Одкровення учня, або як початківець копірайтер без портфоліо за 2 дні знайшов клієнта на 3 000 рублів

4

Мені часто задають два запитання. Перший: чи можна у мене стажуватися? На постійній основі. І другий — не можна так, щоб це було безкоштовно? Або щоб відпрацьовувати навчання роботою. Відповідаю: можна. Тільки це непросто. Крім того, потрібно пройти кілька випробувань. Так сказати, щоб закріпити серйозність намірів.

Випробування складні. Я б навіть сказав — спартанські. Наприклад, одне з них — знайти “холодний” замовлення як мінімум на 1000 рублів за текст. Без портфоліо, без кейсів, без знайомств, без нічого. І на цьому, як правило, “відвалюються” 99% людей. Але є й такі, хто проходить випробування, отримує колосальний досвід і надалі не відчуває проблем з пошуком роботи.

Сьогоднішня стаття — це історія одного з моїх учнів, який пройшов тест і вийшов у вільне плавання. І, треба сказати, я ним пишаюся. Він пройшов через терни і невдачі, спотикався і падав, кидав копірайтинг, влаштовувався на звичайну роботу за наймом, потім знову повертався… І у нього вийшло.

Знайомтеся: мій учень, Андрій Рочев. Я попросив його детально описати кроки і думки зі старту, які допомогли йому отримати результат. Думаю, Вам буде цікаво. Приємного читання! Андрій, тобі слово.

Знайомтеся: мій учень, Андрій Рочев, і його історія…

Андрій Рочев

Доброго дня!

Мене звати Андрій Рочев. Я IT-копірайтер.

Саме так я починав свої перші листи клієнтам. Скажіть, особисто Вам ці три пропозиції багато повідомили? Впевнений, що ні. Але саме ці три пропозиції, які я потім розширив до 14, допомогли мені фактично з нуля, тобто без будь-яких доказів своєї кваліфікації, знайти замовлення на 3 тисячі рублів за 2 дні. І всі наступні замовлення — теж. І зараз я хочу поділитися з Вами тим, що і як я робив, щоб отримати результат.

Відразу обмовлюся: методика практично цілком заснована на радах і рекомендаціях Данила. Але тут є важливе “але”. Данило задає лише напрям думок. Але напрямок — це ще не рух. Важливо не просто сприймати інформацію як інструкцію, але і аналізувати її. І діяти. Це вимагало від мене якогось часу, тому що спочатку я шукав “чарівну таблетку”, готовий рецепт успіху. Але так і не знайшов. Напевно, тому що її не існує. Тоді я змінив підхід. Проаналізувавши поради, я подумав, як їх можна застосувати до конкретної ситуації. В результаті у мене вийшло те, про що я Вам сьогодні і розповім.

До речі, метод підходить не тільки копірайтерам, але і всім іншим фрілансерам, які хочуть напряму працювати з бізнесом, а не з посередниками на різних біржах. Хоча заточена вона, звичайно, під новачків. Навіть якщо Ви починаєте вже не один рік. Наприклад, як я.

Взагалі, хочу сказати окреме спасибі Данилу за його блог. Мені дуже пощастило, що при першій зацікавленості копірайтингом я натрапив саме на нього, а не на блог якогось біржовика. Якби не він, то я б досі думав, що текст вимірюється в знаки, і що 500 рублів — це межа та межа мрій початківця копірайтера. Хоча насправді це лише початок. Для наочності весь процес пошуку замовлень я розділив на кілька простих кроків.

Крок №1. Підготовка

Від підготовки залежить якщо не все, то як мінімум половина результату. На цьому етапі мені треба було визначитися, в який бік рухатися далі. А для цього треба було зібрати і систематизувати всю інформацію про себе.

