Помилки в оголошеннях копірайтера, які псують перше враження замовника

6

Сьогодні копірайтинг став досить популярним способом заробітку. В цьому напрямку працюють тисячі, десятки тисяч людей. Багато хто з них дають оголошення про свої послуги на форумах, у соціальних мережах, дошках оголошень і інших всіляких місцях. Проте одні оголошення в змозі залучити серйозних замовників, а інші, навпаки, або їх відштовхують, або залучають недобросовісних наймачів, які можуть навіть не заплатити копірайтеру за послуги. Чому це відбувається? Сьогодні ми спробуємо в цьому розібратися.

Почнемо з того, що створення оголошення – це теж копірайтинг. Тому прочитавши оголошення, замовник може багато що сказати про копирайтере, його компетентність, професіоналізм і досвід роботи.

Розглянемо типове оголошення, яке можна зустріти найчастіше. Виглядає воно приблизно наступним чином:

Копірайт, рерайт, перекази, сео-копірайт
Прийму замовлення на будь-які теми
$0,5 за 1000 знаків без пробілів.

З цього оголошення замовник може зробити наступні висновки:

 • Копірайтер – новачок у своїй справі
 • Особливої ефективності від його текстів чекати не доведеться
 • Компетентність у своїй професії невисока
 • Серйозні проекти не потягне
 • Згодиться (може бути) для масової генерації текстів для сателітів і інших сайтів, які потрібно просто набити унікальним контентом, неважливо яким

Це, мабуть, один з найбільш наочних прикладів того, як не варто писати оголошення копірайтеру. Чому? Давайте розглянемо всі основні моменти по черзі.

1. Некомпетентність

Почнемо з першої строчки прикладу.

Слово «копірайт» (від англ. copyright) позначає авторське право. Копірайтери пишуть авторські тексти, але авторськими правами не займаються. Процес написання текстів – це копірайтинг. Багато на цю деталь не звертають уваги, але для особливо допитливих перфекціоністів це має неабияке значення.

Вважається, що в сучасному російській мові слова «копірайтинг» і «копірайт» – це одне і те ж. Однак це не так. Зверніть увагу, досвідчені копірайтери майже завжди використовують тільки слово «копірайтинг». Це неспроста. Адже в англійській мові слова copywrite не існує. Аналогічно, не існує слова «сео-копірайт», але, тим не менше, воно одержало широке поширення серед новачків.

Що стосується слова «рерайт», то тут все в порядку. Це слово запозичено з англійської мови (англ. rewrite — переписувати). На відміну від неіснуючого слова copywrite, це слово має своє значення, яке в російській мові набуло нового змісту – продукт рерайтингу, процесу створення нового тексту з вже існуючого.

Не буде зайвим нагадати, що оголошення варто перевіряти кілька разів перед публікацією на предмет наявності в них орфографічних помилок. Взагалі, помилки — це не критично, але неприємно і, само собою, вони псують перше враження.

2. Неадекватна оцінка сил

Переходимо до другої рядку прикладу. «Прийму замовлення на будь-які теми». Ось це груба помилка, яка згодом підриває перше враження настільки, що залишаються одні руїни. Проблема полягає в тому, що людина не може писати однаково добре на будь-які теми. Є сфери, які потребують вивчення, аналізу, збору інформації, але вони і коштують дорожче. Набагато дорожче.

Уявіть ситуацію, що по цьому оголошенню замовник звертається і просить написати текст на яку-небудь екзотичну або вузькоспеціалізовану тему про високошвидкісних квантових криптографічних системах. В Інтернеті про це інформації майже немає. І що робити? Виправдовуватися? Говорити, мовляв, малася на увазі не будь-будь-які теми, а лише будь-які популярні? Це несерйозно.

Ось чому зі словами в оголошеннях варто бути вкрай обережним.

3. Фіксована вартість

Зверніть увагу, що досвідчені копірайтери ніколи не вказують фіксовану вартість за тисячу символів до оцінки фронту роботи. Це тому що робота може бути різною за витратами часу і сил.

Наприклад, унікальний текст про користь лавочок у парках відпочинку можна написати «з голови» за короткий час. Аналогічно, за короткий час можна просто генерувати унікальний текст для сайтів другого сорту.

Але якщо завдання варто написати хороший текст про користь вітамінів А, B, D і Е, то інформацію спершу потрібно буде зібрати, систематизувати і тільки потім писати текст. Різниця у часі очевидна, а виставляючи фіксовану вартість, Ви можете загнати себе в дуже незручні рамки.

4. Низька конкурентоспроможність

Не зайвим буде відзначити, що показник конкурентоспроможності у таких оголошень, як у прикладі, вкрай низький. Посудіть самі, коли навколо безліч штампів з трьох рядків, то, як вибрати одного з тисячі? Добре, якщо замовник набирає більше дешевих копірайтерів для створення тисяч статей. Але якщо Ви розраховуєте на більш серйозного замовника, то такі оголошення працювати не будуть, оскільки конкурентоспроможність у них дуже низька.

Приклад виправленого оголошення

Щоб не бути голослівними, давайте подивимося, як можна виправити помилки у наведеному вище прикладі. Отже, йдемо з самого початку. Не забувайте, що створення оголошень – це теж копірайтинг.

Почнемо з заголовка, що привертає увагу. Заголовок багато в чому залежить від замовника, на якого Ви орієнтуєтеся. Можна взяти що-небудь типу:

Ефективні тексти для успіху Вашого бізнесу

Якщо Ви новачок і хочете підкорити Еверест копірайтингу кількістю простих статей, можете себе позиціонувати у відповідному ключі, наприклад:

Генерація тексту в великих обсягах

Далі, сам текст. Тут все залежить від Вашої фантазії. Чим оригінальніше Ви будете, тим більше замовників зверне свою увагу саме на Вас. Але постарайтеся створити такий текст, який:

 • Не поставить Вас в незручне становище
 • Не змусить виправдовуватися
 • Всіх нюанси обговорити з замовником краще в особистій бесіді.

  Ускладнивши наш приклад, можна написати наступне оголошення:

  Оперативна генерація тексту (копірайтинг, переклади) для Ваших потреб

  Ви отримуєте:

  • Текст з унікальністю 90-100%
  • Мінімум грошових витрат
  • Мінімум клопоту
  • Бездоганний результат

  Перше завдання (до 2000 символів) виконується за відгук.

  Вартість наступної роботи залежить від обсягу, тематики і обернено пропорційна цікавинки завдання. Звертайтеся до Нового року і отримаєте замість одного – два тексту за відгук!

  Зрозуміло, у кожного копірайтера свій стиль і свої оголошення. Кожен рекомендує себе так, як вважає за потрібне. Але, в будь-якому випадку, результат буде вище, якщо використовувати свої навички на всі 100%. І не варто забувати, що швець без чобіт – це нонсенс.

  Лінь: 14 способів, як від неї позбутися
  Як написати ефективний продає текст. Частина третя. Презентація

  Вам сподобаються

  Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

  Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

  Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

  Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…