їм інформацію, товари або послуги, а Ви отримуєте прибуток.

Приклад

Ви даєте рекламу на блозі Артемія Лебедєва. Вартість одного рекламного посту за сьогоднішніми даними складає близько $10 000 (300 000 рублів). Однак проблема в тому, що аудиторія блогу досить різношерста, і далеко не всі кинуться купувати, скажімо, сумки або кросівки, які Ви станете там рекламувати.

Зате якщо Ви запропонуйте людям що-небудь цікаве і вигідне, вони з задоволенням залишать Вам свій Email. А далі Ви вже зробите продаж через Email-маркетинг, і, швидше за все, навіть не одну. Такий підхід набагато ефективніше.

База контактів потенційних клієнтів — це та сама золота жила, яка не залежить ні від алгоритмів пошукових систем, ні від ціни кліка в контекстній рекламі, ні від чого б то не було ще. Для збору контактів використовуються спеціальні «пастки».

Як розставити пастки контактів

Існує маса способів отримати контакт. Найбільш популярні з них — це:

  • Дати щось безкоштовне в обмін на Email (брошури, книги, послугу, подарунок, розсилання і т. д.).
  • Отримати Email при реєстрації на сервіс і т. д.
  • Включити полі Email для фізичної доставки.
  • Давати знижку тільки зареєстрованим користувачам (видавати дисконтну картку в обмін на дані).
  • Провести конкурс, що вимагає від учасників заповнити анкету і т. д.

Контакти можуть включати в себе не тільки канали зв’язку (передплати на спільноти, Email, номер телефону), але і додаткову інформацію (ім’я, стать, вік, назву компанії, посаду і т. д.)

Важливо: чим більше контактів (або інформації) Ви збираєте за один раз, тим більшу цінність повинні надати в обмін на них. Типова помилка: щоб отримати знижку 1% людині потрібно вказати всі — від ПІБ до групи крові та імені собачки тітки троюрідного свекра.

Примітка: цей прийом дуже зручно використовувати в рамках формування статусу експерта.

«Страшний звір» ОПР та способи його «приручення»
Прийом маркетингу №28: авторитет експертності

Вам сподобаються

Прийом маркетингу №43: “картонний продавець”

Прийом маркетингу №42: реферальная програма

Прийом маркетингу №41: партнерська рекомендація

Прийом маркетингу №40: схема проїзду