Я не вважаю, що копірайтинг — це творчість чи мистецтво. Для мене це робота. Але при цьому я переконаний, що дуже важливо, щоб в кожній роботі, в кожному написаному тексті, була індивідуальність автора, а не просто набір якихось формул і методик. Саме тому дуже корисно спочатку зібрати всю інформацію про себе, а не про конкурентів і ринку.

1.1. Позиціонування

Мало не з першого дня, як я прийшов у копірайтинг, я чув поради про те, що треба визначитися з позиціонуванням. Треба. Визначитися. С. Позиціонуванням. “Хто ти?” — в тій або іншій формі запитували мене на форумах про копірайтинг і маркетингу.

Але що може відповісти у цій ситуації новачок?

— Та не знаю я, хто я такий. Копірайтер. Початківець. І все тут.

Принаймні, у мене це було саме так. І на те, щоб зрозуміти важливість позиціонування, у мене пішли місяці. Взагалі, більшість людей вчаться тільки на своїх помилках. Це логічно. Одна справа, коли тобі кажуть “Ти туди не ходи, ти сюди ходи…” З усіма витікаючими. І зовсім інше, коли ти сюди не пішов, ти туди пішов і… Отримав пригоди на свою голову. Друге точно запам’ятається краще. Я не став винятком і набив чимало гуль. Зате тепер розумію, що це була найважливіша частина мого навчання.

Згодом я усвідомив, що позиціювання — це короткий і зрозумілий відповідь на питання “Чим Ви відрізняєтесь від інших?”. Усвідомлення і розуміння цього моменту стало ключовим. Раніше було приблизно так. Мене батьки запитували: “Чим ти займаєшся?”, і я відповідав: “Ну я це, тексти пишу.” І починалося…

— Ледар! Нездара! Егоїст! Лобуряко! Влаштуйся на нормальну роботу! Хочемо онуків! — і це ще після цензури.

Тепер же я відповідаю: “Я IT-копірайтер. Допомагаю розробникам продавати їх програмні продукти, кажучи просто про складні речі”. Це якщо коротко. А якщо в деталях, то для себе я виділив три напрямки позиціонування.
1
Позиціонування по ніші. Мета: виділити основну цільову аудиторію. Я вибрав IT-сферу, тому що до цього багато працював у ній: і сисадміном, і вебмайстром, і настроювачем принтерів. Були й інші варіанти: копірайтер для приватних осіб, копірайтер для малого бізнесу, копірайтер для квіткових магазинів. Але вони у мене не “вистрілили”.
2
Позиціонування по виду діяльності. Мета: створити образ експерта в конкретних напрямках. Я вибрав три основних, які більш-менш освоїв з блогу: комерційні пропозиції, написання статей і SEO-тексти.
3
Чудернацьке позиціонування. Мета: запам’ятатися, стати унікальним. Я вибрав “IT-копірайтер”, тому що це коротко, а ще явно показує мою прив’язку до сфері. І таких фахівців я більше не зустрічав.

Як я вже говорив, свій шлях я проходив методом проб і помилок. Спочатку я вибрав позиціонування по ніші і називав себе “Копірайтер для малого бізнесу і приватних осіб”. Тобто писав тексти для всіх і вся. Але це не спрацювало, бо по суті я писав ні для кого. Втім, це був необхідний етап.

Зате тепер я твердо переконаний: щоб знайти себе, треба пробувати писати різні тексти. Це складно, це стрес, це страх і невпевненість. Але тільки так можна зрозуміти, з чим подобається, а з чим не подобається працювати.

Найпростіше перше позиціонування побудувати на своєму особистому досвіді. Наприклад, якщо б я закінчив економічний факультет, то, швидше за все, розвивався в ніші економічних текстів і пропонував свої послуги всім, хто так чи інакше пов’язаний з грошима: фінансистам, фінансовим консультантам, банкам, бухгалтерських фірм і т. д.

З іншого боку, якщо б мені не подобалися моя робота і освіта, але при цьому у мене було хобі, про яке я міг розповідати годинами, то я б заклав в основу саме його. Зараз я розумію, що знайдуться клієнти для кожного нішевого спеціаліста.

