Найважливіша здатність копірайтера

5

Вчора я отримав лист від одного з моїх читачів. Суть цього листа зводилася до одного питання: яка найважливіша здатність повинна бути розвинена у копірайтера більше інших? Питання майже філософський, адже він зачіпає не тільки копірайтерів, але авторів будь-яких текстів, за винятком, хіба що, тих, які написані на парканах, у ліфтах або які можна віднести до класу інтернет-випорожнень. Отже, устаивайтесь зручніше, сьогодні ми розглядаємо, які здібності є ключовими для авторів текстів.

Ключові здібності копірайтера

Для початку, давайте визначимося, що необхідно будь-якому автору для створення цікавої, корисної і, головне, зрозумілою статті. Починаємо загинати пальці:

1. Мислення

Будь автор повинен вміти мислити. Неважливо, логічно мислити або абстрактно. Будь-який текст – це результат мислення автора. По суті, текст – це думки автора, загорнуті в символьну оболонку.

Мислення передбачає два дуже важливих процесу:

 • Аналіз
 • Синтез
 • Аналіз – це їжа для розуму. Якщо уявити мислення як двигун, то аналіз забезпечує приплив палива. Аналізувати можна будь-що: події, думки, явища, протиріччя і т. д. Аналіз — це споживання інформації та її обробка. Від якості цієї інформації залежить успіх матеріалу копірайтера.

  Синтез – основний «складальний цех» копірайтера. Перш ніж обробити інформацію, її потрібно розділити на дрібні складові, а потім зібрати воєдино, створивши власний унікальний продукт.

  Розглянемо аналіз і синтез на прикладі такого напрямку як рерайтінг. У копірайтера є перед очима вихідний текст і є два варіанти роботи з ним:

 • Просто замінити слова синонімами
 • Розібрати інформацію тексту, проаналізувати її і синтезувати новий текст
 • Перший варіант не потребує особливих розумових витрат, але і на виході виходить продукт за якістю «трохи краще, ніж нічого».

  Другий же варіант задіює мислення копірайтера по повній програмі, і на виході виходить унікальний інформаційний продукт.

  2. Уява

  Уява – це здатність автора маніпулювати ідеями. Іншими словами, мало генерувати думки, потрібно ще їх правильно висловлювати. Крім того, думки бувають складними, а донести їх до читача потрібно в простій і доступній формі. Ось тут-то уява доводиться як не можна до речі.

  Розумовий процес копірайтера можна порівняти з конвеєром. Спочатку береться вторсировину і обробляється (це аналіз). Потім з обробленого сировини створюється сирий продукт (це синтез). Нарешті, третя ступінь обробки – це філігранна обробка продукту: полірування і фарбування. Саме за цю фінішну обробку уяву і відповідає.

  3. Пам’ять

  Хороша пам’ять дозволяє авторові використати максимум інформації для створення своїх матеріалів. Пам’ять не є домінуючим навичкою, але може іноді заміщати уяву, наприклад, якщо автору потрібно просто відтворити випадок зі свого власного життєвого досвіду.

  Погану пам’ять може компенсувати блокнот і олівець, однак у такому випадку сильно зростають часові витрати.

  У статті «Прописні істини, екскурс в класику, або що нам можуть дати гуру копірайтингу» я наводив кілька афоризмів відомих копірайтерів зі світовими іменами. Якщо Ви проаналізуєте більшу частину їх думок, які можна легко знайти в інтернеті, то Ви помітите, що у них сильно розвинені і мислення, уяву і пам’ять.

  Найважливіша здатність копірайтера

  Ми з Вами окреслили ключові здібності копірайтера, проте питання залишається відкритим: «Яка ж з них найважливіша?». Насправді, ми ще не назвали саму важливу здатність, і багато з Вас вже здогадалися, що це вона. Здатність, яка включає в себе і мислення, і уява, й інші пізнавальні здібності – інтелект.

  Вікіпедія на статтю про інтелект наводить дуже гарну цитату: «Інтелект – це здатність знаходити алгоритми вирішення проблем». Це повною мірою відповідає основним напрямом діяльності будь-якого копірайтера – вирішення проблем споживача, бажано, в інноваційному ключі.

  Всі видатні особистості, не тільки в копірайтингу, мають високо розвиненим інтелектом. Саме інтелект відповідає за здатність моделювати, планувати, аналізувати, критикувати і раціонально дивитися на речі. Інтелект дозволяє Вам знаходити потрібний підхід у ситуаціях, коли всі кошти, здавалося б, вже випробувані.

  Однієї з різновидів інтелекту є соціальний інтелект – це здатність розуміти товариство (якщо у широкому розумінні цього поняття) і Вашу цільову аудиторію (якщо у вузькому).

  Висновки: інтелект є найважливішою здатністю для копірайтера, оскільки саме він включає в себе такі здібності як мислення, уяву і пам’ять. Інтелект дозволяє Вам маніпулювати Вашими ідеями і розуміти Вашу цільову аудиторію, вирішуючи її проблеми інноваційними способами.

  Наступна стаття буде присвячена способам розвитку інтелекту. Підпишіться на оновлення блогу, щоб не пропустити її.

  Як розвинути інтелект: 10 найефективніших способів
  Позиціонування товару – ще один маленький секрет копірайтингу

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…