Прийом маркетингу №17: дефіцит

5

Найпростіший спосіб збути залежаний товар — це показати, що товар в обмеженій кількості. Висока ефективність цього прийому обумовлена тим, що він активує дуже сильний психологічний тригер — принцип дефіциту. Цей тригер викликає в мозку споживачів потрібну реакцію і виступає в ролі потужного мотиватора.

Прийом дефіциту дуже вдало використовувався в одному інтернет-магазині, що торгує побутовою технікою. Одного разу на складі магазину прорвало трубу, і 10 коробок з телевізорами стали мати не зовсім товарний вигляд. При цьому самі телевізори були в повному порядку.

Тоді в магазині запустили рекламну акцію: виставили ці 10 телевізорів зі знижкою. Текст акції виглядав приблизно так:

“Дорогі покупці! У нас на складі сталася протікання, і 10 коробок з телевізорами отримали не зовсім товарний вигляд. У зв’язку з цим ми робимо на них знижку 20%.

P. S. Самі телевізори в повному порядку. Ми їх перевірили і даємо на них гарантію.”

Знижені в ціні телевізори розійшлися в той же день, як гарячі пиріжки. З тих пір магазин час від часу штучно наводив кілька упаковок у “не зовсім товарний вигляд” і продавав зі знижкою залежаний товар.

Примітка №1: прийом працює набагато ефективніше, ніж просто знижка, тому що покупців додатково стимулює страх не встигнути.

Примітка №2: прийом можна здорово посилити, якщо додати наочний доказ. Наприклад, Ви говорите, що на складі залишилося лише 3 коробки і робите трансляцію веб-камери, яка передає зображення полиць складу з 3 коробками.

Прийом маркетингу №18: добро на дзвінок
Прийом маркетингу №16: комерційна пропозиція

Вам сподобаються

Прийом маркетингу №43: “картонний продавець”

Прийом маркетингу №42: реферальная програма

Прийом маркетингу №41: партнерська рекомендація

Прийом маркетингу №40: схема проїзду