1.2. Вартість послуг

Ця частина далася мені дуже важко. Тому що я просто не знав, яку ціну поставити. Ні, в мене була нижня планка — 1000 рублів за текст. Але чи можна виставляти більший цінник, а якщо і можна, то наскільки, для мене довгий час залишалося туманним. Так і 1000 рублів за текст здавалися досить великою сумою. Опудало усвідомлення того, що я новачок, ще нічого не знаю і не вмію. Це вже потім я зрозумів, що це лише забобони, які не мають до реальності ніякого відношення.

Проаналізувавши ситуацію, я для себе визначив три способи об’єктивної оцінки своєї роботи.

1
Ціна за часом. Я абстрагувався від ціни тексту і зосередився на ціні часу. Наприклад, я взяв за основу вартість години часу і помножив на загальний час розробки тексту. Вийшло трохи більше 1000 рублів.
2
Ціна за відчуттям. Другий підхід. Я визначив, за яку суму мені комфортно працювати. Головне — відповісти на це питання чесно самому собі. Потім додаємо до цієї суми 30% і називаємо клієнтам. Так у мене теж вийшло в районі 1000 рублів.
3
Ціна за доходом. Найпростіший варіант. Принаймні для мене. Тут я просто визначив, скільки грошей я хочу заробляти і розділив на середній час розробки одного тексту.

Я міркував так: хочу в перший місяць заробити на копірайтингу 20 тисяч рублів. 1 текст я пишу 1-3 дні. По вихідних я не працюю, значить у місяці приблизно 21 робочий день. Отримуємо, що в місяць у мене виходить 7-20 текстів. Отримуємо приблизно 1-3 тисячі за текст, в залежності від складності та обсягу роботи. Ну що ж, для новачка зійде. А клієнти, готові заплатити таку суму знайдуться. В цьому я тепер точно впевнений. Головне — пояснити клієнтові свою ціну і дати додаткову цінність.

До речі, про цінності. Тут головне пам’ятати, що чим вище ціна, тим більше очікувань і відповідальності. Іншими словами, тим вище повинна бути цінність послуг. Яка це буде цінність, кожен вирішує сам, так як вона базується тільки на знаннях, можливості, особисті якості, обставини і т. д.

В моєму випадку додатковою цінністю стала редактура, верстка і розміщення тексту на сайті клієнта, прописування метатегів, прототипування, супровід до окупності. Начебто працює непогано.

І ще. За порадою Данила я одразу став працювати по 100% передоплаті. Це відразу показує професійний підхід. Когось це може відлякати. Особливо для комплексних замовлень. В такому випадку я використовую — “дроблення” роботи на етапи і 100% передоплата кожного з них.

Як варіант, можна зробити знижку на першу роботу в ті ж 50%. Це всяко краще, ніж розбивати оплату 50/50, другу половину якої є ризик не отримати. І ще один момент: важливо прив’язувати вартість до самого тексту, а не до 1000 знаків. Копірайтер продає не букви. Він продає результат. Це я засвоїв раз і назавжди.

1.3 Перші складності

Одна справа визначити вартість, і інше — переконати людину погодитися заплатити озвучену суму. Забігаючи вперед, тут у мене виникли складнощі. Багато потенційні клієнти не звикли до того, що текст може коштувати 1000 рублів і вище. Особливо коли на біржах йде лютий демпінг. У підсумку довелося брати перебором і кількістю. Це став другий ключовий момент навчання. Я звик отримувати відмови і перестав їх боятись. Став сміливіше і нахабніше.

Друга проблема: клієнти, які збивали ціну. Таким пропонувати знижку — собі дорожче. Крім того, знижки несуть в собі ще три пастки.

