Постинг як форма копірайтингу, і як заробити на постінгу

4

Постинг в перекладі з англійської (англ. posting) означає запис або повідомлення. В сучасних реаліях розвитку Інтернету постинг став одним із способів просування ресурсів в мережі і зараз користується великою популярністю. Сьогодні ми розглянемо, що таке постинг, у яких формах він існує і, головне, як можна на ньому заробити.

Постинг – це діяльність, спрямована на створення коротких (як правило, до 1000 символів) текстів за гроші. Ці тексти використовуються на форумах, в блогах і інших місцях і служать різним цілям. По суті, постинг – форма копірайтингу, оскільки суть створення авторських текстів нікуди не йде. Змінюється тільки контекст, в якому ці тексти створюються.

Найбільш часто постинг зустрічається в наступних різновидах:

  • Постинг на форумах
  • Постинг в блогах (коментарі)
  • Постинг нотаток

Розглянемо їх більш докладно.

Постинг на форумах

Існує широкий спектр завдань, які вирішує постинг на форумах. Припустимо, замовнику потрібно просунути свій продукт серед аудиторії на форумі. В такому випадку, наймається людина, яка створює спеціальну тему і бере участь у дискусії. Це один з варіантів.

Другий варіант сюжету, описує постинг на форумах, може полягати в тому, що замовник сам просуває свій продукт в повідомленнях, але наймає людей, які підкреслюють його «світлий образ» і відбивають атаки недоброзичливців своїми повідомленнями. Іншими словами, надають підтримку і спільно просувають продукт, оживляючи дискусію.

Однак варто обмовитися, що повідомлення повинні бути якісними. Шаблонні «Абсолютно згоден» або «В принципі, згоден, хоча є з чим посперечатися», так само як і спам посилань тут не розчулять і оплачені, швидше за все, не будуть.

Третім варіантом розвитку подій може стати негативна реакція на теми конкурента. У такому разі наймаються грамотні люди, здатні знайти вагомі аргументи проти жертви і очорнити його образ в очах інших користувачів.

Звичайно, як будь-яку справу, постинг на форумах має ряд своїх нюансів. Наприклад, на форумах показується кількість повідомлень кожного учасника, і якщо кілька новачків підтримують одну і ту ж точку зору, це виглядає дуже підозріло.

Крім того, важливо, щоб дискусія в кінцевому рахунку не перетворювалася на показову лайка і балаган (якщо тільки це не є початковою метою). Ось чому найчастіше для постінгу на форумах до виконавців пред’являється ряд вимог:

  • Авторитет в форумі (один з головних критеріїв)
  • Адекватність
  • Компетентність у темі

Постинг в блогах

Одна з форм платного взаємодії з блогами – це постинг в блогах. Тут все просто: ви ходите по цікавлять Вас блогах, читаєте Вас цікавлять матеріали, пишете коментарі по справі, які не видалять, і в поле «Сайт» вписуєте сайт замовника, за що і отримуєте гроші.

Про те, як писати якісні коментарі в блогах, можна прочитати в статті «Коментарі у блогах: секрет ефективних коментарів».

Постинг в блогах, так само як і постинг на форумах, має кілька особливостей. По-перше, коментарі типу «Відмінна стаття!» будуть, швидше за все, видалені, тому писати треба тільки по справі, і тільки те, що цікаво автору блога та іншим його читачам.

По-друге, як і у випадку постингу на форумах, постинг в блогах вимагає адекватного і поважного підходу, оскільки автори блогів відносяться до атмосфери на своїх ресурсах набагато прискіпливіше, ніж модератори форумів, і можуть видаляти будь-які коментарі на свій розсуд, спираючись на критерій «подобається – не подобається».

Постинг в блогах і каталогах (створення заміток)

Цей варіант, по суті, нічим не відрізняється від класичного копірайтингу або рерайтингу. У цьому випадку Ви просто пишете невеликі статті або новини для блогів та інших типів сайтів. Також можливий варіант створення невеликих текстів з посиланнями на замовника і публікація їх в каталогах статей.

Невеликі замітки можуть бути як інформаційного, так і рекламного характеру, але на відміну від високоприбуткового копірайтингу, вони оплачуються за низькими розцінками (як правило, десятки центів за 1000 символів). І, тим не менш, такий постинг в блогах і на інших сайтах – відмінна можливість в плані отримання досвіду для початківців копірайтерів.

Як заробити на постінгу

Постинг, незважаючи на те, що він оплачується за низькими розцінками, має одну перевагу: завдання виконуються швидко. Це особливо зручно, якщо Ви вмієте швидко вникати в суть і генерувати питання і слушні думки.

Заробляти на постінгу можна, використовуючи спеціальні сервіси або працюючи з замовниками за індивідуальною домовленістю. Сервіси постінга можуть бути цікаві людям, що люблять залишати коментарі та отримувати за це гроші, так і людям, які хотіли б просунути свій ресурс.

Інші ресурси, які пропонують більш широкий спектр завдань – це біржі копірайтингу, які зараз існують в достатку в Інтернеті. На них можна знайти найрізноманітніші замовлення, в тому числі і за наповненням форумів, і по створенню «світлих образів» на цих форумах, і зі створення статей, і т. д.

Резюме: постинг як напрям копірайтингу може проявляти себе в різних формах. Це і постинг на форумах, і постинг в блогах, і постинг в каталогах, і т. д. Безумовно, цей напрямок не є самим прибутковим, але послужити відправною точкою для новачків в копірайтингу і допомогти заробити трохи грошей воно безперечно зможе.

Заздрість в копірайтингу: плюси, мінуси, і як з нею боротися
Тестове завдання, або як одержати роботу копірайтеру

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…