Основи маркетингу: коротко і безкоштовно для копірайтерів і початківців маркетологів

6

Дорогі друзі! Останнім часом я отримую від Вас багато листів з подякою, питаннями пропозиціями і побажаннями. І хочу у відповідь подякувати вам за Ваш час, увагу і інтерес до проекту Shard-Copywriting.ru. Для мене дуже важливо, щоб Вам було зручно отримувати у вільному доступі якомога більше корисної інформації, застосовувати її на практиці і отримувати видатні результати.

У той же час, у багатьох листах все частіше піднімається одна і та ж проблема: багато вміють писати гарні тексти, але їм не вистачає навиків в продажах, не вистачає основ маркетингу для того, щоб впевнено створювати комерційні матеріали (тексти, що продають комерційні пропозиції). І таких листів приходить все більше з тих пір, як вийшла трилогія «Для тих, хто хоче навчитися писати тексти, що продають» (частина перша, частина друга, частина третя), де я неодноразово робив акцент на тісному зв’язку між маркетингом і копірайтингом.

Основи маркетингу для початківців

Спеціально для вирішення цієї проблеми, щоб компенсувати брак знань і побудувати стійкий фундамент з практичних основ маркетингу, я створив окрему рубрику на блозі. Рубрика поки називається «Школа маркетингу: короткі практичні прийоми». Назва робоче, може з часом придумаю щось розумніше.

Зверніть увагу: пости з цієї рубрики не відображаються в загальній стрічці на головній сторінці, але включені в стрічку RSS. Більше того, вони набагато менше за обсягом, ніж пости на блозі і виходять набагато частіше. Щоб нічого не пропустити, підпишіться на доставку оновлення блогу по Email (якщо Ви цього ще не зробили).

Для отримання свіжих випусків на пошту введіть Email і натисніть на кнопку.

Крім того, стрічка з декількох останніх публікацій категорії «Школа маркетингу» завжди доступна в правій бічній колонці сайту (подивіться на неї).

Стислі основи маркетингу для копірайтерів і маркетологів

Як я вже говорив, кожен пост нової категорії значно менший за обсягом, ніж інші пости блогу, але при цьому такі матеріали виходять набагато частіше. Це зроблено для того, щоб Вам було зручно щодня отримувати якийсь новий корисну пораду або фішку, витративши на це менше хвилини часу.

Для ще більшої зручності основи маркетингу представлені у вигляді самостійних прийомів і відповідають на конкретні запитання: «Що?, «Як?», «Навіщо?» і «Чому?». Кожен прийом має свою назву і порядковий номер, щоб Ви могли швидко орієнтуватися.

Системність подачі основ

Я постарався зробити так, щоб стрічку постів можна було читати з будь-якого місця. Іншими словами, системність тут локальна. Тобто це не підручник з маркетингу, в якому 20 голів йдуть одна за одною і пов’язані за змістом логічно. Тут кожен посаду незалежний від інших і розкриває тільки один питання, посилаючись при необхідності, інші матеріали блогу. Так Вам буде набагато простіше засвоювати і впроваджувати отриману інформацію. Сприймайте це як елементи дещо ускладненою мозаїки «Танграм», з яких Ви можете викласти будь-яку картину – маркетингову концепцію.

Мозаїка-головоломки «Танграм»: з неї можна багато чого скласти (див. малюнок нижче)

Варіації рішення «Танграма»: так само і в маркетингу — з основ складаються концепції
(натисніть для збільшення)

Основні напрями

«Школа маркетингу» включає в себе більше 10 напрямків, які Вам знадобляться не тільки для написання текстів, але і для продажу в офлайні, переговорах, пропозиції власних послуг і простого переконання в життєвих ситуаціях. Чим більше фішок Ви знаєте, тим більше складні системи зможете вибудовувати.

Основне правило нового розділу

Головне правило нового розділу тільки одне – ніякої «води». Тільки практичні прийоми, які можна відразу брати і впроваджувати. Тут не буде нічого про види і субмоделі маркетингу, сутність, принципи, функції та іншу хрень, якою забивають голови студентів економічних вузів.

Тільки практичні речі, простим і зрозумілим мовою, які можна відразу впроваджувати. Ні більше, ні менше.
Єдиний нюанс: всі ці прийоми актуальні для малого і середнього бізнесу. У великих корпораціях, де домінує іміджева реклама, діють інші закони, і потрібен інший підхід.

Кому буде корисний новий розділ

Новий розділ з основами маркетингу буде корисний в першу чергу:

  • Копірайтерам
  • Веб-райтерам, які хочуть створювати тексти, що продають і стати копірайтерами
  • Маркетологам
  • Власникам малого і середнього бізнесу
  • Підприємцям
  • Менеджерам різного ланки (прийоми переговорів і продажів)

Якщо у Вас виникнуть які-небудь питання з того чи іншого прийому, то в кожному пості є можливість коментування. При цьому зверніть увагу: коментарі, що не мають відношення до справи, будуть видалятися.

Перші основи маркетингу

Ось кілька перших маркетингових прийомів з нової категорії, з яких Ви можете почати:

Прийом №1: грамотне позиціонування
Прийом №2: навчання клієнтів
Прийом №3: порівняння
Прийом №4: відгуки клієнтів
Прийом №5: конкретика

Щоб отримувати нові прийоми на пошту відразу після їх виходу, введіть Email і натисніть на кнопку (якщо Ви цього ще не зробили).

Щиро Ваш,