 • Втрату поваги клієнта і перехід в розряд виконавця, а не експерта. Немає довіри — немає співпраці, і високий ризик появи прохань зробити роботу “в борг”.
 • Втрата в доході. Це призводить до внутрішніх конфліктів і стресів. Це слабка позиція, з якої поговорити з клієнтом про підвищення ціни складно.
 • Втрата самоповаги. Як наслідок попередніх пунктів.
 • Тому-то від знижок я і відмовився. Замість цього я обрав іншу тактику — переконував людей співпрацювати через підвищення цінності роботи. Взагалі, коли я звик до відмов, перестав триматися за незручних клієнтів. Зрештою, краще втратити клієнта, який хоче на Вас економити, а значить не цінує Вашу роботу, ніж працювати з такою людиною.

  1.4. Присутність в Інтернеті

  Ще до початку роботи я вирішив, що зроблю собі простий сайт. Сайт — це візитна картка, +1 торкання з клієнтом і якийсь показник, що Ви налаштовані серйозно. Плюс, на сайті можна розміщувати портфоліо ” та ” статті для підвищення експертності.

  Крім того, тут є просто здоровий глузд. Поставте себе на місце потенційного клієнта. До якого фахівця довіри буде більше:

  • До того, хто просто прийшов з порожніми руками і просить грошей
  • До того, хто прийшов у діловому костюмі, показав свою візитку і тільки потім попросив грошей?

  Приблизно однаково, звичайно. Але в другому випадку я не виглядаю жебраком, і шанси вище. Багато хто думає, що сайт — це складно. Але це не так. Запустити простий сайт можна буквально за 1 день і без знань програмування. Зрештою, він не повинен бути дорогим. Треба, щоб він просто був. Детальніше я розповідаю про це у своєму блозі, якщо кому цікаво. Зараз не про це.

  Крок 2. Активний пошук клієнтів

  В результаті підготовки у мене на руках були:

  • Позиціонування
  • Додаткова цінність
  • Вартість послуг
  • Сайт

  Сайт виглядав ось так: без особливих надмірностей, на готовому шаблону.

  Перший екран сайту копірайтера.

  Як бачите, нічого особливого. Просто опис того, хто я такий, які надаю послуги, а також фраза ліворуч від зображення, з якої потенційний клієнт погоджується і починає довіряти мені більше, або не погоджується і йде (WHY-формула в дії).

  Для пошуку потенційних клієнтів я використовував 3 сайту:

  • yandex.ru
  • wordstat.yandex.ru — сервіс підбору слів від яндекса (допомагає розширити коло пошуку за рахунок ключових слів)
  • sbis.ru — Система НВІС, через яку можна знайти ім’я та по батькові директора, щоб наша пропозиція виглядало більш персональним.

  Першим ділом йдемо в Яндекс і вбиваємо ключову фразу вибраної ніші. Я шукав по розробникам програмного забезпечення, т. к. працював сисадміном, і мені потрібна була програма для обліку комп’ютерів, оргтехніки. Тобто я і копірайтер, і цільова аудиторія, 2 в 1. Я до сих пір пам’ятаю, які емоції у мене викликали тексти на сайтах розробників. Так що це перше, що прийшло мені в голову. У підсумку Яндекс видав наступне.

  Сторінка видачі Яндекса за запитом “Облік комп’ютерів”.

  В основному я звертав увагу не на основну видачу, а на ті сайти, у яких варто ярлик “Реклама”. Чому саме на них? Бо власники цих сайтів активно шукають клієнтів, а значить будуть більш лояльні до пропозиції від копірайтера. Теоретично.

  Таким чином, з першої сторінки Яндекса я отримав 7 потенційних клієнтів, яким можна запропонувати свої послуги. Про всіх розповідати не буду, стаття так і довга. Розповім тільки про одне, щоб наочно показати підхід. Тим більше, що більшість з них мені не відповіли. Але 1 з семи погодився, і це теж непоганий показник.

