Платне і безкоштовне навчання копірайтингу: методи, плюси і мінуси

4

Копірайтинг стає все більш популярним способом заробітку в мережі. Для багатьох створення текстів стало основним джерелом доходу. Проте створювати тексти – це не єдиний спосіб одержувати прибуток. Інтернет рясніє оголошеннями, які пропонують навчання копірайтингу на платній основі чи навіть безкоштовне навчання копірайтингу. В такому достатку варіантів початківці копірайтери нерідко губляться. В цій статті Ви не знайдете реклами курсів та тренінгів. Навпаки, сьогодні ми розглядаємо платне і безкоштовне навчання копірайтингу, роблячи акценти на достоїнства і недоліки цих двох напрямків.

Платне навчання копірайтингу

Отже, спершу ми, мабуть, розглянемо платне навчання копірайтингу. У світі існує чимало професіоналів (або псевдопрофессионалов, але про це трохи нижче), які «з’їли» на створення текстів не одну собаку. Ці люди систематизували свої знання та пропонують їх аудиторії у вигляді закінчених інформаційних продуктів в широкому діапазоні цін.

Навчання копірайтингу на платній основі може існувати у величезній різноманітності форм:

 • Тренінги
 • Курси
 • Електронні книги
 • Семінари
 • Програми і т. д.
 • Найцікавіше, що багато хто з цих слів за фактом означають одне і те ж. Деякі з цих інформаційних продуктів являють реальну цінність, деякі – тільки створюють видимість, що її представляють.

  Переваги платного навчання копірайтингу:

  • Чітка систематизація даних
  • Особистий практичний досвід професіоналів
  • Адаптація під сучасні тенденції
  • Облік російського менталітету
  • Розстановка правильних акцентів

  Навчання копірайтингу на платній основі має ряд безперечних переваг. Люди витратили для створення продукту час і сили, і це має окупатися, приносячи користь споживачеві. Це в ідеалі. Однак у даного напрямку існує і зворотна сторона монети, про яку Ви ніколи не прочитаєте в одній рекламі…

  Недоліки навчання копірайтингу на платній основі

  Тут відразу варто обмовитися, що існують курси і тренінги авторитетних копірайтерів, майстрів своєї справи, які вчать створювати саме якісні тексти, що продають. Ці курси позбавлені наведених нижче недоліків, і коштують вони недешево. Однак існують і інші курси, які вчать заробляти гроші на біржах контенту. Саме до них відносяться наведені нижче пункти.

  Отже, платне навчання копірайтингу, особливо в контексті бірж контенту має ряд істотних недоліків:

  1. Кіт у мішку

  Як правило, не можна відкрито переглянути тестовий пробник того чи іншого курсу (неважливо, або віртуального семінару). Отже, оцінити якість того чи іншого матеріалу апріорі не представляється можливим. Все, що Ви замовляєте – Ви замовляєте на свій страх і ризик. Ось чому в цьому випадку особливе значення має авторитет автора або організації, що проводить семінар.

  Ще один нюанс полягає в тому, що не завжди людина, що продає курс є автором цього курсу. Існують шахраї, які купують курси у професіоналів і потім продають їх як власні інформаційні продукти. Зрозуміло, ні про яку підтримку, консультації і вже тим більше, про повернення грошей мова йти не може.

  2. Сумнівні гарантії

  Багато автори курсів навіть пропонують повернути гроші, якщо їх продукт не допоможе людині заробити гроші в мережі. Деякі навіть пишуть вручну розписки і прикріплюють їх фотографії до реклами. І, незважаючи на те, що ніякої юридичної сили ці розписки не мають, на багатьох вони роблять сильний обнадійливе психологічний вплив.

  3. Обмежена ефективність

  Автори багатьох курсів направляють своїх споживачів прямо на біржі копірайтингу. Вони показують потенційному покупцеві красиві скріншоти, на яких їх ніки очолюють топи копірайтерів популярних бірж, розповідають про конкретну біржу і навіть дбайливо дають реферальне посилання на неї.

