Прийом маркетингу №16: комерційна пропозиція

5

Комерційні пропозиції — один з найбільш часто використовуваних маркетингових прийомів генерації лідів в сегменті B2B. І де-то в 90% випадків цей прийом використовується неправильно. Звідси і міф, що комерційні пропозиції не приносять очікуваних результатів.

Правильні комерційні пропозиції об’єднують в собі два прийоми: продаж вигод та персональне запрошення. Іншими словами, це пропозиція вигоди якійсь конкретній людині (а не фірма!).

Важливо: основа комерційної пропозиції — це оффер (щось дуже привабливе для одержувача): гроші, статус, спокій, можливості, рішення конкретної проблеми і т. д.

Існує багато різновидів комерційних пропозицій, але якщо їх розбивати на групи глобально, то це:

 • Холодні КП: листи, 1-2 сторінки, відправляються регулярній або електронною поштою нічого не знають про Вас ОПР.
 • Гарячі КП: листи, відправлені за попередньою домовленістю з клієнтом. Містять відповіді на цікавлячі його питання.
 • Об’єднані КП: гібридний варіант — надсилається також за домовленістю. Використовується, коли потенційний клієнт начебто дав згоду на відправку комерційної пропозиції, але особливого інтересу поки не проявив.
 • Найбільш прості й ефективні комерційні пропозиції, як правило, створюються за формулою “ОДП”. Про те, як правильно писати комерційні пропозиції, Ви можете прочитати в цій статті.

  Примітка: при використанні регулярної пошти (формату фізичної листи) з цим прийомом дуже добре поєднується прийом «Рукописний текст«.

  Прийом маркетингу №17: дефіцит
  Копірайтинг: науковий підхід, або як швидко перевірити ефективність продає тексту

  Вам сподобаються

  Прийом маркетингу №43: “картонний продавець”

  Прийом маркетингу №42: реферальная програма

  Прийом маркетингу №41: партнерська рекомендація

  Прийом маркетингу №40: схема проїзду