  2.1. Виявлення потреби

  Насамперед мені потрібно було зрозуміти, що запропонувати кожному з потенційних клієнтів. Можна, звичайно, розіслати всім однакове повідомлення, але тоді шанс отримати зацікавленої людини набагато нижче. Чим персональнее лист, тим вище шанс продовжити спілкування.

  Я міркував так. Раз людина запустив Директ, то йому потрібні клієнти. Отже, мені треба запропонувати йому допомогу в їх залученні. Як це зробити залежало вже від кожного конкретного сайту. Так що першим ділом я вирішив зробити невеликий аудит кожного з них. По всіх можливих недоліків і правкам я склав окремі списки. Для цього я використовую Google Таблиці або Бітрікс 24 (безкоштовна версія).

  Крім того, я дивився на те, хто розробляв сайт. Зазвичай про це говорить невелика посилання внизу сторінки. Якщо її немає, то висока ймовірність, що сайт робили власними силами. Якщо ж сайт зробила якась веб-студія, то перейшовши по посиланню, можна побачити, які послуги вона надає. Найчастіше там буде послуга SEO-копірайтинг. І це перше слабке місце, тому що студії використовують SEO-тексти тільки для залучення людей на сайт, але ніяк не для їх подальшої конвертації у клієнтів.

  Далі я писав власнику сайту лист наступного змісту.

  “Привіт!

  Мене звати Андрій Рочев. Я дивлюся, що Ваш сайт створила веб-студія “Така-то”. Поділіться, будь ласка, досвідом роботи з ними?

  Справа в тому, що я копірайтер і зараз вивчаю нішу *назва ніші*. Для мене дуже важлива Ваша думка: чи дійсно призводять тексти на сайті Вам клієнтів чи вони тільки генерують відвідування, але дзвонить лише мала частина?

  Справа в тому, що я побачив мінімум 5 помилок тільки на головній сторінці. Якщо їх виправити, конверсія сайту зросте, а значить, і Ваш дохід.

  Заздалегідь дякую за Вашу відповідь!”

  Таке листом я зробив з наступним розрахунком. Якщо потенційний клієнт дійсно незадоволений тим, що з сайту йде мало клієнтів, то стає зацікавленим у моєму реченні. Фраза про 5 помилках інтригує, людині хочеться дізнатися деталі, і тому він з більшою ймовірністю відповідає. Тим більше, що я спочатку нічого не продаю. Я просто вивчаю нішу, а значить в очах одержувача листа, виглядаю фахівцем. Поради я пропонував безкоштовно, і якщо вони збільшать конверсію сайту, то клієнт сам до мене звернеться і буде готовий співпрацювати. В цьому випадку йому не потрібні ні портфоліо, ні відгуки. На це був основний розрахунок.

  2.2. Інші варіанти листа

  Трохи пізніше я зрозумів, що спільний лист працює слабо. Потрібна була велика персоналізація. А для цього потрібно дізнатися ім’я і по батькові людини. В цьому мені допоміг сайт sbis.ru. Заходимо на нього, вибираємо “Все про компанії та власників” і потрапляємо на сторінку пошуку компаній. Сюди пишемо назву компанії і потрібний нам регіон. Інакше компаній буде дуже багато і ми можемо помилитися з ПІБ. Трохи нижче — скріншот сторінки цікавить мене контакту. Всі дані я приховав, щоб не було закидів. Та й не вони важливі. Важливо тільки те, що ми знайшли Ім’я та по Батькові потрібного нам людини.

  Пошук ЛПРа в системі НВІС.

  Далі, я писав персональне лист. Лист, в якому я повинен продавати сам себе. До того ж, мені потрібен був варіант для тестування листи з 5-ма помилками. Мотивація тут дуже проста: якщо я не зможу продати себе, то як зможу гарантувати продаж товарів або послуг клієнтів?

  Другий варіант вже був ось таким.

  Лист потенційному клієнтові №2. З персоналізацією.

