Оптимальний розмір статті в копірайтингу

5

Один з найбільш актуальних питань, з яким стикається кожен копірайтер, – це «Який повинен бути оптимальний розмір статті та інших матеріалів в копірайтингу?». Однозначної відповіді, ясна річ, немає, але давайте, все-таки, спробуємо в цьому розібратися.

Як вже було раніше сказано в статті «Копірайтинг: як спростити текст», копірайтинг – це мистецтво компромісу між інформативністю тексту і обсягом тексту.

Розглянемо більш докладно:

 • Будь-яка стаття в копірайтингу несе якийсь сенс.
 • Будь-яка стаття повинна виконувати поставлене перед нею завдання.
 • Розмір статті не залежить прямо від її інформативності.
 • Постає питання: як пов’язати розмір статті та інформативність? Відповідь залежить від факторів, які обмежують копірайтера:

  • Вимоги по SEO-копірайтингу
  • Вимоги до кількості символів від замовника
  • Особливості аудиторії

  З SEO-копірайтингом все ясно. Потрібна щільність ключових слів (близько 5%), сам текст в районі 300-500 слів в загальному обсязі. Це робиться, в першу чергу, для пошукових машин, щоб вони вважали текст релевантним і корисним для користувача.

  Необхідний розмір статті з боку замовника диктуються не тільки власними міркуваннями того, хто платить, але й умовами розміщення матеріалу. Це актуально, якщо потрібно розмістити статтю на спеціальних веб-сервісах, в яких потрібно укластися в заданий число знаків. Чи потрібно написати рекламний матеріал для газети, журналу або буклету.

  Один з найважливіших факторів – це особливості аудиторії, для якої Ви пишете. Одна справа, якщо Ви пишете статті для підлітків про небезпеку Сніду, яких велика кількість тексту напружує. І зовсім інша справа, якщо Ви пишете статтю науково-популярного характеру для більш дорослої аудиторії, яка зацікавлена в отриманні більшого числа подробиць.

  Розмір статті у першому і у другому випадку буде сильно відрізнятися. Щоправда, у другому випадку, варто також знати міру.

  Наприклад, якщо Ви пишете рекламну статтю про робота-прибиральника, докладно описуєте його функції і можливості, які цікаві читачам, то навряд чи варто включати в статтю використовувані роботом алгоритми та детальні технічні характеристики.

  Основну думку будь-якого тексту можна висловити в декількох реченнях. Але не завжди стислість – сестра таланту. Якщо матеріалу буде занадто мало, читач не зможе повністю задовольнити свій інформаційний голод. Однак якщо інформації буде занадто багато – читач втомиться, так і не дочитавши до кінця.

  Ще один важливий момент – це інформативність. Можна лити багато води, але якщо текст не нестиме ніякого смислового навантаження, він буде цікавий для читача.

  Щоб відповісти на питання, яким має бути розмір статті у кожному конкретному випадку, можна використовувати наступну методику:

 • Якщо є технічні обмеження (наприклад, за кількістю символів), то потрібно виходити з них.
 • Роблячи поправку на місце розташування і вид тексту (замітка, лист, рекламний огляд), варто визначати розмір статті, виходячи з побажань замовника, стилю письма копірайтера і місця розміщення індивідуально.
 • Якщо технічних обмежень немає, можна прийняти за середній розмір статті 300-500 слів. Це приблизно сторінка тексту. Цього повинно вистачити на те, щоб розкрити більшість питань, адаптувати текст під пошукові системи і при цьому не втомлювати читача.
 • Роблячи поправку на аудиторію, можна текст або скоротити до 150-200 слів, або, навпаки, збільшити до 600-800 слів в середньому.
 • Якщо розмір статті виходить дуже великим, варто розбити його на кілька частин і випускати у вигляді декількох статей.
 • Будь-яка стаття повинен в ідеалі бути як куля. Це означає, що вона повинна розкривати тему, не залишаючи ніяких додаткових питань у читача.

  Давайте розглянемо приклад.

  Припустимо, Ваша стаття рекламує послуги медичного центру M через Інтернет.

  Читач з Вашої статті повинен дізнатися:

  • Що саме послуги йому будуть надані?
  • Де йому зроблять?
  • Як йому зв’язатися з цим центром?
  • Чому він повинен вибрати саме рекламовані Вами послуги?

  Оскільки клієнтура медичного центру, а значить, і Ваша аудиторія може бути абсолютно будь-який, то середній розмір статті у цьому випадку можна зробити в районі 300-400 слів. Цього вистачить більше ніж, щоб відповісти на всі перераховані вище питання і зробити текст по-справжньому сильним.

  На закінчення варто відзначити, що чималу роль у розмірі статті грає не тільки кількість слів, але і її форматування (про те, як форматувати статтю, можна дізнатися в матеріалі «Копірайтинг: покращуємо читабельність тексту»).

  Що цікаво читачам, і як стати цікавим для них
  Золоте правило копірайтера: ставимо себе на місце читача

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…