Особливості створення коротких seo-статей

5

Чи траплялося Вам стикатися із завданням написати статтю, розміром 500-600 символів із заданими ключовими словами на задану тематику? Якщо так, то добре, якщо ні, то, хто знає, бути може, ще доведеться. Як би там не було, сьогодні ми розглянемо саме такі короткі тексти, розглянемо, навіщо вони потрібні і як зробити так, щоб замовник був повністю задоволений.

Навіщо потрібні короткі seo-статті

Перш ніж що-небудь почати робити, давайте спочатку визначимося, навіщо нам варто це взагалі робити. Отже, чому необхідний розмір повинен бути саме в межах 500-600 символів? Чому допускається більша кількість, а менша викликає негативну реакцію у замовника?

Все просто. Такі тексти потрібні для створення сателітів, спеціальних веб-ресурсів, які зараз активно використовуються для просування сайтів в мережі Інтернет і заробітку, нехай не зовсім легального з точки зору пошукових систем, але досить непоганого.

Що таке сателіт

Трохи слів про те, що таке сателіт, і навіщо для нього писати невеликі seo-тексти. Сателіт – це технічний засіб, який піднімає необхідний ресурс в результатах пошукової видачі. Досягається це шляхом розміщення на ньому посилань з потрібної тематики і з потрібним текстом (який у сеошників називається «анкором»). Ці посилання (які народжуються з вставлених Вами ключових слів у тексті) передають посилальну вагу потрібного сайту, а оптимізатор отримує за це хороші гроші.

Чому розмір seo-статті має значення

Тут все просто. Справа в тому, що пошуковим системам потрібен хоч якийсь контент для того, щоб визначити зміст, який несе в собі сторінка. Адже, в першу чергу, пошукові системи відповідають на опитування користувачів, а щоб відповісти, треба знати сенс.

Так от, поняття «якийсь контент» експериментальним шляхом був прив’язаний до 500 символів. Вважається, що такого обсягу смислової частини укупі з рештою тексту на сайті буде більш ніж достатньо для того ж Гугла або Яндекса, щоб зрозуміти, що на сторінці знаходиться інформація. Якість інформації – це інше питання, і його ми розглянемо трохи нижче.

Що стосується перевищення ліміту, то в ньому немає ніякого сенсу, а замовнику за нього потрібно платити більшу суму виконавцю, що для нього в даному випадку недоцільно.

Має сенс якість seo-статті для сателіта

Раніше якість seo-статей не мало ніякого значення. Головне було отримати задану щільність ключових слів у тексті, а там хоч трава не рости. В результаті в Мережі в геометричній прогресії плодилися сайти, якість яких можна насилу було назвати навіть низькими, та й то по великій дружбі.

Однак потім стався переломний момент – пошукові системи стали розумнішими і навчилися розпізнавати не тільки морфологію слів, але і який-ніякий сенс вмісту тексту. Як результат, десятки тисяч сайтів потрапили в бан назавжди, і Всесвітня павутина зітхнула спокійно, хай і ненадовго.

Однак з еволюцією пошукових систем, сателіти теж піднялися на якісно новий рівень. Тепер за якістю тексту стежать спеціальні люди, але принципи залишилися. Вірніше, вони також еволюціонували і тепер зводяться до трьох основних пунктів:

 • Тематика сайту
 • Задані ключові слова
 • Змістовність тексту, що відповідає тематиці
 • Все інше має значення остільки-оскільки.

  Тематика сайту

  Тематика сайту може містити в собі скільки завгодно. Наприклад, якщо тематика будівництво, то вона включає в себе теми про будматеріали, технології будівництва, найм робітників будівельних спеціальностей і т. д.

  Слід звернути особливу увагу, що у своїх 500 символи Ви повинні показати тематику тексту, щоб це було зрозуміло не лише Вам і замовнику, але і пошуковій системі. Для цього прослідкуйте, щоб характерні слова зустрічалися в заголовку, основної текстової масі і намагайтеся використовувати характерні для даної тематики терміни.

  Ключові слова

  А точніше, слово або словосполучення, яке просто потрібно вставити в текст, щоб воно органічно вписувалося і не вибивався з глузду. Часто буває потрібно вставити ключове слово, яке ну ніяк не поєднується з тематикою, наприклад:

  Вставити ключове слово «свічки з сургучу» в статтю тематики «Краса і здоров’я».

  Ключове слово ніяким боком не відноситься до тематики. Але, по суті, будь-яке завдання можна красиво обіграти. Наприклад, Ви можете написати невелику замітку про те, як доглядали за своїм тілом жінки при дворі в 17 столітті і, між справою, згадати, що вони плавили сургучну свічку для скріплення печаткою листів для своїх коханців з усіма витікаючими наслідками.

  Зміст тексту

  Тут головне – щоб текст виглядав однорідно, укладав у собі якусь думку і виглядав як текст для читача, а не для пошукової системи. Гугл і Яндекс стають розумнішими з кожним днем і потроху починають оцінювати тексти на сторінках, як люди, і оптимізаторам просто невигідно підлаштовуватися під кожну зміну алгоритмів.

  Ось чому якщо текст буде виглядати гармонійно, буде відповідати тематиці, буде заданого обсягу і буде містити ключові слова (а в ідеалі ще й синоніми ключових слів), то замовнику від тексту для повного щастя більше нічого не буде потрібно.

  Резюме

  Отже, резюмуючи все сказане, ось на що слід звернути увагу при написанні коротких seo-статей:

 • Зрозумілій і несе зміст тест для людей
 • Гармонійне поєднання ключових слів і основного тексту
 • Відповідність тематиці
 • Використання синонімів і похідних слів від ключового
 • Приклади

  Наостанок, давайте розглянемо два приклади. Перший приклад буде відповідати за всіма пунктами, окрім сенсу, другий – буде відповідати по всіх пунктах повністю.

  Тематика – комп’ютери. Ключове слово – психолог онлайн

  Приклад №1.

  Хрямзики обожнюють комп’ютери. Коли до них приходить психолог онлайн, хрямзики пищать від радості і звуть снусмумриков, щоб разом дивитися телевізор, перевстановлювати Windows, варити борщ з вінчестера і всіляко потурати зависающему DVD-приводу. Ні для кого не секрет, що психологія – це тонка наука, ось чому хрямзики її так обожнюють. Кожен раз, коли у снусмумриков зависає комп’ютер, хрямзики тут же викликають йому психолога на будинок. Як результат, дружба цих двох підвидів ніколи не страждає від обмеженості Інтернету.

  Приклад №2.

  Комп’ютерна залежність – дуже розповсюджене явище в наш час. Мільйони людей проводять весь свій вільний час перед екранами моніторів, роблячи кожну хвилину понад 200 кліків мишею. Щороку десятки тисяч людей оновлюють свої процесори, пам’ять і відеокарти для того, щоб мати можливість повноцінно використовувати новинки ігрової індустрії. Результат, як правило, виявляється не самим приємним – неврози, психози та болюча психотерапія. Психолог онлайн може пом’якшити ситуацію і уберегти від серйозних наслідків комп’ютерного впливу, проте краще думати про своє здоров’я.

  Перший приклад міг би з успіхом «прокатати» раніше, але в умовах сучасних реалій він знаходиться на межі вильоту з індексу пошукових систем. Текст другого прикладу, навпаки, написаний для людей і буде працювати на свого господаря постійно, не боячись ніяких штрафних санкцій.

  Подвійний текстовий удар, або таємний секрет багатоточкового впливу на читача
  Як розвинути інтелект: 10 найефективніших способів

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…