  На той випадок, якщо на зображенні погано видно, дублюю текст:

  Іван Валерійович, здрастуйте!

  Мене звати Андрій Рочев. Я IT-копірайтер, тобто пишу комерційні тексти для IT компаній (досвід роботи в IT сфері більше 9 років допоміг мені зупинитися саме на такому позиціонуванні).

  Як Ви дивитеся на те, щоб збільшити кількість Ваших клієнтів? Причому я кажу не тільки про користувачів Вашими програмами, але і тих, кому можна запропонувати створення сайту, налаштування конфігурації бази даних та інші послуги.

  Саме для Вашої компанії я хочу запропонувати наступні послуги:

  1) Розробка комерційної пропозиції для якоїсь однієї або для кожної з програм і послуг. Наприклад, розробку комерційної пропозиції для програми «Облік клієнтів» для «холодної» або «теплої» відправлення малому бізнесу.

  2) Переробка текстів на сайті, щоб вони не тільки просували Ваш сайт цілком або якісь окремі сторінки в пошуку, але і продавали Ваші програми та послуги.

  Так як головна моя задача не просто написати текст, а продати Ваші послуги, то всі текстові матеріали я готую у вигляді прототипів, так що Ви зможете відразу побачити як це має виглядати на сайті і можна буде без проблем зверстати ці сторінки на Вашому сайті.
  На жаль, зараз я Вам не зможу показати приклади своїх робіт, так як переробляю сайт. Тому пропоную Вам знижку в 50% на перший текст (неважливо, текст для сайту або КП).

  Дайте відповідь на цей лист, щоб обговорити всі виниклі у Вас питання.

  Чудового Вам дня!

  Як бачите, тут немає нічого незвичайного. Просто живе лист з конкретною пропозицією. Так, воно далеко не ідеально. Але в моєму випадку воно спрацювало. А враховуючи, що воно вийшло з під-пера новачка, так взагалі непогано.

  Звичайно, на подібні листи відповідали не всі. Велика частина ігнорувала. Конверсія у відповідь була близько 10% (1 відповідь з 10 листів). Але для мене це теж був свого роду виклик. Я поставив собі завдання змінити лист, щоб на нього відповідали 2 людини з 10, потім 3 з 10 і т. д.

  Крок 3. Обробка заперечень

  Наступний крок — один з найскладніших. Це спілкування з потенційним клієнтом і обробка його питань і заперечень. Тут мені пощастило. В моєму випадку їх майже не було, так як потенційний клієнт вже працював з одним початківцям копірайтером з числа своїх співробітників, і той розробляв йому комерційну пропозицію. А так як потенційний клієнт знав, що його співробітник раніше не писав нічого такого, то попросив мене зробити аудит. Це відмінна точка входу в бізнес клієнта.

  Тепер моє завдання стала справити враження вузькоспрямованого спеціаліста і показати, що я розбираюся в темі клієнта краще, ніж штатний спец. Я витратив майже день на аналіз і вислав всі свої зауваження у вигляді списку. На що отримав відповідь.

  Крок 4. Продаж послуг

  І ось, настав вирішальний момент. Одна справа — запропонувати щось безкоштовно. І зовсім інша — продати послугу за гроші. Як Ви пам’ятаєте, у мене в рукаві був козир — 50% знижка на перший текст (мій оффер, по суті). Їм я і скористався.

  На моє здивування, клієнт цю пропозицію сприйняв не тільки легко, але навіть, свого роду, ентузіазмом.

  І от, самий приємний момент, коли гроші надходять на рахунок. Але це тільки початок. Ще потрібно виконати роботу так, щоб клієнт залишився задоволений і не зажадав повернення.

  Далі, пішло обговорення організаційних моментів, а через кілька днів — узгодження прототипів з текстом, які потім залишалося тільки зверстати. Як тільки прототипи узгоджені, клієнт роботу прийняв. Місія виконана!

