Прийом маркетингу №10: аналітика

6

Ви можете заощадити до непристойності величезний бюджет, якщо будете відслідковувати ефективність рекламних кампаній. Наприклад, якщо у Вас кілька рекламних каналів, то дуже важливо відслідковувати ефективність кожного з них, залишаючи тільки самі результативні.

Інший приклад — аналіз поведінки користувачів на сайті. Припустимо, у Вас є посадкова сторінка. Дуже важливо знати, звідки на неї приходять користувачі, і як вони себе на неї ведуть. Якщо у Вас на сторінці кілька кнопок, то важливо знати, на які з них люди клацають частіше і наскільки частіше. Завдяки існуючим безкоштовним аналітичних систем (Яндекс.Метрика, Google Analytics) відстежити такі речі дуже просто.

Примітка №1: Відслідковувати ефективність можна не тільки в Інтернеті, але і в офлайні. Наприклад, Ви використовуєте буклети у двох різних варіантах. Розмістіть на них різні номери телефонів і подивіться, на який з номерів будуть більше телефонувати.

Важливо: люди брешуть. Вірніше, вони мають звичку говорити одне, а робити інше. Найбільш об’єктивний показник ефективності маркетингу — це цифри. Вони ніколи не брешуть і показують те, заради чого Ви даєте рекламу, — результат.

Дуже важливо: Не варто уподібнюватися великим компаніям, які дають іміджеву (корпоративну) рекламу на білбордах, ТБ і т. д. за шалені гроші. Для малого та середнього бізнесу така реклама не підходить, оскільки віддачу від неї неможливо виміряти, а рекламний бюджет, як правило, надто обмежений, щоб зливати його даремно.

Прийом маркетингу №11: демонстрація
Прийом маркетингу №9: безкоштовно спробувати

Вам сподобаються

Прийом маркетингу №43: “картонний продавець”

Прийом маркетингу №42: реферальная програма

Прийом маркетингу №41: партнерська рекомендація

Прийом маркетингу №40: схема проїзду