  І все б нічого, якщо не враховувати один нюанс: біржі – це лише мала частка доходу професійних копірайтерів. Справжні професіонали пишуть рекламні тексти, що продають, створюють контент для сайтів-одностраничников, корпоративних блогів і комерційної розсилки, отримуючи за це оплату, яка перевершує гонорар на біржі в сотні разів.

  Але для створення таких текстів потрібні зовсім інші навички…

  4. Шаблонизация

  Припустимо, один і той же курс купили 100 осіб. Ця сотня отримала одні і ті ж навички і використовує одні і ті ж прийоми. Отже, при інших рівних умовах їм складно конкурувати один з одним.

  Іншими словами, курси дають практичну інформацію, однак створюють шаблон того, що потрібно робити і як.

  Безкоштовне навчання копірайтингу

  Безкоштовне навчання копірайтингу – це навчання самотужки. Ніхто Вас не направляє, але і Ваші знання та навички залежать тільки від Вас. Найсильніший аргумент на користь безкоштовного навчання – переважна більшість професіоналів навчалося саме таким способом. Свої знання, свої помилки, свої висновки, свої секрети копірайтингу.

  Методи безкоштовного навчання копірайтингу:

  1. Читання класиків

  Пошук потрібної інформації і збір необхідних для роботи знань по крупицях. Які б нові тенденції не з’являлися в Інтернеті, людська психологія залишається незмінною ось вже багато тисячоліть. А оскільки професійні копірайтери активно використовують психологію для створення переконливих текстів, читання гуру створення рекламних текстів минулого століття ніколи не буде зайвим. Хопкінс, Огілві, Кеннеді, Карлтон і багато інші аси повідають Вам секрети у своїх книгах, доступних для вільного скачування в Інтернеті.

  2. Підписка на тематичні блоги

  Багато копірайтери і маркетологи ведуть власні блоги, в яких вони діляться своїм досвідом, описують експерименти, досягнення та результати аналізу ринку. Це дуже цінне джерело практичних знань, які можна використовувати у повсякденній роботі.

  Блог Shard-Copywriting.Ru у цьому плані не є винятком.

  3. Аналіз готових робіт

  Говорячи про аналіз у контексті безкоштовного навчання копірайтингу варто звернути увагу, що це стосується всього. Аналіз чужих успішних і неуспішних робіт, власних матеріалів, рекомендацій. Все, що потрібно пропускати через обрабтку власного розуму, критикувати і робити висновки. Це і буде найбільш ефективним навчанням.

  Можливо, такий метод зажадає від Вас великих сил, ніж готовий курс навчання копірайтингу, який Ви можете замовити, однак копірайтинг – це ринок, а на ринку все як і в бойових мистецтвах: неважливо, наскільки потужним прийомам Вас навчили, якщо у Вас немає практичного досвіду – вони не допоможуть Вам у сутичці з реальним противником.

  4. Консультації

  В ідеалі, кожному з нас хочеться, щоб нам принесли всю інформацію на блюдечку з блакитною облямівкою. Проте в житті все так просто не буває. Щоб домогтися успіху – інформацію потрібно брати самому.

  Одним із способів отримання корисних даних є консультації фахівців. Звичайно, якщо Вам потрібна розгорнута консультація, то вона буде платною. Однак, якщо Ви новачок, і просто хочете уточнити той чи інший момент, то я думаю, що справжній фахівець із задоволенням відповість на Ваші запитання.

  Резюме: звичайно, 100% безкоштовне навчання копірайтингу – це всього лише поняття. За все потрібно платити. За готові тренінги, курси та семінари Ви платите гроші. За самоосвіту Ви розраховуєтесь своїми силами, помилками і часом. Але і Ви розвиваєтеся більш ефективно, в кінцевому підсумку. Це можна пояснити тим, що самоосвіта Вас не вчить головному – мислити, а все інше приходить з часом, неодмінно.

  Конверсія в копірайтингу: що це таке і як її підвищити
  7 способів написати статтю за рахунок інших, не витрачаючи при цьому ні цента

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…