  Підсумок. Що на виході отримав клієнт:

  • Концепцію для кожної сторінки
  • Прототипи (детальніше про них в цьому відео)
  • Верстку прототипів

  Клієнту залишилося тільки завантажити прототипи до себе на сервер. Плюс я супроводжую всі тексти після їх запуску в роботу, щоб при необхідності їх поліпшити. Це і є моя додаткова цінність, яку можна обґрунтувати більшість питань і заперечень, що виникають у 95% випадків.

  Висновок

  Отже, якщо резюмувати, то ось що я зробив (по пунктах).

 • Визначився з позиціонуванням. Настільки точно, наскільки це можливо.
 • Усвідомив цінність свого часу і своєї праці, щоб спокійно називати її замовнику.
 • Зробив сайт. Простий. На його базі планую вести блог.
 • Почав пошук клієнтів серед тих, хто також шукає клієнтів. Їх легше переконати в співробітництві.
 • Зробив кожному потенційному клієнту персональне пропозицію.
 • Отримав передоплату, виконавши завдання.
 • Зробив більше, ніж від мене очікували, задав планку і активував тригер взаємного обміну.
 • Допоміг клієнту і отримав плюс в карму.
 • І на завершення. Я теж не люблю біржі. І я дуже хочу, щоб у копірайтинг приходило якомога більше людей, які будуть розуміти цінність текстів і цінність свого часу. Людей, які зможуть донести цю цінність до клієнтів, які зможуть вивести копірайтинг в Рунеті на принципово новий рівень.

  Як бачите, я, без портфоліо і відгуків, буквально за 2 дні знайшов замовлення на 3 тисячі рублів і знайшов клієнта, який розуміє цінність текстів і готовий за них платити. При цьому я не працюю в поті чола, так як у мене є основна робота, потрібна мені для самоорганізації. Але незабаром я планую зробити копірайтинг основним джерелом доходу. Повторити мій досвід може будь-який бажаючий.

  Сподіваюся, мій невеликий кейс був Вам корисний. Якщо у Вас є питання — задавайте в коментарях, буду тільки радий відповісти. І ще раз спасибі Данилу за блог, чарівні пендель і можливість пройти нехай непроста, але дуже дієве навчання!

  Як бачите, все не так складно, як здається. Головне — діяти, не стояти на місці, і все вийде. Удачі!

  Слово Данила Шардакова

  Величезне дякую, Андрію! Це дуже цінний і показовий кейс, який, я сподіваюся, стане для багатьох потужним мотиваційним тригером. Від себе хочу додати, що головне — це задатися метою і почати шукати способи для її досягнення. А далі можливості самі з’являться. Інакше і бути не може. Головне, як вірно сказав Андрій, думати, робити і прагнути.

  Пробуйте, у Вас все вийде!

  P. S. Якщо Ви хочете поспілкуватися з Андрієм ближче, то всі контакти є на його сайті.

  P. P. S. Так, трохи не забув. Для пошуку по рекламним оголошенням краще використовувати інструмент https://direct.yandex.ru/search. Там одразу можна знаходити комерційні сайти, які дають контекстну рекламу цікавлять Вас запитам.

  P. P. P. S. Є використовуєте для пошуку клієнтів Яндекс, намагайтеся не клікати по рекламних оголошеннях, а копіювати адресу у вкладку. Як-ніяк, це Ваші потенційні замовники, і вони платять гроші за кожен клік. Зливати їх бюджет, щоб зробити Вашими клієнтами не зовсім красиво. 🙂

  [Відео] “Усунення заперечень”, або чому копірайтери уникають частки “НЕ”
  [Відео] Прийом копірайтингу: даний замість майбутнього

  Вам сподобаються

  ГІГА-ПОСТ! SEO-аналіз тексту: 11 інструментів для…

  МЕГА-ПОСТ: SEO-тексти для сайту, або як написати…

  Як писати продають заголовки за формулою 4U

  Як складати продають комерційні листи з…